Zavrieť

Porady

materska

Vie mi niekto poradit ak zamestnankyna prestupila do druheho zamestnania a odpracovala tam 18 dní a išla hned na matersku z ktorého zamestnania sa jej bude pocitat materska? Z prveho alebo sa moze aj z toho druheho zamestnania ? Celkovo splna podmienky na priznanie materskeho. Potrebovala by som to surne, poradte ak viete
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzana210 je offline (nepripojený) Zuzana210

    Zuzana210
    Bude sa jej počítať z toho druhého. Skús si pohľadať v starých témach, už to tu bolo.

    anka je offline (nepripojený) anka

    anka
    Ja si myslim tak isto, že z toho druheho ale mojej znamej tvrdili opak, ona v polovičke aprila prestupila do druhej firmy, v ktorej odpracovala len 18 dni a nastupila na matersku. V SP ju nutili, aby v žiadosti o matersku napisala, že ju žiada vyplacat z predchadzajuceho zamestnania, že vraj ak tak neurobi nemusia jej priznat matersku nakolko odpracovala iba 18 dní a nespla podmienku poistenia 270 dní a ževraj je beži z prveho zamestnania ochrana doba. Obe tieto dôvody sa mi nezdaju, pretože 270 dní nemusi splnit len u jediného zamestnavateľa a ochranna doba by bezala iba pri ukončení poistenia, čo sa podla mna nestalo, pretože plynulo prešla z jedneho prac.pomeru do druheho.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    V SP v tom momentálne majú chaos, už som sa k tomu vyjadroval, len stále nemám čas nato, aby som sa do toho poriadne obul. Podľa ich súčasného výkladu by sa mala materská počítať z prvého zamestnania, lebo tam je v ochrannej lehote a v druhom zamestnaní jej poistenie trvalo menej ako 270 dní.

    Inak podľa toho ich výkladu má ešte "šťastie", že je v ochrannej lehote. Keby prešlo 6 mesiacov od skončenia prvého zamestnania a neprešlo 9 mesiacov v druhom zamestnaní, nárok na materskú by nemala vôbec...

    S pozdravom ILSP...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.