Zavrieť

Porady

Lapače snehu

Prosím Vás mám otočenú strechu šikminou k susedom na streche sú lapače snehu na jeho zadržanie,ale susedia chcú ich zámenu za iné podľa ich predstáv.
Upravuje neaký zákon aké lapače majú byť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    rime je offline (nepripojený) rime

    rime
    Ziadny zakon neriesi ake lapace snehu maju byt na streche pouzite, vyhlaska 532/2002 len uvadza ze ak je strecha sikmejsia ako 25stupnov lapace byt musia.

    Belička je offline (nepripojený) Belička

    Belička
    Ďakujem za odpovede,ale ak im tam padne sheh na pozemok aj cez lapače tak je to v poriadku ?

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Práve že tie lapače by mali slúžiť na to, aby ten sneh neprepadol na ich pozemok. Možno preto požadujú iné. Viem že pri susedských sporoch sa zvykne osadiť pletivo o výške cca 0,5m, aby ten sneh neprepadol susedovi na pozemok ale sa v tom pletive pomaly púšťal. Videla som to aj v mestách na vysokých budovách, aby sneh neohrozoval chodcov. Aj Tvoji susedia asi chcú takéto lapače. Pokiaľ sa susedia obrátia na súd, tak súd môže o takých lapačoch rozhodnúť, záleží od situácie.

    focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

    focus3ccd
    Ak sa ti zosunie sneh ci uz na jeho strechu alebo pozemok atd. si za to zodpovedny ty a aj pripadne za skody, nehovoriac o uraze. Je len na tebe ake pouzijes, ale ked sa to zosunie mozes mat problemy. Mozes si to potom narokovat sudnou cestou u projektanta, ktory to zle navrhol. Mal som podobny problem, lebo protisnehove skridle v ziline (myslim tim snehovu oblast) stoja za hoo.....no, ten sneh aj tak zlezie, tak som musel dokupit drahe sneholamy, jedna skridla aj s protikusom 1000,- a k tomu gulatina........ Peknu zabavu a hodne penazi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.