Zavrieť

Porady

platobná trieda

som účtovníčka, ktorá žije svojím spokojným životom ...viac
Prajem dobrý deň.
Chcela by som vás poprosiť o radu, do akej platobnej triedy by ma mali zaradiť, keďže som skončila strednú pedagogickú školu - odbor vychovávateľstvo a učiteľstvo pre MŠ, a vysokú školu - odbor učiteľstvo 1. stupňa ZŠ- magisterský diplom.
Od 1. 10. by som mala ísť učiť do MŠ a chcela by som vedieť do, ktorej platobnej triedy by ma mali zaradiť.
ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Fany1000 Fany1000

Fany1000 je offline (nepripojený) Fany1000

Ahoj,som tu nováčik, ale podobný problém mám aj ja. Už som sa pýtala skoro všade,ale nik mi nevedel jasne odpovedať. Tak som dnes posielala mail na ministerstvo školstva. Som zvedavá čo napíšu odtiaľ. POtom ti dám vedieť. Ak niečo zistíš aj ty, tak napíš.Zatiaľ ahoj.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Pošlem Vám SS jeden učiteľský dokument s platovými triedami, aby ste mali prehľad. Je to zo súkromnej školy a je schválený....
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

toria Pozri príspevok
Pošlem Vám SS jeden učiteľský dokument s platovými triedami, aby ste mali prehľad. Je to zo súkromnej školy a je schválený....

Nejako mi to nejde prilepiť, pošlite mi SS mail a pošlem...
0 0
malalulu malalulu

malalulu je offline (nepripojený) malalulu

Pre učiteľa MŠ je v kataógu pracovných činností predpísané úplné stredné odborné vzdelanie v 8.PT, t.z., že aj keď máš vysokoškolské vzdelanie, zamestnávateľ ťa nemusí zaradiť do vyššej platovej triedy. (teoreticky by si mohla byť v 10.PT).
0 0
LidaP LidaP

LidaP je offline (nepripojený) LidaP

Ahoj, rada by som Ti aj ja prispela "skúsenosťou", ja som ukončila bakalárske štúdium, ktoré mi dáva v MŠ triedu 9., ale ja som ju už mala, udelenú výnimkou Ministerstva školstva. Avšak nám odrátali 5 rokov z praxe - to znamená, že mi ich teraz vrátia. Oficiálne už ako Bc., v Tvojom prípade Mgr patríš do 9. triedy. Pozdravujem
0 0
kachniatko kachniatko

kachniatko je offline (nepripojený) kachniatko

som účtovníčka, ktorá žije svojím spokojným životom ...viac
od 1.2 sme integrovali dieťa so špecifickými potrebami ( viacnásobne postihnuté). Mám nárok na preradonie do vyššej plat.triedy?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

kachniatko Pozri príspevok
od 1.2 sme integrovali dieťa so špecifickými potrebami ( viacnásobne postihnuté). Mám nárok na preradonie do vyššej plat.triedy?
Myslim, ze nie je na to dovod.
0 0
mjarka mjarka

mjarka je offline (nepripojený) mjarka

Možno pomôže aj priložený dokument.
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

Ahoj, naše učiteľky sú zaradené do 9. platového stupňa. Jedna z nich nemá vysokoškolské vzdelanie, tak sa jej zo započítateľnej praxe na účely zaradenia do platovej stupnice odpočítava 5 rokov praxe. Podotýkam, že takto prešla k nám delimitáciou z okresného úradu. A zákon 553/2003 začal platiť od 1.1.2004. Keď som sa informovala na krajskom školskom úrade, či by sme jej v zmysle nového zákona nemali tých 5 rokov pridať, odkázali ma na § 30 odsek 3 zákona, ktorý hovorí :
"Funkčný plat určený zmestnancovi podľa predpisov platných do 31. 12. 2003 sa považuje za funkčný plat určený podľa tohto zákona, ak sa zachovali rovnaké podmienky vykonávania práce z hľadiska náročnosti vykonávanej pracovnej činnosti a dosahovaných pracovných výsledkov. To platí aj pre zaradenie zamestnanca do platovej triedy, zaradenie do platového stupňa a určenú započítanú prax."
A teraz sme v minulom roku prijali novú zamestnankyňu - učiteľku do MŠ s VŠ vzdelaním, ktorá je zaradená do 9. platovej triedy a nemá odpočítaných 5 rokov praxe. Konzultovali sme to aj s metodičkou KŠÚ a tá nám povedala, že sa nedá nič s tým robiť, lebo tá "staršia" kolegyňa má zachovanú výnimku a nová sa posudzuje ináč. Ja osobne som to nechala tak a podľa KŠÚ s tým ani nemám nič robiť.
Ak máte s tým iné skúsenosti, dajte vedieť. My patríme pod Krajský školský úrad v Trnave a tam nám dali takýto pokyn.
0 0
kachniatko kachniatko

kachniatko je offline (nepripojený) kachniatko

som účtovníčka, ktorá žije svojím spokojným životom ...viac
Lenže keď mám skončené rozširujúce štúdium špec. pedag. , tak sa mi to ráta. Či nie? A keďže integrujeme dieťa so špecifickými potrebami tak by ma mali brať hádam ako pedagóga s vysokoškols. vzdelaním 2. stupňa, tým pádom by som mala ísť do 10. triedy a po piatich rokochdo 11. plat. triedy, keďže sa mi rozšir. štúdium počíta ako náhrada 1. kvalif. skúšky. Je to tak?
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

A ste špeciálna materská škola?
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

Nepoznám ďaľšie okolnosti, ale na tvojom mieste by som si porovnala katalóg pracovných činností 341/2004 , konkrétne 9. a 10. platovú triedu - pracovné činnosti vyžadujúce vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa.
A zákon 553/2003 vraví, že zamestnávateľ zaradí zamestnanca do platovej triedy podľa najnáročnejšej pracovnej činnosti z hľadiska jej zložitosti, zodpovednosti, fyzickej a psychickej záťaže, ktorú má vykonávať podľa druhu práce dohodnutého v pracovnej zmluve...
A ešte by som pozrela aj na vyhlášku 41/1996 o odbornej a pedagogickej spôsobilosti. V prílohe sú rozpísané požiadavky na vzdelanie.
My máme materskú školu, kam chodí dokopy 18 detí, sú tam 2 učiteľky, z toho je 1 aj riaditeľkou. Integrované deti nemáme, obe sú zaradené do 9. triedy, tak ako som napísala už predtým.
A daj vedieť, ako si dopadla.
0 0
Fany1000 Fany1000

Fany1000 je offline (nepripojený) Fany1000

Ahojte. Tak list z Ministerstva školstva prišiel! Mám nárok nie na desiatku triedu, ako som sa ja nazdávala, ale až na jedenástku, nakoľko mám aj špeciálnu pedagogiku. No, len náš starosta mi to znova zamietol/nepomohol mi ani list/ a napísal tiež na ministerstvo. Takže teraz čakám, čo odpíšu pre zmenu zase jemu. Mne v liste napísali, že sa mám obrátiť na súd, v prípade, že zriaďovateľ mojej žiadosti nevyhovie. Ale, kto sa teraz, v tejto dobe, pôjde súdiť??? Ale aspoň mi na základe toho listu uznal 5 rokov praxe, čo mi nechcel ani to! Je to na figu, robia si s nami čo chcú. A nielen s nami, ale aj s peniazmi, ktoré sú určené pre materské školy. Starajú sa do vecí, o ktorých nemajú ani potuchy. Je to na nič:-(.
0 0
Fany1000 Fany1000

Fany1000 je offline (nepripojený) Fany1000

A riaditeľka? Ona čo na to? Podľa mňa, by takéto veci mala riešiť aj riaditeľka. Mne kázala napísať, čo budem robiť naviac!!! Veď, to by mi mala ona dať do pracovnej náplne, nie? Či si mám ja napísať pracovnú náplň???
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

Dúfam, že pomôže priložený dokument, ak nie, dožaduj sa svojich práv ohľadne určenia platu. Podľa mňa by zamestnávateľ mal rešpektovať písomné vyjadrenie z Ministerstva školstva.
0 0
kachniatko kachniatko

kachniatko je offline (nepripojený) kachniatko

som účtovníčka, ktorá žije svojím spokojným životom ...viac
Fanny1000 ak sa môžem spýtať, aké máš skončené vzdelanie a koľko rokov máš praxe?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Odkaz na internetovú stránku pre pedagogických pracovníkov :

Na stránke www.mzdarka.eu pribudla ďalšia dôležitá informácia.

Zákon o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch
Od 01.11.2009 začne platiť zákon č. 317/2009 Z.z. o pedagogických a odborných zamestnancoch. Jednou z povinností , ktoré nám vyplývajú z tohto zákona je aj vyhotovenie nových platových dekrétov.



http://mzdarka.eu/index.php/skolstvo...skolstvoclanky
0 0
edu21 edu21

edu21 je offline (nepripojený) edu21

Fany-ja som na to podobne...Mám ukončené vš vzdelanie 2. stupňa, odbor 1-4, v r. 2004..Od septembra som v MŠ s poldennou prevádzkou učiteľkou a zároveň riaditeľkou..Mám 9 rokov započítanej praxe a plat???? 500 euro - hrubé .A to je všetko-
+25 euro príplatok za riadenie...Vraj preňho žiadne stupne ani triedy neplatia, on ide podľa rozpočtu obce . Dať ho na súd? V obci, kde plánujem aj naďalej žiť by to bolo ťažké.......
0 0
edu21 edu21

edu21 je offline (nepripojený) edu21

A ešte som zabudla. Tiež mám špeciálnu pedagogiku- 2-ročnú kvalifikáciu + 2 integrované deti, ukončené funkčné...Len sa naháňať za papiermi a starostovia s ukončeným základným vzdelaním si tu určujú pravidlá...
0 0
Ivami Ivami

Ivami je offline (nepripojený) Ivami

Rada by som sa informovala, koho si na Ministerstve kontaktovala. Ja som učiteľkov MŠ 25 rokov. Pred tromi rokmi som ukončila predškolskú, elementárnu a špecialnu pedagogiku v Prešove I.stupeň (Bc). Zamestnávateľ mi nechcel uznať 9.tr a dokonca aj z Ministerstva prišla odpoveď, že na 9. nemám nárok.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať