Zavrieť

Porady

Prijazdova cesta

Ahojte vsetci, obraciam sa na Vas s prosbou o radu.
Pred rokom som kupila chalupu, ktoru postupne prerabam a v ktorej mam trvaly pobyt. Chalupa ma natolko ocarila, ze som sa nezaujimala o prijazdovu cestu. Ta je rozbita, kamenista. Kedze uz je chaluba poprerabana, tak som sa pustila riesit prijadzovu cestu. Moj problem spociva v tom, ze prijazdova cesta nie je zaznacena na geometrickom plane, je to tzv."diva cesta" a vedie cez parcelu, ktorej vlastnickou je jedina osoba, ktora nesuhlasi s cestou. Sme tam tri chalupy, pri nas cesta konci, dohodnut sa s poslednou vlastnickou nevieme. Ked si aj vybavim pravo prechodu a prijazdu, tak tym nic neziskam, pretoze ta cesta spevnena nebude a uz toboz nie asfaltova. Ostatni vlastnici, cez ktorych ide cesta, suhlasia s opravou a rozsirenim cesty, len tato posledna nie, co by ste mi poradili? Predat chalupu?
Dakujem vopred za vsetky odpovede. Pekny den.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    zztop Pozri príspevok
    Ahojte vsetci, obraciam sa na Vas s prosbou o radu.
    Pred rokom som kupila chalupu, ktoru postupne prerabam a v ktorej mam trvaly pobyt. Chalupa ma natolko ocarila, ze som sa nezaujimala o prijazdovu cestu. Ta je rozbita, kamenista. Kedze uz je chaluba poprerabana, tak som sa pustila riesit prijadzovu cestu. Moj problem spociva v tom, ze prijazdova cesta nie je zaznacena na geometrickom plane, je to tzv."diva cesta" a vedie cez parcelu, ktorej vlastnickou je jedina osoba, ktora nesuhlasi s cestou. Sme tam tri chalupy, pri nas cesta konci, dohodnut sa s poslednou vlastnickou nevieme. Ked si aj vybavim pravo prechodu a prijazdu, tak tym nic neziskam, pretoze ta cesta spevnena nebude a uz toboz nie asfaltova. Ostatni vlastnici, cez ktorych ide cesta, suhlasia s opravou a rozsirenim cesty, len tato posledna nie, co by ste mi poradili? Predat chalupu?
    Dakujem vopred za vsetky odpovede. Pekny den.
    Predať chalupu nie, radšej si kúp Mitsubishi Pajero.

    Skús navrhnúť tej majiteľke, že by ste odkúpili od nej tú časť pozemku, na ktorej bude cesta.

    zztop je offline (nepripojený) zztop

    zztop
    Dakujem Chobot za radu.
    To bolo prve, co sme skusali, skusali to aj predchadzajuci majitelia, ponukala som jej 1000 a viac za m2, ale neustupila. Inak to Pajero bude asi jedine riesenie. A mne to bolo divne, ze preco mal predchadzajuci majitel terenne auto, bol to taky starucky elegantny pan. No nic, uz mi to doslo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.