Zavrieť

Porady

Datalock

Ahoj všetci poraďáci,

má niekto z Vás program Datalock W? Mám ho dva dni nainštalovaný, pokúšam sa ho nastaviť (predkontácie atď.), ale akosi sa mi nedarí. Zo žiadnym iným programom som nikdy nemala problém, ale toto sa mi zdá nad moje sily. Dokázal to niekto z vás nastaviť sám, alebo treba fakt volať servis?
Usporiadat
poruba poruba

poruba je offline (nepripojený) poruba

Jamajka, to je filozofia Datalocku - vždy volať servi a platiť,platiť,platiť....My máme 2 firmy.Do jednej sme kúpili Datalock W, a nič v ňom neúčtujeme, pretože doteraz ( je to už 5 mesiacov ) tam nie je nič nastavené tak, ako sme chceli. Do druhej firmy ideme kúpiť iný program, od jednej firmy z Prešova, ktorý je super (mám demo verziu). A asi oželieme tých 70000,- za ten Datalock, zrušíme ho aj v tej prvej firme a dáme tam ten nový program. Datalock už nikdy...fúúúj
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

No, my máme od Datalocku SPIN a sme zatiaľ spokojní ....
0 0
poruba poruba

poruba je offline (nepripojený) poruba

Počula som, že SPIN je dobrý, ale je nekresťansky drahý...
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

uhm, to hej ...
0 0
jamajka jamajka

jamajka je offline (nepripojený) jamajka

My sme doteraz účtovali v Datalock DOS a boli sme celkom spokojný, preto
sme iný program ani nehladali, a asi sme urobili chybu. Za tie peniaze som čakala fakt viac. No čo už, možno si zvyknem, ale začiatky asi budú sakra ťažké.
0 0
Darian Darian

Darian je offline (nepripojený) Darian

Ahoj, a o predkontacie coho sa jedna ?
0 0
jamajka jamajka

jamajka je offline (nepripojený) jamajka

Ahoj,

začala som nastavovaním predkontácií bankových výpisov (mám sedem účtov v banke).
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Vera
No, my máme od Datalocku SPIN a sme zatiaľ spokojní ....
Odkaz pre VERU: my máme SPIN tiež. Začiatky boli ťažké, nakoľko DOS a SPIN sa nedajú porovnať, ale dnes si neviem vynachváliť. Hlavne uzávierka ročná je veľmi jednoduchá. Môžeš ju spraviť niekoľko-krát. To sa v Datalock DOS nedalo.
Zdravím všetkých SPIŇÁKOV!
0 0
Darian Darian

Darian je offline (nepripojený) Darian

jamajka, poruba ... pokial mam info, sofver je zakladne prednastaveny a filozofia datalocku je co najvacsia variabilita nie, co najviac servisu...
0 0
Nicknamexxx Nicknamexxx

Nicknamexxx je offline (nepripojený) Nicknamexxx

jamajka
Ahoj,

začala som nastavovaním predkontácií bankových výpisov (mám sedem účtov v banke).
Z tohoto popisu nie je zrejmé, čoho sa vlastne problém týka. Ak môžeš, napíš bližší popis problému. Možno ti budem vedieť poradiť.

Inak s hot-linom firmy som celkom spokojný, aj keď niekedy naň musím dlhšie čakať.
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

Tiež som prechádzala s DOS na W pred 3 rokmi, Spravil mi aj automatický prevod z DOS do W. Teraz si ho neviem vynachváliť. Mám nastavené automatické účtovanie. Ak nemáš zvlášť modul banky.
Tak skús asi takto:
1. Číselniky -Číselné rady - kód evidencie UCT a pridáš novú radu. Toto číslovanie záleží na tebe napr. BU LUBA - Bežný účet Ľudová banka, BU TABA - Bežný účet Tatra banka a nastaviš si aj číselnú hodnotu. To záleží na tebe či budú číslované 1-12, alebo pre každý účet použiješ iný rad napr. 2001-2012. 2101-2112
2. Účtovanie - Druhy číselných dokladov - Nový doklad ( môžeš ho zhodne číslovať ako pri číselnom rade a pri každom vyberieš príslušný číselný rad.
V záložke položky si môžeš preddefinovať účtovanie. napr. 221 xxx MD Príjem, 221xxx D Výdaj. Pri banke to moc nevyužívam lebo pri samotnom účtovaní používam kópiu záznamu.
Ak máš zvlášť modul banky. Tam sa to robí ináč.
Neviem, či som to tu popísala zrozumiteľne.
Naposledy upravil ANNA : 04.05.05 at 11:03
0 0
jamajka jamajka

jamajka je offline (nepripojený) jamajka

Anička ďakujem, moc mi to pomohlo. Kým ten program doladím, myslím že ťa ešte budem potrebovať..... môžem???
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

Ale samozrejme. A uvidíš, že keď si všetko ponastavuješ bude sa s ním veľmi dobre robiť. Ja mám skúsenosti s veľa programmi a tento sa mi páči. W sa mi dokonca viac páči ako Spin. Ale napríklad jednoduché je hrozné. To som si aj kúpila aj na ňom nerobím. Takže JÚ vôbec neodporúčam ( nemajú asi človeka čo by ho vylepšoval ako PÚ ). Mám aj viac mandantov.
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

ANNA
Ale samozrejme. A uvidíš, že keď si všetko ponastavuješ bude sa s ním veľmi dobre robiť. Ja mám skúsenosti s veľa programmi a tento sa mi páči. W sa mi dokonca viac páči ako Spin. Ale napríklad jednoduché je hrozné. To som si aj kúpila aj na ňom nerobím. Takže JÚ vôbec neodporúčam ( nemajú asi človeka čo by ho vylepšoval ako PÚ ). Mám aj viac mandantov.
Ahoj ANNA,
zda sa, ze mas velmi dobre skusenosti s Datalockom. Ja som s nim tiez zacala pracovat v jednej firme, a najprv som myslela, ze ma porazi z tych vsetkych nastavovaciek. Teraz sme uz trochu mudrejsi, ale vela veci este potrebujem ponastavovat.
Zaujimalo by ma to napr. v pripade internych dokladov, ktore sa opakuju -
a, leasing, tržby z ERP - každý mesiac tá istá predkontácia, len s inými sumami - mam nastaveny osobitne rady, daju sa nastavit predkontacie, aby sa nemuseli stale vyberat položky? len prepisat sumy? ak ano, mozes popisat ako? Alebo potom asi uctovat cez kopirovanie.
Mohla by si mi prosim poradiť, ako najefektívnejšie účtovať došlé faktúry, ktoré sa v podstate opakuju? telefon, elektrina, nakup materialu,... su viacere možnosti, no neviem si vybrat.

Dalši problem sme mali so zalohovymi fakturami, s vyšlymi aj došlymi. KOnzultant, ktory nam to bol nastavovat, povedal ze musi byt dodrzany isty postup, lebo inak sa to neda uctovať.
Postup:
1. zalohova faktura bez vyčislenia základu a DPH (nedaňová)
2. úhrada zálohovej faktúry
3. zálohová faktúra daňová - základ a DPh pre účely DPH
4. zúčtovacia faktúra po poskytnutí celej služby

ak dodržíme tento postup, máme všetko nastavené tak, že nám PC automaticky zaúčtuje faktúry a odúčtuje zálohové. Naše vyšlé faktúry vieme takto urobiť, aj ked je to v niektorých prípadoch práca navyše. Problém jeu dodávatelských faktúr, ktorých vystavenie my nemôžeme ovplyvniť, ak je to v zmysle zákonných ustanovení, hlavne v prípadoch, kedy nám dodávateľ vystaví 1. zálohovú faktúru, my uhradíme a služba je poskytnutá do 15 dní. vtedy stačí vystaviť konečnú (zúčtovaciu) faktúru, nie je potrebné aj zálohovú daňovú. Neviem, ako mam postupovať v tomto prípade.

Je toho vela, ale dufam, ze mi budes vediet poradit. Systém automatického účtovania sa mi velmi páci....

Dakujem.
Mirka
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

Čo sa týka interných doklad. Zo začiatku som ich číslovala jedným radom, a zdalo sa mi to dosť neprehľadné. Teraz mám interných dokladov viac druhov, zvlášť lizing, stravné lístky, reg.pokladňu.... Každé číslujem zvlášť od 1-12. Ak budeš chcieť presný popis ako zadať nastavenie tak napíš.
Pri dokladoch si nastavujem účtovanie:
Účtovanie, druhy druhy účtovných dokladov, záložka Položky, pridať.
Ale to využívam len v prípade, že sa mení suma. Inak je výhodnejšie sa v denníku nastaviť na doklad a spraviť kópiu. Kópia sa prenesie do účtovných dokladov kde opravím dátum,číslo dokladu a prípadne text a zaúčtujem. Takto je to rýchlejšie.
K došlým faktúram
využívam viac druhov faktúr,ale aj viac druhov číslovaní.
Napr. došlé faktúry tuzemské jeden číselný rad a viac druhov faktúr, napr. telefon, tovar, el.energia.Potom tam mám druhy sumárne aj položkové, kde účtovanie zadávam priamo pri nahrávaní faktúry a účet vyberám s účtovného rozvrhu. Tento druh používam na také faktúry, ktoré sa neopakujú. rozdiel medzi sumárnou a položkovou je asi taký, sumárna dá sa použiť len jeden účet. položková pri evidencií sa tvári ako pri sklade ( neviem či máš sklad ) ale napríklad ako položku použijem základvyšší, tu sa rozučtuje položka na každý účet zvlášť.
Teraz niečo o dodavateľských faktúrach:
zálohovú bez DPH eviduješ v zálohých faktúrach.
Ak ti príde zálohová s DPH eviduješ v ostrých faktúrach s odpočtom zálohy so zálohových faktúr.
Dúfam, že som ťa nedomotala
0 0
adamt adamt

adamt je offline (nepripojený) adamt

ANNA
..... A uvidíš, že keď si všetko ponastavuješ bude sa s ním veľmi dobre robiť. Ja mám skúsenosti s veľa programmi a tento sa mi páči. W sa mi dokonca viac páči ako Spin.
Tiež by som sa priklonil k tomuto názoru mám Dlock W -UCTO,MZDY,HIM je pravda že nastavenie všetkých modulov dá zabrať a nedá sa spoliehať na hot-line ....ale keď saTi to podarí tak to funguje super.
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

Zajtra to u nich vyskusam.
Využivas pri došlych fakturach aj produkty?
A ohladom tych zalohovych faktur? Konzultant nastavil predkontacie tak, ze aby mi to fungovalo, musim mat zalohovu fakturu nedanovu aj danovu. + uhradu samozrejme. Ak je vsetko takto (zalohova faktura nedanova zaevidovana, uhrada, danova zalohova faktúra, zúčtovacia faktúra zaevidované, zauctuje mi to PC sam vsetko. Ak mi chýba nieco, narušuje sa predkontácia, ktorú mi on nastavil, kvôli DPH zo záloh. Je to ale asi jeho system.
Napr: vystavená zálohová faktúra na 11 900,-,zaevidovaná v zál. faktúrach a je uhradená odberateľom : 221/324 001
k tomu vystavená daňová zálohová faktúra - základ 10 000,-, DPH 1900,-
účtovanie: MD 11900,- 324-900, D 10000,- 324-909, 1900,- 343
konečná faktúra:
zaúčtovanie tržby:
MD 23 800,- 311
D 20 000,- 602
D 3 800,- 343
súčasne zúčtovanie uhradenej zálohy 11900,- 324-001/311
súčasne zúčtovanie daňovej zál.faktúry 11 900,-
MD -11 900,- 324-900
D -10 000,- 324/909
D -1 900,- 343

Urobil mi na daňové zálohové faktúry špeciálny druh, kde je nastavené toto všetko.
Skúšala som to účtovať bez napr. daňovej zálohovej faktúry, program sa potom nevedel vysomáriť pri konečnej zúčtovacej faktúre.

Tie interné doklady zajtra u klienta vyskúšam. A uvidim, co to urobi.. :-)
Ak budem nieco potrebovat, mozem sa ozvat? Dakujem.
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

Ešte som zabudla, len teraz ideme zaevidovávať a vlastne zaradovať majetok cez modul Majetok v Dat.. mohli by ste nieco strucne napisat zakladny najefektivnejsi postup, pripadne upozorniť na veci, ktore treba prednastaviť a na čo netreba zabudnúť.
ďakujem
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

Majetok nemám takže ti v ňom nepomôžem.Používanie produktov pri dodavateľských faktúrach keď nemáš sklad nemá význam. Ale ja ich aj tak používam. Myslím, že produkty ako základ 0%, základ nižší a základ vyšší sú prednaplnené. Ak nie tak je dobré si zadať produkt s označením ako služba s 0% DPH a s 19% DPH. A ak ti príde faktúra, ktorú budeš chcieť rozúčtovať na viac účtov použiješ druh dokladu faktúra položková, vyberieš produkt, priradíš účet, vyberieš znovu ten istý produkt a zadáš iný účet. Priznám sa že do teraz som to nevedela, že sa to dá a takéto faktúry som účtovala ručne. Ale odkedy to viem som rada, lebo mi to šetrí veľa času. Teraz je to v pohode a nemám tých druhov až tak veľa ale tento univerzálny používam pomerne dosť často.
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

a k tým zálohovým nevieš niečo?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať