Zavrieť

Porady

Mozem byt spolocnikom ked mam zapis v RT a som v podmienke

Chcel by som byt ako spolocnik v novozakladanej spolocnosti ale mam zapis v registry trestov a mam podminecny trest, ktory mi skonci az v aprili 2009, trest nemam ale za ziadnu majetkovu alebo financnu trestnu cinnost. Je mozne aby som dostal zinostensky list?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    PA3SKO Pozri príspevok
    Chcel by som byt ako spolocnik v novozakladanej spolocnosti ale mam zapis v registry trestov a mam podminecny trest, ktory mi skonci az v aprili 2009, trest nemam ale za ziadnu majetkovu alebo financnu trestnu cinnost. Je mozne aby som dostal zinostensky list?
    Pozri § 6 živnostenského zákona :


    § 6
    Všeobecné podmienky prevádzkovania živnosti

    Na začiatok

    (1) Všeobecné podmienky prevádzkovania živnosti fyzickými osobami sú:

    a) dosiahnutie veku 18 rokov,
    b) spôsobilosť na právne úkony,
    c) bezúhonnosť,
    ak tento zákon neustanovuje inak.

    (2) Za bezúhonného sa na účely tohto zákona nepovažuje ten, kto bol právoplatne odsúdený za trestný čin hospodársky, trestný čin proti majetku alebo iný trestný čin spáchaný úmyselne, ktorého skutková podstata súvisí s predmetom podnikania, ak sa naňho nehľadí, akoby nebol odsúdený. 24e)

    (3) U slovenskej právnickej osoby musí všeobecné podmienky podľa odseku 1 spĺňať fyzická osoba alebo osoby, ktoré sú jej štatutárnym orgánom.
    (4) U podniku zahraničnej osoby musí všeobecné podmienky podľa odseku 1 spĺňať osoba vedúceho podniku zahraničnej osoby a u organizačnej zložky podniku zahraničnej osoby osoba vedúceho organizačnej zložky podniku zahraničnej osoby.
    (5) Ak sa v konaní pred súdom, ktorý právoplatne rozhodol o skutočnostiach uvedených v odseku 2, preukázalo, že ide o podnikateľa na základe živnostenského oprávnenia alebo o osobu oprávnenú konať za právnickú osobu, ktorá prevádzkuje živnosť, súd to oznámi príslušnému živnostenskému úradu.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    PA3SKO Pozri príspevok
    Chcel by som byt ako spolocnik v novozakladanej spolocnosti ale mam zapis v registry trestov a mam podminecny trest, ktory mi skonci az v aprili 2009, trest nemam ale za ziadnu majetkovu alebo financnu trestnu cinnost. Je mozne aby som dostal zinostensky list?
    ŽÚ neskúma bezúhonnosť spoločníka v novovznikajúcej SRO, ale skúma bezúhonnosť koanteľa. Štatút spoločníka a konateľa sú dve rôzne veci. ŽL sa vydáva spoločnosti a nie spoločníkovi. Skús lepšie popísať, o čo ti vlastne ide?

    Mozem byt spolocnikom ked mam zapis v RT a som v podmienke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.