Zavrieť

Porady

Očkovanie proti chrípke u detí

Dobrý deň,
prosím vás o radu, ak má niekto skúsenosť: Dala som do škôlky teraz po prvý krát syna, ktorý má 5,5 roka. Doteraz keďže nebol v žiadnom kolektíve mi jeho detská lekárka hovorila, že sa nemusí očkovať proti chrípke., keďže neprichádza do styku s množstvom detí. Povedala že stačí, ak ho zaočkujem proti chrípke až keď pôjde do škôlky. Syn nieje alergik. Neviem či ho dať očkovať, alebo nie?
Niektoré mamičky majú v tomto rôzne názory. Niektorému dieťatu očkovanie vyhovuje, inému zase nie. Bola by som rada ak by ste sa somnou podelili o vaše skúsenosti ak ich máte. Ďakujem každému.
Usporiadat
feron feron

feron je offline (nepripojený) feron

Ja by som u zdravého dieťaťa očkovanie proti chrípke nedával, tiež mám syna v skôlke v rovnakom veku, do škôlky chodí od 3,5r., na začiatku býval častejšie chorý, postupne si vytváral imunitu, s tým treba rátať, teraz to už nie je také časté. Po konzultácii s viacerými lekármi sme dali deti zaočkovať proti pneumokokom, tie vedia narobiť veľké komplikácie (uši, aj zápal.mozg.blán). S bežnými kmeňmi výrusu aj chrípkového si zdravá imunita poradí, tam je najdôležitejší prísun vitamínov, doplnky stravy podporujúce imunitu, hygiena, ak je možnosť, tak nenechávať choré dieťa chodiť do škôlky, ale dobre preliečiť. Treba zhodnotiť riziko, čo sa v škôlke objavuje, aké choroby (podľa regiónu by som zvážil aj očkovanie proti žltačke).
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Ja ešte deti nemám ale mám na to svoj názor. Deti by sa podla mna nemali očkovať až thak často lebo si nevytvoria dobrú imunitu. Dieťa si poradí s chrípkou lepšie ako starý človek pretože sa mu imunita vytvára a posilňuje. Ja som nikdy nebola očkovaná proti chrípke a prežila som Neviem podla mna je to individuálne u každého rodiča iné.
0 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Ďakujem,
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Trochu vás postraším.
http://project-respublica.blogspot.c...aminovane.html
Ja som našťastie voči chrípkovým bacilom viacmenej imúnny , inak je na tom moja žena .Tá sa dáva očkovať pravidelne , ale nič to nepomáha ( kupujeme vkcíny len v Rakúsku,podľa vyjadrenia našich známych doktorov sú tie čo sa predávajú na Slovensku len nepodarený odpad z laboratórií), ale že vraj lepšie ako nič.
Môj názor ,čo už na tom ,že do seba napcháte kadejaké svinstvo ,ktoré vám zničí pečeň,veď lepšie ako nič.
Túto tému som oživil preto ,že ma zaujíma názor poraďakov.
Vopred ďakujem za vaše príspevky
0 0
maik maik

maik je offline (nepripojený) maik

Najučinnejšia "zbraň" proti chrípke je Colostrum. Môžu ho užívať deti už od pol roka v malých dávkach, vyrába sa v zahraničí, voľne sa nepredáva. Je 3x účinnejšie ako očkovacie látky s tým rozdielom, že je to prírodné, bez vedľ.účinkov. Má schopnosť v tele naviazať sa na vírusy, baktérie, obali ich a zniči. To častokrát nedokážu ani ATB. Doma ho používame ako prevenciu, lekárov nepoznáme.
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

maik Pozri príspevok
Najučinnejšia "zbraň" proti chrípke je Colostrum. Môžu ho užívať deti už od pol roka v malých dávkach, vyrába sa v zahraničí, voľne sa nepredáva. Je 3x účinnejšie ako očkovacie látky s tým rozdielom, že je to prírodné, bez vedľ.účinkov. Má schopnosť v tele naviazať sa na vírusy, baktérie, obali ich a zniči. To častokrát nedokážu ani ATB. Doma ho používame ako prevenciu, lekárov nepoznáme.

Našla som na nete dosť veľa odkazov na Colostrum, viac druhov. Ak máte skúsenosti s podávaním tohto prípravku, sem s nimi, hlavne by ma zaujímalo, ktorý je najvhodnejší a najúčinnejší pre malé deti 4 - 5 rokov.

Ďakujem
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ja mám na očkovanie proti chrípke negatívny názor. Syn býval v škôlke často chorý, v prvej triede prekonal dosť silnú chrípku, jeho detská lekárka navrhla očkovať. Dala som si poradiť, ale pri ďalšej chrípke mal také zdravotné problémy, že som sa vážne oňho bála. Tá chrípka mala veľmi ťažký a dlhý priebeh. Odvtedy som nedala očkovať žiadne z mojich detí, a keď príde chrípka, liečime sa kľiudom v posteli, čajom s medom a citrónom, veľa vitamínov. Ale určite je to individuálne, nedá sa jednoznačne povedať, že očkovanie je zlé.
0 0
maik maik

maik je offline (nepripojený) maik

Ahoj kovex, je cela správa - prispevok z lek.hľadiska, môžem poslať v prilohe mailu, ak maš záujem napiš: marek.1@centrum.sk, je na viacej pisania, samozrejme aj výsledky z praxe.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
maik Pozri príspevok
Ahoj kovex, je cela správa - prispevok z lek.hľadiska, môžem poslať v prilohe mailu, ak maš záujem napiš: marek.1@centrum.sk, je na viacej pisania, samozrejme aj výsledky z praxe.
Trocha oživím túto tému(možno v tomto čase pre niektorých aktuálnu), inak mohol si niečo dať o tom lieku aj sem nebudeme ti všetci písať súkr.mail, podľa mňa sa poučíme radi a všetci....
Práve dnes chcem volať pediatričke či odporúča očkovať 4 a 7 ročné deti proti chrípke. Keď boli menší tak neodporúčala kvoli tomu, že sa im budovala imunita, tak uvidím čo povie teraz.Bojím sa hlavne o mladšieho, lebo tiež sme s ním mali problémy(mal až febrilné kŕče), zle znáša ochorenia(angína,chrípka).Ak máte nejaké zaručené recepty pre dospelákov, ale aj deti, dajte o nich vedieť, budem rada( a nielen ja...)
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

katarina.j Pozri príspevok
Trocha oživím túto tému(možno v tomto čase pre niektorých aktuálnu), inak mohol si niečo dať o tom lieku aj sem nebudeme ti všetci písať súkr.mail, podľa mňa sa poučíme radi a všetci....
Práve dnes chcem volať pediatričke či odporúča očkovať 4 a 7 ročné deti proti chrípke. Keď boli menší tak neodporúčala kvoli tomu, že sa im budovala imunita, tak uvidím čo povie teraz.Bojím sa hlavne o mladšieho, lebo tiež sme s ním mali problémy(mal až febrilné kŕče), zle znáša ochorenia(angína,chrípka).Ak máte nejaké zaručené recepty pre dospelákov, ale aj deti, dajte o nich vedieť, budem rada( a nielen ja...)
Mne alergologička odporučila začiatkom novembra zaočkovať -má 6r., momentálne je prvák. Netreba radšej už v októbri?
0 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

kovex Pozri príspevok
Našla som na nete dosť veľa odkazov na Colostrum, viac druhov. Ak máte skúsenosti s podávaním tohto prípravku, sem s nimi, hlavne by ma zaujímalo, ktorý je najvhodnejší a najúčinnejší pre malé deti 4 - 5 rokov.

Ďakujem
Ja som to mojim deťom skúšala dávať. Ale by to malo vyditeľné vysledky muselo by sa to brať dlhodobo čo je finančne náročné. Niečo podobné je aj BIO GAIA (Lactobacillus reuteri Protectis) je to probiotický druh mliečnej baktérie, ktorý získali z materského mlieka. Je to dostať bežne v lekárni 10 tabliet stojí cca 6 €
0 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

Ja osobne som proti očkovaniu. Treba zvážiť všetky za a proti. Dieťaťu sa imunita len vyvíja a prečo do nej umelo zasahovať. Pri každom strete s infekciou sa organizmus aktivuje a zvyšuje si odolnosť. Koľko krát do roka je tvoje dieťa choré a koľko krát je to práve chrípka? Väčšinou sa jedná o prechladnutie alebo virózu a na ne nie je účinné očkovanie proti chrípke. Okrem toho sa očkuje podľa predpokladu aký druh chrípky príde a čo ak dostaneš iný typ ako proti ktorému si zaočkovaná. A čo vedľajšie účinky očkovania. Vypýtaj si od lekárky leták a pozri aj na internete o konkrétnej vakcíne. Na niektorých letákoch je uvedené medzi nežiaducimi účinkami vznik cukrovky.
0 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

http://www.stv.sk/relacieaz/dvojka/cesty-nadeje/

toto si pozrite. sú tam výpovede mamičiek detí postihnutích po očkovaní. Odvisielané to bolo na STV 2 11.9.2010 Cesty nádeje.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Prosim vas neblaznite a neohrozujte este aj deti tym, ze naletite na marketing farmacautickym firmam.

Poznam osobne cloveka, ktoremu to znicilo zivot.

Precitajte si Kyosakiho. Inak primitivna kniha, ale dobre pise o tom ze ked vam bankar bude radit, ako investovat, tak tento postup bude zarucene dobry pre neho (pre banku) ale nie pre vas. O tom to je. To, co vam hovori lekar je dobre pre neho (chce, aby ste opat prisli) a pre farm. spol.
0 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

Podľa mňa je veľmi nezodpovedné nechať dieťa v kolektíve do poslednej chvíle kým nemá teplotu aj choré len aby rodič nevypadol z práce, aby dieťa nevymeškalo školu. Však len kašle, má len nádchu..... je to nezodpovedné voči samotnému dieťaťu, alebo nie dosť, že jeho imunitný systém musí bojovať o ochorením, ale aj s vonkajšími bacilmi z okolia. A je to nezodpovedné aj voči kolektívu v škole a cestujúcich v autobuse. Z vlastnej skúsenosti viem, že lepšie je dieťa stiahnuť s kolektívu hneď pri prvých príznakoch a ono to prejde za pár dní, ako to ťahať až kým sa dá a čakať či sa stav zhorší alebo zlepší.
1 0
Ecinazuz Ecinazuz

Ecinazuz je offline (nepripojený) Ecinazuz

já mám na očkovanie tiž negatívny názor
0 0
Ecinazuz Ecinazuz

Ecinazuz je offline (nepripojený) Ecinazuz

radšej prevencia a vitamíny....
0 0
jenny5 jenny5

jenny5 je offline (nepripojený) jenny5

Plne súhlasím s mamkou Dankou
Ja mám deti bohužiaľ so zníženou imunitou a zo škôlky po troch až štyroch dňoch vždy niečo donesú hlavne kvôli tým "nie chorým deťom". Keď ráno počujem kašeľ v šatni a k tomu mamička povie, rýchlo sa vysmrkaj a ideme, tak mám dosť
Chápem aj pracujúcich rodičov, som jedným z nich, ale deti sú podľa mňa na prvom mieste. Choré dieťa v kolektíve naozaj trpí a zároveň ohrozuje ostatných.
A k očkovaniu proti chrípke. Ja na chrípku deti nedávam zaočkovávať, musia si budovať imunitu prirodzene aj prekonaním choroby. Majú dosť povinných očkovaní a čo boli dobrovoľné, dali sme pneumokoky, tie vedia narobiť veľkú šarapatu.
Takže hlavne všetkým detičkám aj rodičom veľa zdravíčka
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Ja by som povedal ze namiesto ockovania posilnovat imunitu dietata. Ze ako ?? otuzovať ale treba sa pripravit na to, ze to nebude bez kriku :-)) potom pri sprchovani striedat teplu a studenu vodu... Naucit deti na ovocie miesto cokolady ( tym nehovorim ze nedavat cokoladu ) a na bylinkove caje. Na posilnenie imunity je velmi dobra vilcacora a môžu to aj deti. Jedine, co sa neda tak uchrániť ich pred stresmi v škole, to zvysuje riziko ochorenia. A ked je dieta uz chore, tak ho treba liecit a nenechat chorobu precchodit, to mu môže zničiť život. A očkovanie ??? človek plati, poistivna plati a komu ??? Kolko ockovacieho sera treba minut co sa kupilo a neminulo ??? Teličko a organizmus dieťaťa si nejak imunitu musi vybudovať a to znamená, že občas aj choré musia byť a vytvoriť si prirodzené protilatky. A ked je teplota 37° C tak netreba panikarit, dokonca ani pri 38, ved teplota pomaha... az vysoke teploty treba zrazat...
Samozrejme, je to len môj názor.. ja som sa vzdy liecil nanukmi a zmrzlinami, nevadi mi studene pivko ani chladna voda. Nemusim nosit kozuch v zime a ked prsi nenosim dazdnik ani prsiplast.
a este jedna otazocka... čože je to chrípka ??? Angíne je len cudzie slovo ;-)
1 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
dokonca ani takato zima mi nevadi :
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať