Zavrieť

Porady

Prívesný vozík

Práve som mesačne vyhodnotila prevádzku firemného vozidla Felícia. Zisťujem dlhodobejšiu nadspotrebu PHM, ktorá je spôsobená používaním prívesného vozíka. Je niekde v zákonoch alebo usmerneniach uvedené, o koľko môžem povýšiť spotrebu vozidla oproti údajom uvedeným v technickom preukaze? Stačí mať na to len vnútropodnikovú smernicu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    My tiež používame prívesný vozík a spotrebu sme navyšili o 11% vypočítanú a odsledovanú. Tiež som hladala v zákonoch, ale nenašla som, potom som písala do poradcovi a poradili, aby sme si dali zmerať nadspotrebu, ale to je drahé. Druhá možnosť je odsledovať si spotrebu aj s vozíkom a navýšiť ju o % s písomných vyhlásením, že spotreba bola odsledovaná. Niekedy, hlavne v zime a podľa hmotnosti naloženia sa nám spotreba ešte zvýši, ale nechávame tých 11%. Takto to robíme mi. Ak to niekdo robí ináč nech poradí.

    Ahoj.
    Naposledy upravil renča1 : 22.11.06 at 17:36

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Rúbalová Renáta
    Mi tiež používame prívesný vozík a spotrebu sme navyšili o 11% vypočítanú a odsledovanú. Tiež som hladala v zákonoch, ale nenašla som, potom som písala do poradcovi a poradili, aby sme si dali zmerať nadspotrebu, ale to je drahé. Druhá možnosť je odsledovať si spotrebu aj s vozíkom a navýšiť ju o % s písomných vyhlásením, že spotreba bola odsledovaná. Niekedy, hlavne v zime a podľa hmotnosti naloženia sa nám spotreba ešte zvýši, ale nechávame tých 11%. Takto to robíme mi. Ak to niekdo robí ináč nech poradí.

    Ahoj.
    Renatka, niekde v zákone o cest. náhradách asi 3 roky dozadu bolo zvýšenie o 10%, teraz som ho nečítal, bola tam taká poznámka alebo to bolo v nejakej prílohe ale 10% si presne pamätám.
    Pekné ráno...

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    V cest.náhradach som to aj ja videla a bolo tam o 15%, ale ja to chápem tak, že keď zamest.ide na prac.cestu s vlastným autom a použije pri tom vozík tak sa zvýši nadspotreba o 15%. Aj tebe prajem krásny deň.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Tých 15 % (§ 7 ods. 2 zákona o cest. náhradách) platí len pri prívese za súkromným osobným motorovým vozidlom a o to % sa navyšuje nie spotreba ale paušál na 1 km.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.