Zavrieť

Porady

Vymáhanie dlhu - ručiteľom

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať na situáciu do ktorej som sa dostal. Ručil som známemu pri poskytnutí pôžičky a on ju neplatil, samozrejme dlh vymáhali odo mňa a už ma to stálo celkom zaujímavú kopu peňazí a chcel by som sa opýtať ako by sa dalo v tejto veci postupovať. Chcel som to oznámiť na políciu no oni akosi na môj podnet nereagujú vraj ich sa to netýka aj keď je tá suma vysoká a neviem či má zmysel platiť právnikom veľké peniaze nakoľko nato som sa už pýtal vo viacerých právnych kanceláriách a tam len dvere otrorím a už chcú aby som im platil a neviem kto by v tejto veci mohol jednať. Prosím o radu. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    certik3112 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcel by som sa opýtať na situáciu do ktorej som sa dostal. Ručil som známemu pri poskytnutí pôžičky a on ju neplatil, samozrejme dlh vymáhali odo mňa a už ma to stálo celkom zaujímavú kopu peňazí a chcel by som sa opýtať ako by sa dalo v tejto veci postupovať. Chcel som to oznámiť na políciu no oni akosi na môj podnet nereagujú vraj ich sa to netýka aj keď je tá suma vysoká a neviem či má zmysel platiť právnikom veľké peniaze nakoľko nato som sa už pýtal vo viacerých právnych kanceláriách a tam len dvere otrorím a už chcú aby som im platil a neviem kto by v tejto veci mohol jednať. Prosím o radu. Ďakujem
    No, ako si napísal, naplatil si sa dosť pri splácaní úveru za kamaráta. Takže platiť ešte aj pri otvorení dverí právnickej kancelárie, to by už bolo skutočne priveľa. Neostáva Ti preto nič iné, len aby si si napísal žalobu proti kamarátovi, v ktorej ako ručiteľ, budeš sa domáhať vrátenia zaplatených súm. Podal ju na súde príslušnom podľa miesta bydliska kamaráta. A keď rozhodnutie bude právoplatné, potom sa musíš spoľahnúť na to, že kamarát aj pracuje alebo má nejaký majetok, z ktorého by exekútor uspokojil Tvoju pohľadávku a svoje trovy. Ale počítaj s tým, že sa ešte naplatíš.

    Celsus je offline (nepripojený) Celsus

    Celsus
    certik3112 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcel by som sa opýtať na situáciu do ktorej som sa dostal. Ručil som známemu pri poskytnutí pôžičky a on ju neplatil, samozrejme dlh vymáhali odo mňa a už ma to stálo celkom zaujímavú kopu peňazí a chcel by som sa opýtať ako by sa dalo v tejto veci postupovať. Chcel som to oznámiť na políciu no oni akosi na môj podnet nereagujú vraj ich sa to netýka aj keď je tá suma vysoká a neviem či má zmysel platiť právnikom veľké peniaze nakoľko nato som sa už pýtal vo viacerých právnych kanceláriách a tam len dvere otrorím a už chcú aby som im platil a neviem kto by v tejto veci mohol jednať. Prosím o radu. Ďakujem
    Vymáhať peniaze od dlžníka súdnou cestou môžete aj sám, t.j. bez využitia služieb advokáta. Prípadne sa môžete s advokátom skúsiť dohodnúť na podielovej odmene - t.j. že bude vyplatený len v prípade, že súdne konanie dopadne pre Vás úspešne.

    Vymáhanie dlhu - ručiteľom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.