Zavrieť

Porady

JE MOŽNÉ SPÍSAŤ TAKÚTO ZMLUVU?????

Potrebovala by som poradiť s manželom vlastním byt ale chceme sa rozviesť a dohodli sme sa že sa rozdelíme ešte pred rozvodom tak že byt predáme synovi s nevestou, ktorí ho kúpia na hypotéku a založia a vyplatia manžela s bytu a ja by som s nimi zostala bývať s tým že u nich dožijem. Keďže na kúpu bytu si berú hypotéku banka nesúhlasí s vecným bremenom dožitia tak sa chcem spýtať či by sa nedala spísať u notára nejaká takáto zmluva o dožití, ktorá by mala právny charakter ?????????

Veľmi pekne ďakujem za odpovede a rady!!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    pollak Pozri príspevok
    Potrebovala by som poradiť s manželom vlastním byt ale chceme sa rozviesť a dohodli sme sa že sa rozdelíme ešte pred rozvodom tak že byt predáme synovi s nevestou, ktorí ho kúpia na hypotéku a založia a vyplatia manžela s bytu a ja by som s nimi zostala bývať s tým že u nich dožijem. Keďže na kúpu bytu si berú hypotéku banka nesúhlasí s vecným bremenom dožitia tak sa chcem spýtať či by sa nedala spísať u notára nejaká takáto zmluva o dožití, ktorá by mala právny charakter ?????????

    Veľmi pekne ďakujem za odpovede a rady!!!!!!
    Môžete spísať aj osobitnú zmluvu o zabezpečení a dožití a nevložiť to ako ťarchu do katastra. Síce táto zmluva nebude mať takú právnu váhu, ako ťarcha v katastri, ale budeš mať v rukách aspoň niečo, čo nedovolí synovi úplne vycúvať z tejto povinnosti, keďže bude viazaný zmluvou. Pokiaľ máš so synom dobré vzťahy, tak by ťa mal doopatrovať a umožniť bývať aj bez ťarchy a zmluvy.

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    Braňo Pozri príspevok
    A akú právnu silu má bez zápisu na katastri?
    Vo vzťahu "matka a syn" má silu občiansko právneho záväzku. A záleží, ako dobre by bola táto zmluva napísaná. Vo vzťahu k tretím osobám-žiadnu. Teda ak by syn predal byt niekomu inému. No, pozorne by som si prečítala poraďácke témy o "svokre" a "svokrovi", a vyložila by som si ich z opačnej pozície.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    neviem ale, ci robite dobre.

    ty si nemozes zobrat hypoteku na vyplatenie manzela?

    ak syn kupi byt spolu s manzelkou, v pripade ich rozvodu sa opat delia
    ak ho zdedi, je byt jeho

    z dlhodobeho hladiska je jednoduchsie, ked ty exmanzela vyplatis
    a uver mozes splacat prispevkom od mladych na najomne /kedze budu byvat s tebou /

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    moju radu som vymazala, lebo neviem ako je to vlastne

    tak teraz som v pomykove. ako je to vlastne tuto je ďalšia téma od Teba,
    teda bývate u svokrovcov Vy? alebo ako je to ?
    tá téma http://www.porada.sk/t85819-byt-od-s...l#post770468je skoro totožná s touto terajšou
    Naposledy upravil Barbara : 08.09.08 at 11:47

    pollak je offline (nepripojený) pollak

    pollak
    Ibaže syn s nevestou to urobiť nechcú chcú si kúpiť vlastný byt to mi s mužom sme im to navrhli pretože keď byt predáme tak mi ostane polovica a to nie je dosť na kúpu bytu pre mňa a viem aj to že sa to nedá dať do vlastníckeho listu ako ťarcha keď bude založený. Tak teraz neviem ide o to že nevesta váha a preto ona dala návrh na nejakú takúto zmluvu ale ďakujem Vám všetkým za radu

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Barbara Pozri príspevok
    moju radu som vymazala, lebo neviem ako je to vlastne

    tak teraz som v pomykove. ako je to vlastne tuto je ďalšia téma od Teba,
    teda bývate u svokrovcov Vy? alebo ako je to ?
    tá téma http://www.porada.sk/t85819-byt-od-s...l#post770468je skoro totožná s touto terajšou
    Asi sa prihlasujú z jedného PC po jedným menom a teraz si svokrovi prezradila, že jeho nevesta sa už ohľadne tohto tu informovala.

    pollak je offline (nepripojený) pollak

    pollak
    Nič také ja som to písala s ich uhľa pohľadu aby to bolo správne pochopené tak sa ospravedlňujem!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    RudyB je offline (nepripojený) RudyB

    RudyB
    Ja by som ti odporúčal ísť za dobrým právnikom. Viem, že známy riešili obdobný problém zmluvou o zaopatrení čo sa týka dožitia. Pričom strechu nad hlavou by som istil v kúpnej zmluve ustanovením o predkúpnom práve.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.