Zavrieť

Porady

Samovoľné vypnutie PC

Ahojte - prvý krát som sa pustil do skladačky PC. Zapojil som všetko ako má byť (aspoň dúfam - študoval som manuály asi 3 hodiny), pripojil klávesnicu a monitor a spustil PC, aby som zistil, či funguje. Všetko nabehlo - v setupe som si našiel správne rozpoznanie procesora, pamäte, disku aj DVD. Ale problém - po asi 20-30 sekundách sa počítač zrazu vypne - sám od seba.

Kde môže byť problém ?

Konfigurácia:
Case Enermax Vostok ECA3120-WS
FORTRON - ZDROJ 600W Epsilon FX600-GLN
MB ASUS -- P5K SE/EPU
Intel Core 2 Quad Q6600 - 2.4GHz BOX 8M
APACER -- DDR2 -- 2GB 667Mhz GOLD - 2x
VGA ASUS -- GeForce EN8600GT 512MB HTDP Silent
HDD SAMSUNG 500GB SATA2 16MB - HD501LJ, HD502
LOGITECH -- Cordless Desktop Wave SK
MS WINDOWS VISTA ULTIMATE SK 32-bit OEM
TV Asus MYCINEMA-P7131 dual

Má niekto nejaký nápad, prečo sa ten stroj vypína ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Problém som vyriešil - chyba bola v nedotlačenom ventilátore procesora - jedna nožička bola uvoľnená, a tým pádom procesor nebol chladený a rýchlo sa prehrial a tak sa PC vyplo. Po dotlačení ventilátora PC šlape ako hodinky.

    Nechávam to tu pre budúcnosť - ak by niekto mal podobný problém.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    chlap Pozri príspevok
    Problém som vyriešil - chyba bola v nedotlačenom ventilátore procesora - jedna nožička bola uvoľnená, a tým pádom procesor nebol chladený a rýchlo sa prehrial a tak sa PC vyplo. Po dotlačení ventilátora PC šlape ako hodinky.

    Nechávam to tu pre budúcnosť - ak by niekto mal podobný problém.
    Tak na to by sme takto na diaľku veru neboli prišli, aj keby sme si lámali hlavy akokoľvek....

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Aj ja som chcel prispiet, ale myslel som si, ze nebudem tu pisat take banality, aby si pokontroloval jumpery, vsetky kontakty a ci je napr, vsetko pevne vsunute, ramky atd..... ale na dialku to by bolo fakt tazke

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    Fero11 Pozri príspevok
    Aj ja som chcel prispiet, ale myslel som si, ze nebudem tu pisat take banality, aby si pokontroloval jumpery, vsetky kontakty a ci je napr, vsetko pevne vsunute, ramky atd..... ale na dialku to by bolo fakt tazke
    Mne sa tiež občas vypina samovolne PC.Ako mám okontrolovat tie jampery?

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Na doske mas viac jumperov, napr. pre zapnutie PC, na kontrolky atd.... a musis ich spravne zapojit podla schemy od mainboardu, ak nebudu zapojene spravne PC nemusi, ale moze pracovat. (tak som to myslel)

    Samovoľné vypnutie PC

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.