Zavrieť

Porady

Pozná niekto túto rybičku?

Prosím Vás pozná z Vás niekto túto rybičku, a chcela by som vedieť, že čo papká? kúpili sme ho v hornbachu, lebo nám prišlo strašne ľúto,že neboli v akváriu , boli po jednom len v takých maličkých kelinkoch od ruských vajec a ani sme sa neopýtali ako sa volá, lebo sme boli nasr..., že mali ich len v tých kelinkoch. na nete sme našli toto, ale nevieme či sa to tak volá / boli modré a červené/
ďakujem



Osphronemidae (Guramovití)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Je to samček bojovnice pestrej a preto neboli v akváriu ale len v kelímkoch, lebo akonáhle ich dáš do akvária viac ako jednu - pozabíjajú sa navzájom. Budú sa hrýzť a trhať, kým nezostane len jeden - a možno aj ten skape na následky zranení. Škoda, že samičky nie sú také krásne, tie sa spolu znášajú. Myslím, že môže jesť aj obyčajné vločkové krmivo. Len dúfam, že ich nemáte viac spolu.

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    ďakujem Vám pekne. aj mne sa zdalo, teda čo sme našli na nete, že to bude tá bojovnica. a písali , že je pokojná rybička nie, nemáme ho s ostatnými, kúpili sme mu aj akvárko. je sám chudáčik, možno, že kúpime aj samičku. hej, to nám hovorila aj tá predavačka, že by sa pozabíjali.
    ďakujem Vám za rýchle odpovede.

    EvaB je offline (nepripojený) EvaB

    EvaB
    Pripájam sa k ostatným, môžem len povedať, že keď sme ju mali samu, tak bola taká smutná a utiahnutá. Na jednom stojane sme mali vedľa seba 2 akváriá, tak sme do každého dali po páre. A tí samci sa videli a chodili ku sklu a predvádzali sa jeden pred druhým. Tým sa im tie plutvy zväčšovali a boli nádherné. Na krmivo sú nenáročné, len nesmieš k nim dať niektoré druhy rýb, ktoré by im obhrýzali plutvy. Našim sa ich podarilo aj rozmnožiť. Pár dali do malého akvária, zvýšili im teplotu a za pár dní postavili penové hniezdo, nakládli ikry. Bolo tam treba dať taký mach, aby sa samička potom mohla skryť, lebo samec chránil ikry a ju bil. Vyliahli sa strašne drobučké rybičky a čosi z nich sa podarilo odchovať, ale na podrobnosti by som sa musela opýtať.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Barbara len dúfam, že nie si z tých akvaristov, ktorí "chovajú" rybičky bez filtra, svetla a zakaždým keď idú vymeniť vodu tak pekne saponátom vyumývajú celé akvárium aj všetky doplnky a potom im znova nalejú čerstvú chlorovanú vodu z vodovodu. Ja viem, že pre jednu rybičku sa to neoplatí, ale potom sa ju ani neoplatí "zachraňovať" z akvaristiky (nemám momentálne na mysli tvoj prípad - už som videla niekoľko takých v minulosti)

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    iriska Pozri príspevok
    Je to samček bojovnice pestrej a preto neboli v akváriu ale len v kelímkoch, lebo akonáhle ich dáš do akvária viac ako jednu - pozabíjajú sa navzájom. Budú sa hrýzť a trhať, kým nezostane len jeden - a možno aj ten skape na následky zranení. Škoda, že samičky nie sú také krásne, tie sa spolu znášajú. Myslím, že môže jesť aj obyčajné vločkové krmivo. Len dúfam, že ich nemáte viac spolu.
    Iba dodám, že nemôžu byť spolu dva samčeky v jednom akváriu, samičky samčekovi samozrejme nevadia....

    marko7997 je offline (nepripojený) marko7997

    marko7997
    Vie mi niekto poradit ako sa volaju tieto rybicky a pripadne ako je mozne rozoznat samceka od samicky.Su to dva rozne druhy.
    Naposledy upravil marko7997 : 23.01.09 at 10:33
    2008_1225november0277.JPG  
    DSCF0323.JPG  
    DSCF0327.JPG  
    DSCF0328.JPG  
    DSCF0344.jpg  

    1/1

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    marko7997 Pozri príspevok
    Vie mi niekto poradit ako sa volaju tieto rybicki a pripadne ako je mozne rozoznat samceka od samicky.
    Je to sumček čiernobruchý, tu je o ňom písané viac:

    http://rybicky.net/atlasryb/perovec_cernobrichy

    aj tu je niečo:

    http://www.topweb.szm.sk/ryby1709.html
    Naposledy upravil Chobot : 23.01.09 at 08:48

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    bojovnica pestrá

    Alexa.k je offline (nepripojený) Alexa.k

    Alexa.k
    marko7997 Pozri príspevok
    Vie mi niekto poradit ako sa volaju tieto rybicky a pripadne ako je mozne rozoznat samceka od samicky.Su to dva rozne druhy.
    Chobot má pravdu jeden je sumček čiernobruchý a druhý škvrnitý.

    Máme ich tiež sú to nádherné ryby, máme aj dvoch albínov.

    Síce píšu že sú teritoriálne a neznášajú sa s inými sumcovitými rybami, máme v jednom akvárku aj pancierničky - kováky,pandy, škvrnité - a nemáme problém.
    Doležité asi je že každý s väčších sumcov má svoj úkryt.
    Občas sa ponaháňajú ale neubližujú si.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.