Zavrieť

Porady

Na chatu s kolegami a kolegynami

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Davam sem temu a ocakavam vase nazory, ktore cchem dat precitat potom dcere aj jej priatelovi. Dcera s nim chodi uz rok, nedavno ju poziadal o ruku, s tym, ze asi o rok by sa chceli vziat. Inak dobry chlapec, starostlivy
Len teraz narazili na problem. On robi v banke a partia kolegov sa vybrala na chatu na cely vikend. Jej sa to nepozdavalo a trva na tom, aby tam nechodil bez nej. Dva dni na to, dnes potvrdil ucast na dalsom vikende v oktobri. Ze pojdu aj byvali kolegovia, aj z inych oddeleni. Podotykam kolegyne aj kolegovia, zrejme bez svojich partnerov. Nemyslim si, ze je typ nevernika, ale co nie je raz sa stat moze. Alebo si ho vyhliadne nejaka kolegyna a pojde si za svojim a on zmeni svoj postoj.
Dcera sa s nim rozist nechce, ale necche ani mat vztah a neskor mozno manzelstvo, kde by on chodieval sam - bez nej na vikendy na chatu. Ak by to stolerovala, chodievala by aj ona na rozne akcie sama a moj nazor je, ze s tymto riesenim vstupovat do manzelstva, nema buducnost.

Aky je vas nazor? Podla statistiky vikendy na chatach a podnikove zurky su plne nevier.

Najlepsie by bolo, keby to on pochopil, len dcera nevie ako mu to este vysvetlit.
Usporiadat
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

bonita Pozri príspevok
Black, dovol mi logicky zanalyzovat druhy odstavec / neber to osbne prosim/:

1. nic sa nestalo lebo
a, mas velmi peknu zenu a pritomne damy jej nesiahali ani po clenky
b, damy sice boli pekne, ale ty patris k tym skaredsim a nie si sexi, takze z ich strany nebol zaujem
c, ani a ani b, ale zatial milujes svoju mnazelku natolko, ze ine ta nelakaju. V tom pripade sa ozvi o 5-10 rokov, ci este patris k tym vernym, pripadne, ci manzelka je stale tou prvou manzelkou.

2. stalo sa , ale tvoja manzelka chodi na tento chat a pozna tvoj nick - v tom pripade suhlas Zatlkat, zatlkat, zatlkat.
Táto téma ma začína viac vytáčať ako prechod na Euro.
V bode 1c si vlastne odpovedala, sebe či svojej dcére. Pokiaľ si je istá svojim priateľom, prečo ho nechce pustiť. Pokiaľ si nie je istá, bude si vôbec niekedy?
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

Gabi03 Pozri príspevok
Táto téma ma začína viac vytáčať ako prechod na Euro.
V bode 1c si vlastne odpovedala, sebe či svojej dcére. Pokiaľ si je istá svojim priateľom, prečo ho nechce pustiť. Pokiaľ si nie je istá, bude si vôbec niekedy?
...presne tak, žena aj muž maju vždy kúsok nedôvery voči partnerovi, ide o to či to dáš najavo alebo to vieš potlačiť:-))
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
čítam, čítam a nechápem prečo to riešíš vlastne ty Bonita, a nerieší to tvoja dcéra. mám z tvojích príspevkov pocit, že z nejakého dôvodu, neviem z akého, ty silou mocou chceš, aby sa rozišli, nebude v tom sebeckosť?ale v tom dobrom slova zmysle. prečo sa ty chceš na miesto nej o tom vzťahu rozhodovať, vážne neviem
prečo stále o tej nevere píšeš, vieš niečo o ňom, čo tvoja dcéra nevie?
veď to je blbosť mu brániť v tom, aby preto nešiel na tú chatu, že ju tam podvedie. keď chce ju podviesť ajtak ju podvedie keď budeš ho mať stále pred očami. kto chce podviesť , ten podvedie tak či tak, a nepotrebuje k tomu žiadnu chatu to mi ver. to keby sa zobrali, furt chceš sa miešať do ich vzťahu,?
nechaj to na ne, aby si to vyriešili oni dvaja,
mimochodom a ty keď si bola mladá, dovolila si tvojej mame, aby riešila tvoje problémy a vzťahy za teba? no silno pochybujem
keď budeš mať o každom jej priateľovi takú mienku, že by ju mohol podviesť, tak tvoja dcéra sa v živote nevydá, vlastne ty jej to nedovolíš, aby sa vydala.
a to že ona tiež pôjde na chatu s kamoškami, veru je to z trucu.
a z takých priekoch a napriekoch veru nič dobré nebude

a už len malá otázočka, to si ty maklérka? veď si minule písala, že si v O.P. v tom útulku, v profile máš aj tú stránku. alebo som to zle pochopila

p.s. viem čo to je nevera. takže neberte moj príspevok tak, ako keby som nebola ja podvedená, lebo som bola a riešila som to sama .
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
bobino38 Pozri príspevok
...jasne, nepustite ho nikam:-) zavrite si ho do komôrky a nech tam je pod vašimi sukničkami, chudák chlapec, vo vzťahu sa bude cítiť že nič nemôže, lebo ani na pivo s kamarátmi nebude môcť ísť, lebo náhodou tam bude pri vedlajšom stole ženská a čo ak ho zbalí?:-)))

Asi si nepostrehol, ale on byva v ba, ona pri DS, a netrapi to ani jedneho, ze sa v tyzdni nevidia, ani ju, ze vecer chodi von s kamosmi. Nie je stihacka. Je to len o chate.

Ale je pravda, ze asi vsetko tu uz bolo povedane. Dakujem za nazory.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

bonita Pozri príspevok
Asi si nepostrehol, ale on byva v ba, ona pri DS, a netrapi to ani jedneho, ze sa v tyzdni nevidia, ani ju, ze vecer chodi von s kamosmi. Nie je stihacka. Je to len o chate.

Ale je pravda, ze asi vsetko tu uz bolo povedane. Dakujem za nazory.
...mám dosť, tak neviem čo teda riešiš:-))...ak nie je stihačka a je to len o chate, kde 2 dni sa nevidia...tak potom nechapem že 5 dni jej nevadia ked sa nevidia:-)
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Barbara Pozri príspevok
čítam, čítam a nechápem prečo to riešíš vlastne ty Bonita, a nerieší to tvoja dcéra. mám z tvojích príspevkov pocit, že z nejakého dôvodu, neviem z akého, ty silou mocou chceš, aby sa rozišli, nebude v tom sebeckosť?ale v tom dobrom slova zmysle. prečo sa ty chceš na miesto nej o tom vzťahu rozhodovať, vážne neviem
prečo stále o tej nevere píšeš, vieš niečo o ňom, čo tvoja dcéra nevie?
veď to je blbosť mu brániť v tom, aby preto nešiel na tú chatu, že ju tam podvedie. keď chce ju podviesť ajtak ju podvedie keď budeš ho mať stále pred očami. kto chce podviesť , ten podvedie tak či tak, a nepotrebuje k tomu žiadnu chatu to mi ver. to keby sa zobrali, furt chceš sa miešať do ich vzťahu,?
nechaj to na ne, aby si to vyriešili oni dvaja,
mimochodom a ty keď si bola mladá, dovolila si tvojej mame, aby riešila tvoje problémy a vzťahy za teba? no silno pochybujem
keď budeš mať o každom jej priateľovi takú mienku, že by ju mohol podviesť, tak tvoja dcéra sa v živote nevydá, vlastne ty jej to nedovolíš, aby sa vydala.
a to že ona tiež pôjde na chatu s kamoškami, veru je to z trucu.
a z takých priekoch a napriekoch veru nič dobré nebude

a už len malá otázočka, to si ty maklérka? veď si minule písala, že si v O.P. v tom útulku, v profile máš aj tú stránku. alebo som to zle pochopila

p.s. viem čo to je nevera. takže neberte moj príspevok tak, ako keby som nebola ja podvedená, lebo som bola a riešila som to sama .


Svojich partnerov si moje deti vyberaju same, ja im do toho nehovorim. Az na tuto chatu mi jej priatel je sympaticky.

Pojde na chatu z trucu. Ale iba preto, aby sa teda hned na zaciatku nastolila rovnopravnost.

Mam utulok 5 rokov, na jednej polovici pozemku, no teraz uz prijimam len zvierata, ktore sama najdem alebo surne pripady, uz ich nema kto varovat v nepritomnosti a musia byt v stave, ked sa nenapadnu, momentalne 15.

A 3,5 roka uz robim maklerku, lebo ich treba uzivit, zaplatit operaciu, ockovania, odblsenia. A ak stoja reality idem na 3 tyzdne do rakuska robit opatrovatelku, kedze mam aj kurz CK uz 12 rokov.

Nevera uz dost casto patri k zivotu, ale preto jej netreba robit cesticku.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
bobino38 Pozri príspevok
...mám dosť, tak neviem čo teda riešiš:-))...ak nie je stihačka a je to len o chate, kde 2 dni sa nevidia...tak potom nechapem že 5 dni jej nevadia ked sa nevidia:-)

Nejde o nevidenie sa. Ak to nechapes, tak uz neviem ako to vysvetlit.

No je jasne , ze tam kde je zakaz partnerov, je to dost divne. Vies, nejde o rybacku, ale o vikend, kde sa ide pit.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

Nevera uz dost casto patri k zivotu, ale preto jej netreba robit cesticku

..to je perfektný názor, ako keby on tým že ide s kolegami a kolegyňami na chatu mal tú cestičku k nevere jasne danú...si predpojatá a máš predsudky.Už konečne pochop, že keď ju bude chcieť podviesť tak ju podvedie aj bez chaty.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Chápem ťa Bonita, máš strach, ale veď keď on je v BA ani vtedy nevieš a nevidíš čo robí . chcem tým povedať, že aj vtedy môže podvádzať, či nie?
a to že ide na chatu a že to povedal tvojej dcére, je to od neho fér, nemyslíš?
však mohol sa vyhovárať , klamať a povedať tisíc dôvodov, že prečo sa neukáže 2 dni.

áno viem kde je ten útulok, chodím denne okolo. mne je ich tiež ľúto, tých psov a preto som aj prispela s tou mojou troškou na Váš účet.
0 0
Eduardd Eduardd

Eduardd je offline (nepripojený) Eduardd

Ja som už nejaký rok ženatý a nemyslím si, že zakazovanie stretávania sa s kolegami svojmu partnerovi nie je to správne riešenie. A čo sa týka nevery - nemusí to byť na chate, ani firemnom večierku a do konca ani v noci. Keď človek chce spraví to aj cez obedňajšiu prestávku.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

alebo aj v práci v zamknutej kancelárii:-))
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Barbara Pozri príspevok
Chápem ťa Bonita, máš strach, ale veď keď on je v BA ani vtedy nevieš a nevidíš čo robí . chcem tým povedať, že aj vtedy môže podvádzať, či nie?
a to že ide na chatu a že to povedal tvojej dcére, je to od neho fér, nemyslíš?
však mohol sa vyhovárať , klamať a povedať tisíc dôvodov, že prečo sa neukáže 2 dni.

áno viem kde je ten útulok, chodím denne okolo. mne je ich tiež ľúto, tých psov a preto som aj prispela s tou mojou troškou na Váš účet.

Tak aspon touto cestou dakujem. Obcas mi pride prispevok, a ja vidim len meno odosielatela. Velmi si vazim kazdu pomoc, usetri to moj domaci rozpocet.
0 0
Mirka D Mirka D

Mirka D je offline (nepripojený) Mirka D

Robím vo firme, kde sú takéto akcie bežné, cez deň šport, výlet... večer alkohol, hudba... Volá sa to oficiálne team-building a "nezamestnanci" sú vylúčení, ide o utužovanie kolektívu. Niektorí sa na to tešia, niektorí len nechcú byť mimo, niektorí (pre zaujímavosť sami muži) sa nezúčastňujú, pokiaľ nemôže ísť aj partnerka, ak nejde aj o prácu. Majú údajne prioritu rodinu, hovoria niečo v tom zmysle napr. že komu na nich záleží, komu by chýbali, keby "niečo"? Rodine. Kolegovia, s ktorými človek trávi viac času ako s rodinou, v skutočnosti nemajú až taký vzťah... Neviem. Ja sa zúčastňujem, hoci od kedy mám deti, tiež mám pocit, že radšej by som bola s nimi. Manžel ma posiela na tieto akcie, berie to nech si oddýchnem a on tiež chodí.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Osobne si myslím, že vzťah dvoch dospelých ľudí musí byť postavený na dôvere. Príkazy a zákazy môžu byť začiatkom konca. V začiatkoch svojho manželstva som rozmýšľala podobne, ale postupne som si uvedomila, že manžel nie je môj otrok, ale rovnocenný partner. Treba si vysvetliť prečo tieto pocity vznikajú, rozprávať sa o nich, ale nie zakazovať. Môj manžel pravidelne každý rok odchádza na chatu s bývalými spolužiakmi a spolužiačkami. Myslím si, že ak sa má niečo stať i tak tomu nezabrániš. Ak si ľudia padnú navzájom "do oka" chatu k tomu vôbec nepotrebujú.
Vypočuj svoju dcéru, ale ich vzťah nerieš, po zamračených dňoch, bude zasa svietiť slniečko.
Uvedom si, že partner tvojej dcéry dostal aj jej rodinu gratis k vzťahu. Niekedy to môže byť šťastná výhra a inokedy pekne problematické. Jej partner sa môže cítiť úplne odstavený. My mamy a otcovia sa stále cítime, za život našich detí zodpovední a myslíme si často, že vieme lepšie ako ich partner, čo je pre nich dobré a čo nie. Potrebovali sme veľa rokov, kým sme ich vychovali, ale teraz by mal byť s tým koniec, treba sa stiahnuť do úzadia. Ak toto rodič nedokáže začnú sa hádky a padajú zraniteľné vety typu: Ten nie je vhodný pre teba.... a podobne. Vznikne konkurencia spárená so žiarlivosťou a rodič bude mať stále potrebu byť jednou nohou medzi dverami vo vzťahu svojich detí.
Problémy vo vzťahu riešiť s rodičmi to je taký zabiják vzťahu. Pretože rodičia tieto problémy nedokážu riešiť neutrálne. Ďaleko rozumnejšie je riešiť ich s priateľkou alebo priateľom.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
bonita Pozri príspevok
Tak aspon touto cestou dakujem. Obcas mi pride prispevok, a ja vidim len meno odosielatela. Velmi si vazim kazdu pomoc, usetri to moj domaci rozpocet.


to ozaj ďakovať nemusíš.
ale meno ""Barbara"" ako meno odosielateľa tam rozhodne neuvidíš, to je len tu na tejto stránke
0 0
Emma.Z Emma.Z

Emma.Z je offline (nepripojený) Emma.Z

Neverím vlastným očiam. Bonita poprosila o radu a názory iných ľudí, pretože zrejme vie, že existuje viac uhlov pohľadu a na tento problém sa nájde množstvo názorov a možno aj riešení. Vy namiesto toho útočíte na jej osobu, čo mi pripadá zbytočné. Ak neviete poradiť, skúste na jej príspevok nereagovať.
Ja by som problém nevidela v tom, že na chate môže prísť k nevere, (lebo to sa môže stať naozaj hocikde), ale v tom, že chlapec robí niečo, čo jeho snúbenicu trápi. Ja by som sa chaty určite vzdala, keby som vedela, že môj priateľ kvôli tomu bude nešťastný. Myslím, že vzťahy sú aj o tom - zbytočne toho druhého netrápiť. A ak chcú byť časom manželia, mali by si na kompromisy pomaly zvykať. Alebo chlapec chce na chatu odbiehať aj od manželky a malých detí?
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Emma.Z Pozri príspevok
Neverím vlastným očiam. Bonita poprosila o radu a názory iných ľudí, pretože zrejme vie, že existuje viac uhlov pohľadu a na tento problém sa nájde množstvo názorov a možno aj riešení. Vy namiesto toho útočíte na jej osobu, čo mi pripadá zbytočné. Ak neviete poradiť, skúste na jej príspevok nereagovať.
Ja by som problém nevidela v tom, že na chate môže prísť k nevere, (lebo to sa môže stať naozaj hocikde), ale v tom, že chlapec robí niečo, čo jeho snúbenicu trápi. Ja by som sa chaty určite vzdala, keby som vedela, že môj priateľ kvôli tomu bude nešťastný. Myslím, že vzťahy sú aj o tom - zbytočne toho druhého netrápiť. A ak chcú byť časom manželia, mali by si na kompromisy pomaly zvykať. Alebo chlapec chce na chatu odbiehať aj od manželky a malých detí?

Neda mi nepodakovat. Presne islo mi o nazory, nie o mna.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

Emma.Z Pozri príspevok
Neverím vlastným očiam. Bonita poprosila o radu a názory iných ľudí, pretože zrejme vie, že existuje viac uhlov pohľadu a na tento problém sa nájde množstvo názorov a možno aj riešení. Vy namiesto toho útočíte na jej osobu, čo mi pripadá zbytočné. Ak neviete poradiť, skúste na jej príspevok nereagovať.
Ja by som problém nevidela v tom, že na chate môže prísť k nevere, (lebo to sa môže stať naozaj hocikde), ale v tom, že chlapec robí niečo, čo jeho snúbenicu trápi. Ja by som sa chaty určite vzdala, keby som vedela, že môj priateľ kvôli tomu bude nešťastný. Myslím, že vzťahy sú aj o tom - zbytočne toho druhého netrápiť. A ak chcú byť časom manželia, mali by si na kompromisy pomaly zvykať. Alebo chlapec chce na chatu odbiehať aj od manželky a malých detí?
...podľa mňa je to trošku prehnané trápenie sa...5 dni v týždni sa nevidia, to ju netrápi čo robí partner? a trápi ju zrovna to že ide na dva dni na chatu?..trošku paranoidné.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Emma.Z Pozri príspevok
Neverím vlastným očiam. Bonita poprosila o radu a názory iných ľudí, pretože zrejme vie, že existuje viac uhlov pohľadu a na tento problém sa nájde množstvo názorov a možno aj riešení. Vy namiesto toho útočíte na jej osobu, čo mi pripadá zbytočné. Ak neviete poradiť, skúste na jej príspevok nereagovať.
Ja by som problém nevidela v tom, že na chate môže prísť k nevere, (lebo to sa môže stať naozaj hocikde), ale v tom, že chlapec robí niečo, čo jeho snúbenicu trápi. Ja by som sa chaty určite vzdala, keby som vedela, že môj priateľ kvôli tomu bude nešťastný. Myslím, že vzťahy sú aj o tom - zbytočne toho druhého netrápiť. A ak chcú byť časom manželia, mali by si na kompromisy pomaly zvykať. Alebo chlapec chce na chatu odbiehať aj od manželky a malých detí?
Emma, nemám pocit, že niekto tu na niekoho útočí, nechápem prečo to takto vidíš. Možno je problém v tom, že túto prosbu o radu položila Bonita a nie jej dcéra ( čo by som pochopila )a názory sú adresované Bonite a neverím tomu, že sú adresované s vôľou útočiť, či ublížiť ale naopak. Svojim príspevkom som si uvedomila, že som vďačná mojim svokrovcom, že nezasahovali do našich problémov, ak som však konkrétne ja Bonite ublížila, ospravedlňujem sa nebol to môj úmysel.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

len tak všeobecne:
chce tam ísť, lebo na tom nevidí nič zlé
chce tam ísť, len preto, že "nemôže neísť"
chce tam ísť, lebo by sa mu posmievali, ak by nešiel
chce tam ísť, lebo je urazený zákazom
a ešte špeciálna varianta:
chce tam ísť,alebo niečo urobiť, aj keď si je vedomý, že robí "zle" lebo je podotýkam od prírody zaťatý a basta, v danom momente neplatia žiadne argumenty, skôr pôsobia ako červené súkno.
Samozrejme aj v ženskom rode.
Ešte som asi niečo vynechala. To celé je o dohode a o tom, či ju vieme uzatvoriť a dodržať, aj keď nás to neučili.
a pre bonitu:
Žiadna kaša sa neje taká horúca, ako sa navarí. Mladí si to vyriešia a či bude svadba sa isto dozvieme.
Na bonite sa mi páči, že vie debatovať.

konečne debata, pri ktorej nemám pocit, že ju založil falošný nick.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať