Zavrieť

Porady

pomoc pri alfe!

mám takýto problém: dohadzovala som niečo v peňažnom denníku so starším dátumom a ked som dala potom úpravu aby mi to zotriedilo dobre podľa dátumu a potom som musela upraviť aj VPD. ale upravilo mi to tak že mi úplne prečíslovalo aj DF.? neviem prečo? je to preto že si pri FA ja prečíslovávam poradové označenie V-000.. na DF...? ako to robíta vy? dúfam že ma niekto pochopí čo chcem povedať...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Ak som dobre pochopila, tak pri zadávaní VPD (ide o úhradu došlej fa v hotovosti) prepisuješ číselný rad V- na DF-. To je chyba ,lebo výdavkové pokl. doklady musíš mať označované rovnako, ak účtuješ v jednej pokladni. V alfe máš prednastavené označovanie aj číselný rad. Keď si dala zoraď podľa dátumu, potom Ti nesedelo poradové číslo v peňažnom denníku, tak si dala upraviť aj to.Vtedy Ti doklady s označením DF prečíslovalo na V. Označenie DF sa používa pri zapisovaní došlých fa do knihy DF. Je to Tvoje interné číslovanie.
    Ak nemáš urobenú zálohu zo včera, už s tým nič nenarobíš.
    Odporúčam Ti vytláčať VPD raz za mesiac po odkontrolovaní. Potom , keď dáš zoradiť podľa dátumu aj podľa poradového čísla Alfa sa Ťa sama opýta, či má nové čísla VPD priradiť k úhradám fa. Treba potvrdiť áno. Ak by si dala NIE, budeš mať v knihe DF iné čísla VPD ako v peňažnom denníku. No a potom vytlač VPD.

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Neviem si predstaviť, ako ti mohlo prečíslovať došlé faktúry. Ja mám nastavené samostatné číslovanie na všetko - teda PPD, VPD, DF, OF, OZ. A jediné čo mi prečísluje, ak náhodou doplním doklad zo starším dátumom sú práve spomínané VPD a PPD, podľa toho, čo si v úpravách zadáš. Nikdy mi neprečíslovalo DF, iba ti tam aktualizuje úhrady a tiež sa aktualizuje evidencia DPH.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Lucy
    Neviem si predstaviť, ako ti mohlo prečíslovať došlé faktúry. Ja mám nastavené samostatné číslovanie na všetko - teda PPD, VPD, DF, OF, OZ. A jediné čo mi prečísluje, ak náhodou doplním doklad zo starším dátumom sú práve spomínané VPD a PPD, podľa toho, čo si v úpravách zadáš. Nikdy mi neprečíslovalo DF, iba ti tam aktualizuje úhrady a tiež sa aktualizuje evidencia DPH.
    Súhlasím s Lucy , prečísluje len PPD a VPD .
    Pri účtovaní v peňažnom denníku úhrady DF účtujem v banke alebo v pokladnici -hotovosť tak , že kliknem VPD alebo BÚ a úhradu tam vložím cez F7 záväzky , vyberiem sumu ktorú úhrádzam do účelu mi zapíše DF 2005455 xxxnázov firmy a zároveň kliknem úhradu záväzku , nasledne odklikám všetko ,čo sa ma program pýta . A to je všetko . Neviem si predstaviť , ako Ti mohlo prečíslovač DF - tie máš nastavené predsa v Záväzkoch a tam si to prečísluješ sama ak treba .

    ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

    ajula1
    Zitka!
    chcem sa spýtať ešte jednu podotázku:
    v knihe záväzkov je číslo daňového dokladu vlastne číslo dokladu z peňažného denníka?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Číslo daňového dokladu máš číslo došlej faktúry . Potom nasleduje DF Tebou pridelené resp.generuje to PC sám , podľa toho ako to máš nastavené .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    babenko1
    Číslo dokladu z peňažného denníka máš jedine pri úhrade
    No babenko1 tak teraz lopatisticky, lebo si ma zmiatla .

    ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

    ajula1
    asi som natvrdlá :
    ešte raz F zaevidujem v záväzkoch interné čislo je moje označenie napr.DF05001 čislo daň dokladu je číslo došlej faktúry(ich), a v peňažnom denníku je číslo dokladu počítačom pridelené V-....? a v popise peňažnej operácie píšem úhrada fa (moje interné číslo)...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ajula1
    asi som natvrdlá :
    ešte raz F zaevidujem v záväzkoch interné čislo je moje označenie napr.DF05001 čislo daň dokladu je číslo došlej faktúry(ich), a v peňažnom denníku je číslo dokladu počítačom pridelené V-....? a v popise peňažnej operácie píšem úhrada fa (moje interné číslo)...
    Áno zaeviduješ v záväzkoch došlú faktúru jej číslo zapíšeš do okienka " číslo daňového dokladu " DF bude číslo Tvoje DF05001 a v peňažnom denníku
    pri účtovaní budeš mať pridelené/podľa nastavenia/ buď VPD xxxx alebo B00/0000/000. Popis peňažnej operácie bude/Tvoje interné číslo / DF05001 Jožko Mrkviča.Ale to si ty vytiahneš cez F7 - dostaneš sa do záväzkov a klikneš výber záväzku/tam Ti PC vloží všetko aj sumu , aj DF , aj rozpis sumy na DPH a bez DPH / a na koniec klikneš uhradiť záväzok . Proste odklikáš na otázky .

    Je to tak ako to píšeš aj Ty .
    Naposledy upravil Zita5 : 10.05.05 at 11:27

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.