Zavrieť

Porady

Členenie DPH v POHODE

Ake členenie zadavate pri nakupe tovaru zo zahranicia ?
V internych dokladoch je tabulka samozdanenie a odpocitavanie.
Samozdanenie je DDnadEU
odpocitavanie ???? poradte prosim

Dakujem Betka
Usporiadat
Mila Mila

Mila je offline (nepripojený) Mila

Zahraničím myslíš EU?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Ak myslíš EU, tak na faktúru dáš PN a na interné doklady samozdanenie DDnadEU a odpočítanie je PDnadEU. Ak je to mimo EU, tak faktúru dáš PN a na JCD dáš PDtovar.
0 0
Martinková Martinková

Martinková je offline (nepripojený) Martinková

Tým zahraničím som si myslela EU.
Dakujem za pomoc.
Betka
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Počujte Pohodári, už tu máte zavedenú tretiu tému !

Ako k tomu prídu tí (ne)štastlivci, ktorí používajú iný softvér ?
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Možno to o tom svedčí, že Pohoda je dosť používaná.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
To by sa autori Pohody potešili, keby v ďalekej Prahe vedeli, ako sa ich programu tu na Slovensku darí. Najmä čo sa týka neoficiálneho poradenstva na Porade.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

No, ja som tiez dost uvazovala, za co vymenit moj sucasny SW, este som vahala, ale zda sa, ze dlho nebudem... :-)
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Nooo, niekto sa aj na základe príspevkov rozhoduje. Ale toto? :-))))) Heni, ak sa rozhodneš pre vyššie uvedený SW, tak nás bude viacej ako si navzájom pomôcť pri riešení tých málo problémov, ktoré ten SW má.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Dada
Nooo, niekto sa aj na základe príspevkov rozhoduje. Ale toto? :-))))) Heni, ak sa rozhodneš pre vyššie uvedený SW, tak nás bude viacej ako si navzájom pomôcť pri riešení tých málo problémov, ktoré ten SW má.
Hm, pred cca 5-6 rokmi mi bol jednoducho objednany moj sucasny SW, lebo vedenie sa rozhodovalo hlavne podla ceny :-( , netajim sa tym, ze mi je nesympaticky a spomedzi priatelov a znamych som nasla AZ 1, ktora v nom robi. Na vselijake finty som musela prist sama, na nieco som neprisla dodnes a je lepsie si to s niekym "predebatit" ako sa trapit sama nad niecim, cim uz niekto presiel a je ochotny poradit...
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Heni, to poznám, ja som 6 rokov robila v jednom strašnom programe. Ale moji šéfovia mi umožnili, aby som si vybrala sama nejaký SW, ktorý by práve našej firme vyhovoval. A neľutujem, vybrala som si dobre. Zopár známym som ho tiež odporučila a každý je spokojný. Príručku som použila len raz, aby som zistila ako fungujú cudzie meny, ináč nie. :-)))) Kámoška si teraz stiahla "štart" verziu, ktorá je prístupná na internete a zas sa rozšírili rady používateľov. :-))))))
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Vás baví pracovať so SW, pri ktorom si musíte info zháňať od známych ? To Pohoda nemá snáď hotline ? Alebo šetríte na poplatkoch za tieto služby ?
0 0
porfin porfin

porfin je offline (nepripojený) porfin

Myslím si, že je fajn, keď si ľudia môžu poradiť - hoci aj tí, ktorých spája rovnaký SW.
Ja pracujem v jednom "katastrofálnom " SW ktorý objednalo naše vedenie
/ máme aj HOTLINE / ,ale čo by som dala za to , keby mi niekto z praxe pomohol , lebo ja..."účtovníček maličký" nemôžem povedať vedeniu ,že ten program je zlý. Teda povedať to môžem a aj sme povedali, ale nič sa nestalo. TRÁPIME sa ďaľej. Sme tu 4 účtovníčky a každý deň sa s tým SW len a len hneváme....
Preto som za to aby si ľudia aj takto verejne pomáhali i čo sa týka nastavenia. Lebo niet nad to, keď si vieme navzájom ľudsky poradiť,bez toho aby sme niečo za to čakali či niečo niekomu vyčítali....
0 0
zuzi zuzi

zuzi je offline (nepripojený) zuzi

také celkom obyčajné dievča, čo má rado účtovanie, ale dane nie... ...viac
Ahoj Porfin. Aj vy máte Softip? My máme a tiež sa trápime. Keď sme robili DPH, kontrolovali sme cca 40 strán zostáv fazuľkovou metódou.
Zuzka
0 0
Martinková Martinková

Martinková je offline (nepripojený) Martinková

Jozef Mihál
Vás baví pracovať so SW, pri ktorom si musíte info zháňať od známych ? To Pohoda nemá snáď hotline ? Alebo šetríte na poplatkoch za tieto služby ?
Ta Pohoda ma velmi prijemnych pracovnikov, ktori ochotne Ti poradia, ale niekedy
je dobre sa poradit prave s ludmi, ktori pracuju na jednom SW. Z praxe sa dozvies viac.
Betka
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Ja pracujem tiež v POHODE pol roka. Pán Mihál, hot line majú a zatiaľ by som povedala, že veľmi dobrý. To, že sa na nej ľahko robí, je tiež pravda, ale zatiaľ som už stihla zistiť zopár vecí, ktoré neurobí tak, ako by podľa mňa mala a musím rôznymi okľukami urobiť to, čo potrebujem.Preto hovorím len to, že za tú cenu (lebo mne sa POHODA nezdá drahá) je to dobrý SW.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Už Vás nechám na pokoji, Pohodári. Inak je Vás tu ozaj dosť, ak sa nemýlim - McMarti, Dada, Martinková, Monika, zrejme aj Fajdy a Mila.
Osobne považujem Pohodu za jeden z najlepších SW pre malé firmy.
0 0
porfin porfin

porfin je offline (nepripojený) porfin

Ahoj ZUZI , náš SW sa volá NAVISION. Už som pracovala v 3-och SW, ale takúto KATASTROFU som ešte nezažila.
Pohodu tiež poznám a keby som mala sama robiť na živnosť - kúpila by som si ju. Zdá sa mi jednoduchá a prehľadná, má celkom dobré výstupy a aj daňovákom vyhovuje...
Čo dodať, nechcem tu robiť reklamu, len vyjadrujem svoj názor.
Krásny deň všetkým!
A veľa pevných nervov ,tým ktorí nie sú nadšený s tým SW na ktorom pracujú.
Naposledy upravil porfin : 29.06.04 at 08:31
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Porfin, že ste sa s tým Navision "nepochválili" v téme "Účtuje niekto v NAVISION" ?

http://www.porada.sk/showthread.php?t=645

...osobne považujem NAVISION za jeden z najhorších SW pre veľké firmy.
0 0
porfin porfin

porfin je offline (nepripojený) porfin

Pre p. Mihála
Akosi som to nepostrehla..... už som tam :-)))
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Pripájam sa k spokojným používateľom programu POHODA. Podľa mňa je to najlepší program, na akom som účtovala. Je to celkom jednoduchý program, nemám príručku, lebo mám len štartovaciu verziu, ale keď sa niečo vyskytne, tak sa nájdu ľudia, buď tu na porade / napr. DADA/ a potom aj formou e-mailu priamo u stormware. Vrelo odporúčam.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať