Zavrieť

Porady

bankove poplatky

Ahojte, vie mi niekto poradit, ktora banka ma najnizsie poplatky pri plateni faktur do Ciech ? Ak viete, tak poprosim uviest aj vysku tychto poplatkov. Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janna je offline (nepripojený) Janna

    Janna
    Neviem ako majú iné banky, ale

    UniBanka má poplatok 1% zo sumy. Minimálne 300,- a maximálne 750,- Sk
    A ak bankové poplatky idú na našu hlavu tak ešte 300,-Kč platíme. (to aby sa dostala 100% platba príjemcovi) Ak by som zadala, že bankové poplatky hradí príjemca, tak oni mu strhnú 300,- Kč a o to menej má napr. zaplatenú faktúru.

    Budem rada, ak napíšu aj iní, aspoň budem aj ja vedieť ako to chodí v iných bankách.
    Naposledy upravil Janna : 04.05.05 at 11:54

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Napíš do akej banky v ČR to chceš poslať.Ak majú rovnakú materskú spoločnosť je to najlacnejšie medzi nimi napr.SLSP a Čes.spor.CSOB a pod.

    jana123 je offline (nepripojený) jana123

    jana123
    Budeme platit do roznych bank v CR. Este som zabudla napisat, ze pojde o prevody z sro. Tie poplatky, co pisala Janna sa asi netykaju uctov PO, lebo ja mam informaciu o Unibanke, ze maximalny poplatok je 2.500 Sk, co je dost vela. A ake su poplatky v CSOB ked sa plati do inych bank v CR a ked sa plati do CSOB v CR ?

    Janna je offline (nepripojený) Janna

    Janna
    My máme účet v UniBanke typ Bussines style plus a nezdá sa mi, že to rozdeľujú na právnicke a fyzické osoby.
    Kedysi bol maximálny poplatok pri platbe do ČR 1500,- teraz je 750,- Sk
    Ja mám účet v DEXIA. A pri platbe do Belgicka mi zaúčtovali poplatok 200 Sk. (asi aj v Dexii sú nejaké dolné a horné parcentá, avšak ja som posielal 501,72 EUR)

    Katarina1 je offline (nepripojený) Katarina1

    Katarina1
    My posielame platby do Polska a Tatrabanka si pyta 300 Sk za kazdy ucet bez ohladu na to, aku sumu posielame a ci je ta suma v EUR alebo PLN.

    grexa je offline (nepripojený) grexa

    grexa
    Je to zlodejna tie nase banky a ich poplatky.
    Uz aby zaviedli EURO aj unas. To im s vysokymi poplatkami do zahranicia odzvoni...
    vid.
    EU-Smernica 2560/2001

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Jana123: ak budete posielat do rôznych bánk, tak je tazké poradit, ktorá banka je najlacnejsia. Treba si vytipovat, kam budete najviac posielat (do ktorej ceskej banky) a potom nájst jej partnerskú bank na Slovensku. Alebo si nájst na internete ich sadzobníky poplatkov, spravit si tabulku a podla toho vybrat.

    Treba tiez mysliet na poplatky zahranickych bank, ktore teraz nemate moznost ani zistit ani ovplyvnit. Je to v pripade, ak prevodak spravite typu OUR - potom vsetky poplatky zahr. bánk sa vám spoplatnia. Ak dáte BEN alebo SHA, tak poplatky zahranicných bánk pôjdu na tarchu príjemcu, ale pozor, lebo príjemca dostane znízenú platbu o poplatky a môze potom namietat.

    Tiez je dôlezitá struktúra platieb (ich výska). Je rozdiel, ci posielate vela mensích platieb alebo viac vyssích. Tam potom zohraje úlohu min. a max. poplatok. Napr. ak by ste mali samé vysoké platby, nasiel by som si na Tvojom mieste banku, ktorá má najnizsiu max. hranicu. Ak by bolo vela malých platieb (napr. okolo 10.000,- SKK) hladal by som banku, ktorá má najnizsí minimálny poplatok.

    Takze nikto Ti jednoznacne nepovie, ktorá banka je najlacnejsia, kazdá stanovuje poplatky tak, aby uprednostnila bud malých podnikatelov, alebo vysoké platky a pod.

    jana123 je offline (nepripojený) jana123

    jana123
    Dakujem vam vsetkym. Vidim, ze si na to musim sadnut a pospekulovat. Hlavne este neviem ucty vsetkych dodavatelov v CR, kedze firma sa prave rozbieha. Pojde skor o vacsie platby, tak sa sustredim na max. poplatok tak ako pise Chobot.

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    mame Ludovu banku a pri platbe do CR nam stiahli poplatok 200,- Sk. Aka je max. hranica to neviem. Ale jednoduchsie ti bude, ak si pozries banku, do ktorej najviac budete posielat ako ti predomnou radili ostatni a to rovno na niektorej stranke www.dexia.sk, www.csob.sk, alebo ine. Mas tam presne cenniky poplatkov.

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Ja keď uhrázdam, (z ČSOB), vždy používam volbu, kde sú poplatky rozdelené. Raz sa mi stalo, že som dala volbu, keď poplatok platí príjemca, on sa po obdržaní platby nezabubol sťažovať. Tak som im vysvetlila, že to bolo omylom, že sa to viackrát nestane, od tej doby používam rozdelené poplatky. Naposledy som platila do Nemecka 4302 Eur, tam som mala poplatok 250 Sk. Hlavne treba uviesť všetky údaje, Swift code, Iban, lebo to tiež spoplatňujú. Tak mi vysvetlovala pracovníčka v banke. Napr. platila som do Čiech faktúru cca 25000 CZK, tam mi vyšiel poplatok na 7,-Sk. A keď som neuviedla Iban príjemcu, mala som poplatok 1000,00 Sk. Takže aj na tieto veci treba dať pozor.

    Janna je offline (nepripojený) Janna

    Janna
    Napr. platila som do Čiech faktúru cca 25000 CZK, tam mi vyšiel poplatok na 7,-Sk. /QUOTE]

    To je super cena 7,- Sk. Ako to je možné, že len toľko?
    Ja som si vypočítala, že ročne zaplatíme na poplatkoch pri uhrádzaní faktúr do zahraničia cca 50.000,- čo je aj celkom dosť pre malú firmu.

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Záleží aj na tom, do akej banky ta platba odchádza. Ja som uhrádzala do tej istej banky do ČR.
    Naposledy upravil Anonymka : 05.05.05 at 11:09

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    V rámci CSOB je poplatok v SR aj v Cr taký istý t.j.7 Sk.Treba si pozrieť banky zahr.odberateľov a s nimi sa skúsiť dohodnúť.každá banka má svoju www stránky,treba tam pohľadať.

    Janna je offline (nepripojený) Janna

    Janna
    bepo
    V rámci CSOB je poplatok v SR aj v Cr taký istý t.j.7 Sk.Treba si pozrieť banky zahr.odberateľov a s nimi sa skúsiť dohodnúť.každá banka má svoju www stránky,treba tam pohľadať.
    A aký je poplatok za vedenie podnikateľského účtu v ČSOB?

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    jana123
    Ahojte, vie mi niekto poradit, ktora banka ma najnizsie poplatky pri plateni faktur do Ciech ? Ak viete, tak poprosim uviest aj vysku tychto poplatkov. Vdaka
    ahoj,
    my robime platby cez spolocnost Akcent CZ, je to robene na zaklade zmluvy. Platime cez nich faktury do zahranicia v EUR aj CZK a za rok, co vyuzivame ich sluzby, boli vzdy najlacnejsi v porovnani so vsetkymi bankami na Slovensku, maju vyhodnejsie kurzy a aj poplatky su nizsie. Celkovo vyska usetrenych financii je v nasom pripade uz niekolko tisic SK.

    Janna je offline (nepripojený) Janna

    Janna
    bendži
    ahoj,
    my robime platby cez spolocnost Akcent CZ, je to robene na zaklade zmluvy. Platime cez nich faktury do zahranicia v EUR aj CZK a za rok, co vyuzivame ich sluzby, boli vzdy najlacnejsi v porovnani so vsetkymi bankami na Slovensku, maju vyhodnejsie kurzy a aj poplatky su nizsie. Celkovo vyska usetrenych financii je v nasom pripade uz niekolko tisic SK.
    Môžeš k tomu napísať viac, čo je to za spoločnosť a ako to prebieha? Je tam potrebné mať zriadený účet alebo ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.