Zavrieť

Porady

Krb v panelaku

Dobry den.
Potreboval by som radu ohladom krbu v panelaku. Byvam na vrchnom poschodi a chcel by som si dat namiesto ustredneho kurenia krb. Potreboval by som vediet, ci je to mozne, hlavne ci je mozne sa dat odpojit od UK a ci nie je problem s vystavbou komina. A este ake povolenia a papiere okolo toho treba. Dakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
filip001 filip001

filip001 je offline (nepripojený) filip001

Dobrý den...No reagujem na vasu otazku ohladom krbu v byte..Kedze som krbar tak som tych krbov spravil veeeela.A dokonca aj v bytovkach.I ked to nebola az taka normalna bytovka, kedze v nej bolo normalne kurenie na pevne palivo a tym padom aj komin.Cize krb sa tam dal uplne v pohode spravit.S povoleniami je to uz tazsie cize si asi viete predstavit akym stylom sa tieto veci robia.:-)) Ale ak byvate v bytovom dome kde je kurenie na pevne palivo neni problem.V bytovke kde je plyn to je problem, pretoze tam su stupacky a neni kde napojit dymovod....cize asi tolko..
0 0
adaferencova adaferencova

adaferencova je offline (nepripojený) adaferencova

chcela by som sa vás opýtať, bývam v šesťbytovke/spoločenstvo/ máme vlastné plynové kúrenie, ale mne nevyhovuje, ako sa kúri, resp.kúri sa málo. Ja bývam na treťom poschodí,každý byt má aj vlastný komín na tuhé palivo. prosím vás povedzte mi svoj názor,pretože som dosť prekvapená,že na týchto stránkach samostatné kúrenie dosť odsudzujú.dakujem
0 0
filip001 filip001

filip001 je offline (nepripojený) filip001

Dobry den..No ak mate cez byt normalne komin na tuhe palivo,kde by sa dalo urobit zaustenie do komina tak nieje problem sa na komin s krbom napojit..Problem by som skorej videl vo vybaveni povolenia...Aj ked malo kde sa povolenia robia...Ak mate este dake otazky kludne piste...
1 0
adaferencova adaferencova

adaferencova je offline (nepripojený) adaferencova

Pôvodne sme si chceli dať namontovať krb a urobiť rozvody do celého bytu, ale upozornili nás na to, keďže my máme dosť vysoké stropy, teplo nám pôjde hore, a nebolo by to ani pekné, keď by sme museli popod strop zakrývať rúry/prepáčte ak sa nevyjadrujem správne, ale som laik/, a potom sme začali rozmýšľať nad krbovými kachľami s výmenníkom a zapojiť to do radiátorov, samozrejme za predpokladu, že by sme sa odpojili od spoločného kúrenia.Ale tu na porade mi to neodporúčajú.Čo by podľa vás bolo pre nás najlepšie?
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Ci to niekto odporuca alebo nie, je to len na Vas... Sto ludi, sto nazorov. Samozrejme, ze mate pravo urobit si vlastne kurenie a nesponzorovat tak suseda. Ak to nejde inak, tak aj na cierno. Ak tam uz nejake kurenie bolo, tak nie je problem. Za toto sa nezatvara.

Kolega ma kachle s vymennikom v byte a je to SUPER!
0 0
filip001 filip001

filip001 je offline (nepripojený) filip001

Rozvody do bytu su riešenie. Ci by tie rozvody (rury)bolo vidno alebo nie to uz zalezi na usporiadani miestnosti v byte.Ale teoreticky by sa dali rozvody porobyt a rury poskryvat pekne do kastlíkov ku stenám.A čo sa týka toho krbu (vodníka) napojeného na kurenie-je to super vec.Mozno montáž by bola trochu zlozitejsia ale efekt to ma.Ale priznam sa ze do bytu som to este nerobil, casto to robim do rodinnych domov.Ale je to dobra vec.....Zalezi to len a len na vas.
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Pri tychto novych dvojplastovych krbovych vlozkach ani v byte nie je problem... Oslovit kurenarov a frcis...
0 0
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-4)
+ zobraziť viaczbaliť
Zdravim, ano aj krb v panelaku je mozny ... napriklad my s manzelkou sme si vybrali krb od XXX a bola to skvela volba bezproblemov mame krb v panelaku
0 4
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Daj fotky krbu a komina.

Na Luniku sice nie krbov, ale piecok je spusta.
0 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

baron81
Zdravim, ano aj krb v panelaku je mozny ... napriklad my s manzelkou sme si vybrali krb od XXX a bola to skvela volba bezproblemov mame krb v panelaku
Určite čaká 11 rokov na tvoju rekamu.
Naposledy upravil kopretinka : 20.09.19 at 09:23
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

baron81
Zdravim, ano aj krb v panelaku je mozny ... napriklad my s manzelkou sme si vybrali krb od XXX a bola to skvela volba bezproblemov mame krb v panelaku
Povedal by som, že áno, ak je byt na samom vrchu domu, teda posledné poschodie. No má to jeden háčik Potrebuje súhlas spoluvlastníkov bytového domu, jeho spoločných častí, nosných konštrukcii domu a stropu, strechy. Taký ten falošný, elektrický, áno. Aj bez súhlasu spoluvlastníkov bytového domu. Vlastník bytu ho má vo svojom priestore na bývanie v bytovom dome a napojený ho má na svoje odberné miesto elektriny so zmluvou s dodávateľom elektriny. Tak by to šlo. Ak je to inak?

Odpovedz tuto na túto otázku. "Daj fotky krbu a komina."
2 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať