Zavrieť

Porady

Datalock

Ahoj všetci poraďáci,

má niekto z Vás program Datalock W? Mám ho dva dni nainštalovaný, pokúšam sa ho nastaviť (predkontácie atď.), ale akosi sa mi nedarí. Zo žiadnym iným programom som nikdy nemala problém, ale toto sa mi zdá nad moje sily. Dokázal to niekto z vás nastaviť sám, alebo treba fakt volať servis?
Usporiadat
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Teraz robím v DATALOCK W / PU/ a predtým v Pohode. Takže to viem porovnať. Ak by som sa sám mohol rozhodnúť aký soft si mám kúpiť, tak by s tohto súboja vyšiel ako víťaz soft Pohoda.
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

Robili ste uz stvrtrocne hlasenie dane zo ZC? Spravil vam to program dobre?
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Hanka Pozri príspevok
Robili ste uz stvrtrocne hlasenie dane zo ZC? Spravil vam to program dobre?
Neviem či je ešte Tvoja otázka aktualna, ale musíš mať uzatvorený posledný mesiac štvrťroka a keď Ti to nepôjde ani tak, alebo ak budeš nejaký iný problém datalock poskytuje v rámci zakúpenej aktualizácie Hotline, kde Ti poradia postup.
0 0
ekopos ekopos

ekopos je offline (nepripojený) ekopos

čaute,ja pracujem s datalockom už 18 rokov od DOS u , cez W,
SPIN a nesťažujem si a videl a pracoval som aj s inými soft
0 0
RESHMA RESHMA

RESHMA je offline (nepripojený) RESHMA

S programom SPIN pracujem 2 roky ale toľko nervov mi ešte nič nezožralo tak ako práve tento program. Predtým som pracovala v inom bol super ale pracujem v rozpočtovke kde bol SPIN zakúpený centrálne a inú možnosť sme nedostali len sa trápiť. Teraz v I.Q.2008 sme prechádzali na akruálne účtovníctvo a to teda bol zápek, nervy na dranc. Zhoršené to máme ešte tým že sme centrálne na serveri, ktorý kapacitne nestačí, čo podstatne spomaľuje prácu v programe. Naozaj "skvalitnenie" práce účtovníčok vo verejnej správe.
Víťazia iné záujmy.
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Tak nie som jediná vo verejnej správe účtujúca v Datalocku Zvykla som si... tiež mi iné nezostáva....
0 0
Ziarowka Ziarowka

Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

Bocian Pozri príspevok
Ak smiem vyjadriť svoj názor, nemyslím, že je správne ak obviňujete firmu, ktorá Vám predala software z toho, že je drahá. Prečo ste si ju potom vybrali? Nemyslím, že Vám niekto tento software nanútil. Teda zodpovednosť za to, že sa Vám táto kúpa predražuje nesie Váš "manažment". Je predsa ich povinnosťou si preveriť, čo ten software dokáže a čo nie. Prvým krokom teda musí byť analýza produktu a cenová kalkulácia. Cena, ktorú ponúka firma Datalock za software, implementáciu, zaškolenie, prípadne servis, je primeraná, hodnote ktorú tento software svojou činnosťou vyprodukuje. Čo sa týka servisov u zákazníka - ľudsky povedané - ťažko sa spolupracuje s klientom, ktorý sa odmietavo správa ku všetkému novému, čo mu má v konečnom dôsledku pomôcť. Vývoj v IT výrazne pokročil no väčšina klientov má problém orientovať sa vo Windowsovom prostredí. Takže tam niekde končí úspora nákladov a rastú náklady na servis tohto produktu. Pokiaľ ide o ľudí, ktorí pracujú v tej spoločnosti, ak sa firma dokázala udržať 15 rokov na špici, neverím, žeby chceli len tak švihom ruky zahodiť to čo dokázali. Softwarová firma ktorá tvorí ekonomický software je závislá od tých hore čo sedia "na kopečku", od ochoty ZP-ovní, DU-radov spolupracovať so softwarovými firmami.
Dovolím si nesúhlasiť, pretože ak príde firma Datalock na prezentáciu s dobre nastaveným demom softvéru a Vám potom dodá "holý" soft (vlastné skúsenosti, keď som prešla z Datalocku na inú firmu) a zaúčtujú si potom za jeho nastavovanie a dolaďovanie. S novou firmou, ku ktorej som prešla som ešte ani raz nemusela volať hotline a ani som nepotrebovala žiaden zásah do programu. Neviem ako sú na tom teraz s podporou, takže k tomuto sa nemôžem vyjadrovať. A takisto som mala s programom problém s tlačou, s DPH, tak ako sa spomínalo pár príspevkou vyššie, a s modulom majetok, ktorý sme mali riadne zakúpený a z času na čas vybledol a nedalo sa do neho dostať (dal sa oblafnúť iba fintou, že v nastaveniach agendy som odfakla a znova zafajkla jednu kvačku - t.j. žiadna zmena nastavení a už to išlo). A o tej špičke sa dá možno hovoriť o Datalock spin, ale mne to začalo prichádzať ako keby sa o Wéčko už prestali zaujímať. Žiadne inovácie v programe, vylepšenia alebo nové tlačové zostavy. A okrem toho na to, aby bol niekto "špička" sa musí stále správať ako keby bol druhý... To je jedno príslovie
0 0
maska2 maska2

maska2 je offline (nepripojený) maska2

sme viacerí kámoši
[quote=Mirkaska;80580]Ahoj ANNA,

Dalši problem sme mali so zalohovymi fakturami, s vyšlymi aj došlymi. KOnzultant, ktory nam to bol nastavovat, povedal ze musi byt dodrzany isty postup, lebo inak sa to neda uctovať.
Postup:
1. zalohova faktura bez vyčislenia základu a DPH (nedaňová)
2. úhrada zálohovej faktúry
3. zálohová faktúra daňová - základ a DPh pre účely DPH
4. zúčtovacia faktúra po poskytnutí celej služby

ak dodržíme tento postup, máme všetko nastavené tak, že nám PC automaticky zaúčtuje faktúry a odúčtuje zálohové. Naše vyšlé faktúry vieme takto urobiť, aj ked je to v niektorých prípadoch práca navyše. Problém jeu dodávatelských faktúr, ktorých vystavenie my nemôžeme ovplyvniť, ak je to v zmysle zákonných ustanovení, hlavne v prípadoch, kedy nám dodávateľ vystaví 1. zálohovú faktúru, my uhradíme a služba je poskytnutá do 15 dní. vtedy stačí vystaviť konečnú (zúčtovaciu) faktúru, nie je potrebné aj zálohovú daňovú. Neviem, ako mam postupovať v tomto prípade.


Ahoj Mirka.Môžete mi prosím poradiť,ako správne potom zaúčtovať zálohové platby v peňažnom denníku?Lebo tie prijaté zálohy treba nejako preúčtovať z PNZD na prijem ovplyvnujúci základ dane????Prosím,pomôžte mi.Andrea
0 0
majka10 majka10

majka10 je offline (nepripojený) majka10

Dobrý deň, milí poraďáci.Chcem poporosiť tých, čo majú skúsenosť s DOTALOCKom, či sa v tomto programe dá vytlačiť kniha nezaplatených odoslaných a došlých fa a prípadné zoradenie podľa abecedy. Firma, ktorá mi začala spracovávať účtovníctvo, mi tvrdí, že sa to nedá a nezaplatené fa mi vytlačí len cez saldo konto a mňa už triafa. Keďže sme prešli na iné účtovníctvo v priebehu roka, jednu firmu v rozpise mám na dvoch miestach, strana má dať a dal, o zahraničných fa ani nehovorím a ja potrebujem jediné aby som v danom okamihu vedela, kde je koľko peňazí
.Ďakujem všetkým.
0 0
majka10 majka10

majka10 je offline (nepripojený) majka10

Nikto mi nevie poradiť?
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

majka10 Pozri príspevok
Dobrý deň, milí poraďáci.Chcem poporosiť tých, čo majú skúsenosť s DOTALOCKom, či sa v tomto programe dá vytlačiť kniha nezaplatených odoslaných a došlých fa a prípadné zoradenie podľa abecedy. Firma, ktorá mi začala spracovávať účtovníctvo, mi tvrdí, že sa to nedá a nezaplatené fa mi vytlačí len cez saldo konto a mňa už triafa. Keďže sme prešli na iné účtovníctvo v priebehu roka, jednu firmu v rozpise mám na dvoch miestach, strana má dať a dal, o zahraničných fa ani nehovorím a ja potrebujem jediné aby som v danom okamihu vedela, kde je koľko peňazí
.Ďakujem všetkým.

Čo potrebuješ? pokiaľ potrebuješ knihu faktúr, tak sa dá vytlačiť ale podľa mňa to je lepšie cez saldokonto (len treba vedieť akú zostavu treba použiť ).

V knihe faktúr treba:
- odkliknúť tretiu ikonka od konca (leporelo = Neuhradené/všetky). Týmto mi zostanú zobrazené len neuhradené faktúry
- odkliknúť deviatu ikonku od konca (hárok papiera s modrými riadkami = tlač zostavy z aktuálnych údajov)

rozbalí sa okno s možnými zostavami. Vyber si
- tlač zostavy z aktuálnych údajov
tlačiť
spracovať
1. medzisúčet - dodávateľ/odberateľ (podľa toho ktorú knihu ideš tlačiť).

Pokiaľ si mala aj čiastočné úhrady niektorých faktúr, odporúčam nájsť si v KDF/KOF stĺpec celkom-úhrada. Myškou si ho chyť a prenes kdesi dopredu, aby sa ti zobrazoval aj tento stĺpec na zostave. potom postupuj podľa predchádzajúcich pokynov.

Ja tlačím dlžníkov cez Saldokonto nasledovne:

Saldokonto, tlač zostavy z aktuálnych údajov, otvorené položky podľa splatnosti. (pokiaľ chcem len konkrétnu firmu, tak zadám ičo, pokiaľ všetky tak nechám políčko prázdne. interval splatnosti mám nastavený
-999999999
9999999999
aby mi zobrazovalo všetky neuhradené faktúry).Zadám čísla účtov z ktorých chcem zostavu 311, 321.

Na takto vytlačenej zostave vidím odberateľa, splatnosť faktúr (nastavenú v programe). pod tým mám zoradené všetky faktúry, posledný stĺpec je omeškanie (pokiaľ je tam znamienko mínus, číslo vyjadruje počet dní do splatnosti). Tlačí mi tam strany MD D, je tam dobre vidieť čiastočné úhrady (napr. ak boli vzájomné zápočty). pekne mi zosumuje dlžobu za konkrétneho oberateľa.

Ak dáva program jedného obch.partnera na viac miest, buď je robená zostava aj OFA aj DFA alebo bolo použitých viac analytických účtov.

Snažila som sa to napísať zrozumiteľne, keby si niečomu nerozumela, kľudne ma kontaktuj.
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Ahojte,ake mate skusenosti s W po prechode na euro? Mne program robi take psie kusy,ze mam z neho az neskutocne nervy.
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

uct2007 Pozri príspevok
Ahojte,ake mate skusenosti s W po prechode na euro? Mne program robi take psie kusy,ze mam z neho az neskutocne nervy.
uct2007 mozes byt konkretnejsi?
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Rôzne veci,neťahalo plat do niektorých zostáv,u skrátených úväzkov boli chyby,co ustriehnuť pri toľkých ľudí, čo mám je dosť problém. Ale problémy sú na to aby sa riešili,tak sa aj riešili.
Musim pochvalit Datalock, má veľmi šikovných ľudí na hotline,ktorí mi vždy veľmi pomohli. Čiže len nenadávam,ale aj chválim. Nervy boli aj sú, aj budú asi. A Ty pracuješ vo W? Zaujíma ma názor aký máš Ty na W ? Aj samozrejme názor iných.
0 0
Ajulka33 Ajulka33

Ajulka33 je offline (nepripojený) Ajulka33

Ja môžem Datalock W len vychváliť. Vo firme ho máme už niekoľko rokov a všetci sme spokojní až na jeden problémik, ktorý sa mi vyskytol vždy, keď som mala najviac roboty. V sklade mi nechcel niekedy urobiť rekonštrukciu a vypisoval mi, že pri rekonštrukcii nesmie byť nikto iný v programe a to som tam bola iba ja. Nepomohli ani na hotline ani pani, ktorá chodí na servis. Nemali ste niekto takýto problém? Majte sa.
0 0
zazulka zazulka

zazulka je offline (nepripojený) zazulka

Vedel by niekto poradiť ako postupovať pri odberateľských zálohových faktúrach v Datalocku W?
1. Vystavím zálohovú faktúru
2. Zaúčtovanie úhrady tejto faktúry
3 ak Do 15 dní nevystaví vyúčtovaciu, treba vystaviť doklad k zaplatenému preddavku
4 vyúčtovacia faktúra - kde sa vlastne v kolonke zálohová faktúra dokladu - pridá zálohová fkatúra a doklad k zapl. preddavku.

Lenže po zaúčtovaní mi zostane tento doklad k preddavku ako nezaplatený a stále figuruje ako neuhradený.

ďakujem veľmi pekne za pomoc
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať