Zavrieť

Porady

ochrana proti kopírovaniu

ahojte

mam DVD rekorder, avsak ak chcem nieco nahrat (film, program) na HDD, tak casto mi na nasich programoch (Joj, Markiza ...) vyskoci ochrana proti kopirovaniu a zastavi sa mi nahravanie ... na inych (ceskych) programoch sa mi to nestava ... stretol sa s tym uz niekto ?
casto nestiham sledovat programy a tak si ich nahravam - aj kvoli tomu som si zabezpecil DVD rekorder, neviem vsak, ci je to ozaj vecou programovych stanic, alebo je to vada na DVD ...
dik za skusenosti s podobnym problemom
r
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    ROMBOR Pozri príspevok
    ahojte

    mam DVD rekorder, avsak ak chcem nieco nahrat (film, program) na HDD, tak casto mi na nasich programoch (Joj, Markiza ...) vyskoci ochrana proti kopirovaniu a zastavi sa mi nahravanie ... na inych (ceskych) programoch sa mi to nestava ... stretol sa s tym uz niekto ?
    casto nestiham sledovat programy a tak si ich nahravam - aj kvoli tomu som si zabezpecil DVD rekorder, neviem vsak, ci je to ozaj vecou programovych stanic, alebo je to vada na DVD ...
    dik za skusenosti s podobnym problemom
    r
    Ja som sa s tým ešte nestretol, zatiaľ mi nahralo všetko, čo som nastavil. Problém bol jedine, keď som chcel originál DVD disk kopírovať na VHS videokazetu, vtedy zariadenia nedovolili nahrať, lebo disk bol chránený.

    Ale možno je to dané digitalizáciou TV, že už aj také info o autorských právach bude možné prenášať v signále. Vtedy pomôže len klasický VHS rekordér.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    A nemôže to byť chyba formátovania dvd-čka pred napaľovaním? To je len z pohľadu laika - lebo mne z toho dôvodu nechcelo prepáliť vhs na dvd.

    skonline je offline (nepripojený) skonline

    skonline
    mas dvd rekorder s harddiskom? co to znamena "vyskoci ochrana proti kopirovaniu"? ja nahravam na hardisk, s nahravanim na dvd nemam skusenost, ale mne napriklad prerusilo nahravanie, ked som si napratal harddisk a zostavalo cca 3 hod a vtedy nahravanie nahodne prerusilo, ako by ta informacie o zostatku volneho miesta nebola presna. a cim viac nahravam a mazem, tak sa tento zostatovy cas predlzuje ... predpokladam ze sa to da odstranit preformatovanim disku

    ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

    ROBIN111
    Tiež nahrávam na HDD rekordér. Skoro každý deň. Ale s takým niečim som sa ešte nestretol.

    ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

    obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac ROMBOR
    skonline Pozri príspevok
    mas dvd rekorder s harddiskom? co to znamena "vyskoci ochrana proti kopirovaniu"? ja nahravam na hardisk, s nahravanim na dvd nemam skusenost, ale mne napriklad prerusilo nahravanie, ked som si napratal harddisk a zostavalo cca 3 hod a vtedy nahravanie nahodne prerusilo, ako by ta informacie o zostatku volneho miesta nebola presna. a cim viac nahravam a mazem, tak sa tento zostatovy cas predlzuje ... predpokladam ze sa to da odstranit preformatovanim disku
    no proste pocas nahravania na HDD, z Markizy alebo z JOJ .. mi zrazu vypise na obrazovku, ze dany program je chraneny proti kopirovaniu a zastavi mi kopirovanie ... na inych programoch mi to fakt nerobi ...
    uz ma to poriadne s..e, lebo si nemozem nahrat programy, ktore nestihnem pozriet on line ...divne, ze s tym nema nikto iny skusenosti, DVD rekorder mam novy a nahravam hlavne na HDD, ktory ma 160 GB, zaplnil som mozno len polovicu, takze miesta je tam dost ...

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    ROMBOR Pozri príspevok
    no proste pocas nahravania na HDD, z Markizy alebo z JOJ .. mi zrazu vypise na obrazovku, ze dany program je chraneny proti kopirovaniu a zastavi mi kopirovanie ... na inych programoch mi to fakt nerobi ...
    uz ma to poriadne s..e, lebo si nemozem nahrat programy, ktore nestihnem pozriet on line ...divne, ze s tym nema nikto iny skusenosti, DVD rekorder mam novy a nahravam hlavne na HDD, ktory ma 160 GB, zaplnil som mozno len polovicu, takze miesta je tam dost ...
    Máš káblovku? Alebo akého poskytovateľa TV?

    ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

    obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac ROMBOR
    Chobot Pozri príspevok
    Máš káblovku? Alebo akého poskytovateľa TV?
    nam v meste zaviedli opticku siet, miestny poskytovatel ... do domacnosti ide optika ...

    skonline je offline (nepripojený) skonline

    skonline
    mas normalny signal v koaxialnom kabli, teda si na HDD naladis program a tak nahravas alebo nahravas cez scart video signal z nejakeho ineho zdroja?

    ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

    obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac ROMBOR
    skonline Pozri príspevok
    mas normalny signal v koaxialnom kabli, teda si na HDD naladis program a tak nahravas alebo nahravas cez scart video signal z nejakeho ineho zdroja?
    inak, medzicasom som volal do predajni DVD, ako aj do servisov a tam mi povedali, ze je coraz viac podobnych problemov, ako mam ja ... ale to len btw
    koaxial mam vedeny najprv do DVD, odtial do TV, plus mam prepojeny TV a DVD aj scart kablom....nastavim si na DVD stanicu, z ktorej chcem nahravat, napr. JOJ a spustim nahravanie (alebo si nastavim nahravanie s casovym oneskorenim - ked nie som doma) ... ked nahravam napr. z PRIMA TV, alebo inych stanic, nie je problem ... nechapem

    ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

    ROBIN111
    Možno by si sa mal skontaktovať s JOJ, resp. Markízou a spýtať sa ich, či do tv signálu pridávajú nejakú ochranu voči nahrávaniu vysielania.

    ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

    obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac ROMBOR
    ROBIN111 Pozri príspevok
    Možno by si sa mal skontaktovať s JOJ, resp. Markízou a spýtať sa ich, či do tv signálu pridávajú nejakú ochranu voči nahrávaniu vysielania.
    skusil som, ziadna odpoved ... ale ak by nieco take do vysielania davali, urcite by s tym mali problem aj vsetci, co pouzivaju DVD rekoredery ... a nahravaju TV programy pre vlastnu potrebu ... takze zistujem dalej

    VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

    VieraHu
    Ja nahrávam na HDD skoro každý deň a zo všetkých TV programov, ale ešte sa mi nič podobné nestalo. Čo ma štve, že televízie nedodržuju čas uvedený v programe a tak sa mi párkrát stalo, že som nevidela koniec.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Technicky problem, ale nevieme, aka znacka a typ HDD rekordera je, ak je signal privadzany cez opticky kabel, tak nemoze byt priamo pripojeny na vstup HDD rekordera,ale mal by byt cez dekoder a az z dekodera vystup pripojeny na rekorder, nevieme, v akom pasme, kanali vznika problem........potom je to riesenie typu, mam ciernu obrazovku, neviete , cim to je ?

    ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

    ROBIN111
    VieraHu Pozri príspevok
    Ja nahrávam na HDD skoro každý deň a zo všetkých TV programov, ale ešte sa mi nič podobné nestalo. Čo ma štve, že televízie nedodržuju čas uvedený v programe a tak sa mi párkrát stalo, že som nevidela koniec.
    Treba nastavovať koniec nahrávania o niečo neskôr

    ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

    ROBIN111
    ROMBOR Pozri príspevok
    ... ale ak by nieco take do vysielania davali, urcite by s tym mali problem aj vsetci, co pouzivaju DVD rekoredery ...
    No veď si písal, že "je coraz viac podobnych problemov".
    Možno je to podobný prípad, ako s ochranou proti kopírovaniu z originálnych VHS kaziet. Niektoré rekordéry (hlavne staršie) boli voči nej imúnne, iné nie.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Mam HDD Sony RDX-650 nahravam programy zo vsetkych televizii, aj cez kablovu televiziu, aj cez satelitny prijimac, nikdy taky problem nenastal.

    charonme je offline (nepripojený) charonme

    charonme
    ROMBOR Pozri príspevok
    ...urcite by s tym mali problem aj vsetci, co pouzivaju DVD rekoredery...
    vsetci nie, len ti, ktori prijimaju signal cez ktory sa prenasa aj "informacia o zakaze kopirovania" a zaroven ktorych prehravace/rekordery tento signal rozpoznaju a zariadia sa podla neho (v rozpore s prikazmi pouzivatela). Odporucam prestudovat si manual k rekorderu a potom ho reklamovat, pretoze nerobi to, na co si si ho kupil. Neposlucha prikazy pouzivatela, ale pokyny nejakej vzdialenej centraly.

    johny013 je offline (nepripojený) johny013

    johny013
    máme mágio tv a tam si môžem nahrávať všetko ale na rozdiel od hdd rekordéra si to nemôžem stiahnúť do pc abo inde....preto ja môžem nahrať všetko....chcel som niečo prehrať na dvd aby som si to mohol dať do pc ale nešlo mi to nahrať napísalo mi "no rec"....a nemám hdd rekordér taže s tým to nebude....skúsil som to prehrať najprv na vhs tak sa to dalo prehrať ale z vhs na dvd už nie a robilo to isté....napr. som nahrával seriál odsúdené 3 časti som prehral ale 4. už bola chránená....väčšinou staršie seriály alebo filmy sa nahrať dajú to sú také čo sú na celú obrazovku ale tie čo majú zúžený obraz tak sú pravdepodobne chránené....takže zostáva to keď máte na pc tv tuner tak to nahrať na pc...aj mňa to nas..lo ale ta čo mám robiť najskôr budú chránené nové veci napr. Slovenské seriály, Odložený prípad sa mi nedal nahrať ani Trapasy mojej sestry a také nové série tie staré by mali ísť......Priatelia, Krok za krokom, Joey....sa dali....Na českých programoch sa mi to ešte nestalo...to len my máme také úžasné nápady....tak treba dúfať, že sa to potom zruší a že nebude v budúcnosti tak, že nenahráš už nič....sorry za stručnosť:-)))))

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    V Nemecku nastupuje trend vkladania zákazu nahrávania do signálu staníc v rozlíšení HD.Táto technológia sa volá HD+ a snažia sa ju zaviesť aj stanice nekodovane.U nás to nefunguje.Analog to nezvládne a digitál v MPEG2 to nemá.Tiež nahrávam na HDD,používam na to satelitný prijímač s funkciou PVR.Nekupoval by som kvôli nahrávaniu DVD,satelit alebo DVBT Box zvládne túto službu (nie každý)a určite aj po finančnej stránke to víjde lacnejšie .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.