Zavrieť

Porady

Odpojiť PC a pripojiť laptop.

Zdravím poraďákov.Poprosím o radu.Doma mám PC,ale ak by som občas potreboval na internet cez laptop,teda môj syn,čo treba nadstaviť,neviem či by na lapttope by musel zadať IP adresu z PC,proste aby to šlo,PC by bol v tom čase odpojený od pripojenia na internet.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Nemôžeme odpovedať, pokiaľ nevieme, akým spôsobom sa pripájaš na internet - t.j.:
    1. máš router ku ktorému sa pripájaš sieťovým káblom, alebo
    2. máš USB modem.

    A tiež potrebujeme vedieť, či máš pevnú IP adresu alebo dynamickú. Zistíš to nasledovným postupom (vo WinXP): Start - Ovládací panel - Sieťové pripojenia - klik pravým tlačítkom na "Lokálne pripojenie" - nalistuj v rolovacom okne "Internet protokol (TCP/IP)" a klikni na túto položku - Klik na Vlastnosti a napíš, či máš označenú možnosť "Získať IP adresu automaticky.

    fachman je offline (nepripojený) fachman

    fachman
    Pripojenie je káblom ,mestký internet,Získať adresu IP-automaticky,získať adresu S.NNS-automaticky.Syn si kúpil laptop v Anglicku,šiel tam cez Wifi.

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    fachman Pozri príspevok
    Pripojenie je káblom ,mestký internet,Získať adresu IP-automaticky,získať adresu S.NNS-automaticky.Syn si kúpil laptop v Anglicku,šiel tam cez Wifi.

    V tom prípade jednoducho vytiahni kábel z PC a strč do NB a môžeš mať internet na NB (ešte si rovnakým postupom zisti, či aj na NB máš prideľovanie IP adresy automaticky).

    Ak chceš toto praktizovať častejšie, tak choď do IT obchodu a kúp si nejaký 5 portový SWITCH (stoja 200-500,- Sk). Je to malá škatulka, ktorá má vzadu 5 zástrčiek pre kábel - do jedenej strčíš kábel z mestského internetu, do druhej kábel z PC a do tretej kábel z NB a môžeš máť internet na PC aj v NB.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    fachman Pozri príspevok
    Pripojenie je káblom ,mestký internet,Získať adresu IP-automaticky,získať adresu S.NNS-automaticky.Syn si kúpil laptop v Anglicku,šiel tam cez Wifi.
    chlap Pozri príspevok

    Ak chceš toto praktizovať častejšie, tak choď do IT obchodu a kúp si nejaký 5 portový SWITCH (stoja 200-500,- Sk). Je to malá škatulka, ktorá má vzadu 5 zástrčiek pre kábel - do jedenej strčíš kábel z mestského internetu, do druhej kábel z PC a do tretej kábel z NB a môžeš máť internet na PC aj v NB.
    Ak taký chceš, jeden mám navyše - je to SMC switch. Aj ja ho používam doma, kúpil som ho aj jedným známym, ale skôr, než som im to dodal, tak zmenili providera a potrebovali router. Teraz ho mám navyše, v krabici, asi 1/2 roka, nebol vôbec používaný. Môžme sa dohodnúť.

    Achy je offline (nepripojený) Achy

    Achy
    Tiez mam podobne pripojenie, aj nastavenia suhlasia, len moze dojst k tomu, ze sa IP prideluje podla MAC adresy.

    fachman je offline (nepripojený) fachman

    fachman
    Na PC sa dá zistiť IP adresa cez sieťové nadstavenie alebo spustiť-cmd-ipconfig.No na laptope z vistou neviem nájsť IP adresu?Dík.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    fachman Pozri príspevok
    Pripojenie je káblom ,mestký internet,Získať adresu IP-automaticky,získať adresu S.NNS-automaticky.Syn si kúpil laptop v Anglicku,šiel tam cez Wifi.
    Moment.
    Tak ako ti tu radia, to asi nepojde, to by poskytovatel rychlo skrachoval.
    Poskytovatel to ma urcite urcite spravene na pridelovanie podla MAC adries.
    Takze v XP neni problem zmenit MAC (bohuzial nemam, tu ziadny stroj s vistou) ale na viste ti neviem poradit, hadam by si mohol skusit http://www.instaluj.cz/cz/katalog/ut...ddress-change/

    fachman je offline (nepripojený) fachman

    fachman
    Včera mi v obchode DV com,povedali že Ip adresu treba nahlásiť poskitovateľovi int.pripojenia,a on by to mal technicky povoliť,len zistiť tú adresu z laptopu ??? Win vista.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    A poskytovatel ti dovoli pouzivat 2 PC ?? Ak ano tak kup switch, ak je to nejaka metropolitna siet, tak potrebujes router a kasles na poskitovatela (az kym ti nepride na to, ze mas router, mozno to aj povoluje)
    Ale napis fakt co chces. Ak to co pises v prvom prispevku, tak musis zistit, ci dostavas adresu s DHCP servera (uz tu bolo pisane jak zistis) ak ano na laptope zmenis MAC na taku ako mas v PC a mozes ist s laptopom na NET. Ak neprideluje DHCP, tak na laptope nastavis rucne

    fachman je offline (nepripojený) fachman

    fachman
    No v tejto oblasti som sa ešte nevŕtal,takže budem mudieť bádať,no z vistou v angličtine,to bude beh na dlhšiu trasu.Pôjdem asi za borcom čo prevádzkuje sieť.

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    Mám na PC internet mikrovlnku. Ako si pripojím net na notebooku? Sieťový kábel som prepojila, aj nastavenia som dala rovnaké, aj IP adresy, ale internet stále nefunguje. Viete mi poradiť, čo mám spraviť? Ďakujem.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    kontaktuj svojho operatora
    Ak si v nastaveniach siete vyplnila IP, masku, branu a dns server, tak by hadam nemal byt problem (pokial to mas staticke) ak ma provider DHCP, tak tam sa nic nevyplnuje.
    To by sa nemalo robit, ale este by som skusil zmenit MAC adresu
    Ak mas XP, tak to sa robi takto start--nastavenia--sietove pripojenia pravim klik a vyber vlastnosti, hore mas nazov sietovej karty a vedla je konfigurovat, vyber kartu spresnenie a moznost network address, vyber hodnota a zvol take hex cislo ake mas na PC s ktorym ti net ide.
    To cislo sa dozvies takto
    start--spustit napis cmd a do okna napis ipconfig/all , najdes tam riadok

    fyzicka adresa ............ 00-00-00-00-00-00 (miesto tych 00 tam su ine cisla)

    ale zapamataj si (napis niekde) tie cisla aby si ich mohla vratit v pripade naspat

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    Fero11 Pozri príspevok
    kontaktuj svojho operatora
    Ak si v nastaveniach siete vyplnila IP, masku, branu a dns server, tak by hadam nemal byt problem (pokial to mas staticke) ak ma provider DHCP, tak tam sa nic nevyplnuje.
    To by sa nemalo robit, ale este by som skusil zmenit MAC adresu
    Ak mas XP, tak to sa robi takto start--nastavenia--sietove pripojenia pravim klik a vyber vlastnosti, hore mas nazov sietovej karty a vedla je konfigurovat, vyber kartu spresnenie a moznost network address, vyber hodnota a zvol take hex cislo ake mas na PC s ktorym ti net ide.
    To cislo sa dozvies takto
    start--spustit napis cmd a do okna napis ipconfig/all , najdes tam riadok

    fyzicka adresa ............ 00-00-00-00-00-00 (miesto tych 00 tam su ine cisla)

    ale zapamataj si (napis niekde) tie cisla aby si ich mohla vratit v pripade naspat
    PC mám XP, ale notebook mám Vistu. Budem volať prevádzkovateľa. Ďakujem za radu, možno ju využijem

    marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

    marco2233
    michelle84 Pozri príspevok
    Mám na PC internet mikrovlnku. Ako si pripojím net na notebooku? Sieťový kábel som prepojila, aj nastavenia som dala rovnaké, aj IP adresy, ale internet stále nefunguje. Viete mi poradiť, čo mám spraviť? Ďakujem.
    Michelle ako pisal Fero11 skontroluj si cez ipconfig /all ci to mas spravne nastavene.. ak ano musi to bezat... neviem z tvojho prispevku ci si PC nahradila NTB alebo ti bezia sucastne.. ak ich mas spustene sucasne IP adresa NTB musi byt ina ako IP PC... ale cez ipconfig si to vies skontrolovat...

    PS. nemusis menit MAC adresu i ked to nieje tazke lebo nastavenia sietovych karat to dovoluje... ak ma provaider DHCP nastav pevne na NTB nastavenia IP DNS Branu... zistis ich prave pomocou ipconfig /all na PC... a nastavis ci vo vlastnostiach sietovej karty...
    ovladacie panely->pripojenia->prave tlacitko mysi na tvoje pripojenie a vlastnosti->Internet Protokol TCP/IP
    Naposledy upravil marco2233 : 10.09.09 at 07:25

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    marco2233 Pozri príspevok
    Michelle ko pisal Fero11 skontroluj si cez ipconfig /all ci to mas spravne nastavene.. ak ano musi to bezat... neviem z tvojho prispevku ci si PC nahradila NTB alebo ti bezia sucastne.. ak ich mas spustene sucasne IP adresa NTB musi byt ina ako IP PC... ale cez ipconfig si to vies skontrolovat...

    PS. nemusis menit MAC adresu i ked to nieje tazke lebo nastavenia sietovych karat to dovoluje... ak ma provaider DHCP nastav pevne na NTB nastavenia IP DNS Branu... zistis ich prave pomocou ipconfig /all na PC... postup uz napisal FERO11
    Marco, ďakujem za radu. Mám aj PC, aj NTB. A internet si chcem striedať, raz na PC, raz na NTB. Tak musí byť iná IP adresa na NTB? Tak to skúsim ešte cez ten ipconfig a uvidím. Ďakujem.

    marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

    marco2233
    Michelle ak nebudu sucasne zapnute oba PC .. tj PC a NTB nemusis mat rozdielne IP ale ak by boli sucasne musia byt... skontroluj si vsetky nastavenie neilen IP ako som pisal .. a nastav ich na NTB...

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    marco2233 Pozri príspevok
    Michelle ak nebudu sucasne zapnute oba PC .. tj PC a NTB nemusis mat rozdielne IP ale ak by boli sucasne musia byt... skontroluj si vsetky nastavenie neilen IP ako som pisal .. a nastav ich na NTB...
    Zatiaľ som to vždy len tak skúšala, že PC bol vypnutý a NTB zapnutý a sieťový kábel bol v NTB. Uvidím, na čo prídem večer a ak na nič, tak budem volať prevádzkovateľovi, nech pomôže

    marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

    marco2233
    zisti si u prevadzkovatela ci mozes mat zapojenych aj viacej PC niektory s tym maju problem a ak ano kup si router a mas po probleme .. potom mozes mat PC aj NTB zapojene do netu aj sucasne.. a nas to vyriesene...
    router stoji cca 1000SK
    http://www.datacom-ke.sk/netgear-54-...4-_d14614.html

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    marco2233 Pozri príspevok
    zisti si u prevadzkovatela ci mozes mat zapojenych aj viacej PC niektory s tym maju problem a ak ano kup si router a mas po probleme .. potom mozes mat PC aj NTB zapojene do netu aj sucasne.. a nas to vyriesene...
    router stoji cca 1000SK
    http://www.datacom-ke.sk/netgear-54-...4-_d14614.html
    Áno, viem o routeri, ale len dočasne budem mať dva pc. Potom chcem inak riešiť net na NTB. Ďakujem.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Rozhodne prevadzkovatelovy nic neplat, len sa ho opytaj ci si mozes na NET zapojit aj 2 PC (najprv vsak treba pozret do zmluvy ci nepovoluje len 1 PC a ak chces 2, tak to bude drahsie) ak povie ze nie, tak kup si router a zapojis si 2 PC bez jeho vedomia
    Ak povie ano, mozes si zapojit 2, tak ho popros udaje ako su IP, branu atd.... ak to ma dhcp, tak by ti to malo fungovat (cez switch)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.