Zavrieť

Porady

Co vsetko budem potrebovat na danovom urade a zdravotnej poistovni?

Dobry den,

ake doklady a informacie budem musiet poskytnut danovemu uradu a zdravotnej poistovni ak mam cerstvo zalozenu zivnost popri zamestnani? Na socialnu poistovnu sa dufam nemusim ist registrovat ak nechcem platit dobrovolne.

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    tak presne tak, a na DU sa este vyplna taka dlha ziadost k dani z prijmu, ak sa pre inu dan (napr. DPH) nechcete registrovat, tak este toto jedno tlacivko vam daju vyplnit

    Vevey je offline (nepripojený) Vevey

    Vevey
    Na SP sa registrovat treba, len netreba platit. Budes potrebovat kopie ZL, doklady o vsetkych predchadzajucich zamestnaniach, ak tam budu nejake datumove nezrovnalosti (myslim najma ZP, v SP je im jedno, ci narok na davky a dochodok sa ti znizuje), cize ak ta napr. nejaky zamestnavatel neprihlasil, alebo si bola nezamestnana ci studentka a nehlasila si im to. Mozu chciet i OP ci IK ci ako sa to teraz vola. U vydatych zien i kopiu sobasneho listu, ak tuto zmenu nehlasil predchadzajuci, ci u teba sucasny zamestnavatel.
    Casto chcu najma v ZP, aby si doplatila za svojho zamestnavatela, ak za teba neodvadzal, VsZp sa o to parkrat pokusala, tak si vtedy uvedom, ze to bol vztah medzi tvojim zamestnavatelom a poistovnou, a nie medzi tebou a nic nedoplacaj. Aby si dokazala, ze si bola zamestnana, maj pri sebe uz spominane vsetky predchadzajuce pracovne zmluvy.
    Na DU sa hlavne neregistruj na dan zo zavislej cinnosti, ak nechces niekoho zamestnavat, vzniknu ti len dalsie papierovania.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Čo som písal platí len v prípade ak nemáš zamestnancov,nemusíš sa registrovať v SP.Ak budeš niekoho zamestnávať tak sa treba prihlásiť všade.Na ZP to isté ako pri Du-vypíšeš prihlášku a priložíš kópiu živ.listu.
    Naposledy upravil bepo : 05.05.05 at 06:16

    plastelinka je offline (nepripojený) plastelinka

    plastelinka
    Dnes som volal na VsZP a tam mi povedali na moju situáciu toto:

    Keďže som už rok zamestnaný a k 1.5.2005 mi vzniklo oprávnenie podnikať ako SZČO tak musím od zamestnávateľa vypýtať potvrdenie na tlačivo "Oznámenie poistenca", že zamestnávateľ za mňa bude platiť poistné aj naďalej - teda tak som to pochopil, lebo inak tomu nerozumiem.
    George Michael
    Z mojej skúsenosti:
    registrácia - sociálna poisťovňa, daňový úrad, zdravotná poisťovňa. Všade bol potrebný živnostenský list - fotokópia. Ak za teba platí odvody zamestnávateľ, neplatíš nič, len sa registruješ.
    Ak budeš mať zamestnancov musíš sa všade registrovať aj ako zamestnávateľ /tlačivá má každá inštitúcia, vypĺňajú sa do nich konkrétne údaje zamestnávateľa aj zamestnanca/.

    plastelinka je offline (nepripojený) plastelinka

    plastelinka
    Uz som tu cital viacero informacii, ze ak som si zalozil zivnost prvy rok sa nemusim registrovat na sociálnej poistovni. Neviem ci je to pravda alebo nie.
    Poradi niekto?

    Co vsetko budem potrebovat na danovom urade a zdravotnej poistovni?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.