Zavrieť

Porady

Ako pripojiť nothebook na internet cez wifi?

Ahojte, poraďte mi prosím vás, ako pripojím nothebook na internet cez wifi, mám router, osobný počítač už mám pripojený na internet.
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Kliknúť na ikonku WiFi - otvoriť Centrum sieti (Win7) - kliknúť na Pripojenie bezdrôtovej siete, vybrať Vlastnosti-Sieť. V zozname nájsť Internet Protocol Version 4 (označiť). Aktivuje sa pod zoznamom ikonka Vlastnosti - klik. Po otvorení označiť vo Všeobecné všetko na Automaticky..... a potvrdiť.
Malo by načítať IP adresu i DNS od routera (zoberie to, čo router ponúkne).
Ak nereaguje - musíš vyhľadať svoju sieť WiFi (klik ĽTM na ikonku WiFi) - kliknúť a dať Pripojiť, tiež aktivovať Pripojiť automaticky. Ak je sieť zabezpečená, bude pýtať heslo. Potom by sa mal NB automaticky pripojiť k routeru.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Flymaster Flymaster

Flymaster je offline (nepripojený) Flymaster

Najprv specifikuj typ routra aky mas.. lebo... na niektore routre staci meno a heslo (teda len heslo), na niektorych si mozes nastavit aj pritupy pomocou ontrolu MAC adresy tvojej wi-fi v notebooku. Ale najprv si pomenuj siet v routri, nastav kanal (vsetko cez PC pripojene kablom) a az potom sa pripajaj notebookom. Ked zapnes wi-fi na notebooku, das hladat dostupne siete, tu tvoju by to najst malo.
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
V princípe jednoducho - musíš si nastaviť a zapnúť WiFi sieť na routri - úplný návod zvyčajne nájdeš v manuáli. A potom si musíš zapnúť WiFi kartu na notebooku a nastaviť prístup do svojej siete, ktorú si na routri vytvoril. Na to je opäť vhodný návod na použitie, ktorý by si mal mať. AK nemáš manuály, potom je vhodné pohľadať ich na internete. AK sa ti to nepodarí, napíš nám, aký máš router a aký máš NB (výrobca a model).
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

tomas67 Pozri príspevok
Ahojte, poraďte mi prosím vás, ako pripojím nothebook na internet cez wifi, mám router, osobný počítač už mám pripojený na internet.
jednoducho
sorry ale aka otazka, taka odpoved
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

Fero to zvládol, ked sa už narodil veru sám, bez pomoci:-)
0 0
tomas67 tomas67

tomas67 je offline (nepripojený) tomas67

Ja mám router: ZCOMAX WA-2204A-TX
Len to je ten problém, že mne montoval internet pego, a ja neviem o mojich informáciach nič, ani heslo, iba akú mám Ip adresu.
0 0
tomas67 tomas67

tomas67 je offline (nepripojený) tomas67

A kde by som si mohol zisťiť heslo na môj internet?
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Adresa ti nepomoze. Ak ti nechali aj krabicu s manualom od toho routeru, tak by si tam mal mat napisane aj na aku adresu sa mas pripojit do administracie tohto routera a ake su defaultne heslo a meno, ak to najdes tak je to OK
Defaultna adresa je vacsinou 192.168.1.1 alebo 10.0.0.1 ale moze byt aj ina a meno je bud root, alebo admin a heslo to iste alebo heslo prazdne (to je individualne u kazdeho routera). Ak ten manual najdes a najdes aj tie udaje (IP do routera, meno a heslo) a zadas, to tak sa dostanes do routera, ak to nebude fungovat tak ti ho zmenili, tak by som im tam isiel vypi****t, ovsem ked je to tak jak pises, ze ti nic neoznamyli.
PS a aku mas tu IP adresu ??
0 0
tomas67 tomas67

tomas67 je offline (nepripojený) tomas67

mne nenapísali do tej knižky ani heslo, ani nič.
0 0
tomas67 tomas67

tomas67 je offline (nepripojený) tomas67

Ja zájdem do ich predajne, a vypítam si to heslo, a aj prihlasovacie meno, lebo viem, že keď mi montovali internet, tak do hesla tam dali nejaké 15 miestne číslo.
0 0
Matonny81 Matonny81

Matonny81 je offline (nepripojený) Matonny81

Ja mam podobny problem neviem z booku cez router airlive,spustit net cez wifi...help
0 0
marco2233 marco2233

marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

Matonny81 Pozri príspevok
Ja mam podobny problem neviem z booku cez router airlive,spustit net cez wifi...help
popis presnejsie problem... stiahni si manual k routru a tam to urcite mas...
v skratke..

1. musis s pripojit na svoj router
ip adresu zistis pomocou prikazu ipconfig /all a IP routra je tvoja brana /gateway/
2.do IE zadas IP adresu nabehne ti stranka routra zadas meno heslo...
uz tu bolo skor pisane meno je vacsimou admin a heslo bud nic..alebo admin ale meno aj heslo je napisane v manuale k routru
3.ked sa pripojus najdes zalozku WIFI a zapnes WIFi nastavis meno siete a sifrovanie aspon WEP ... pri tomto sifrovani ti staci hoci aj 64bit sifrovanie zadas KEY1 ...
4. ulozis a tusim musis router aj restartnut... softwerovo.. to by ti malo ponuknut
5. na NTB si pomocou SW ku karte WIFi zistis dostupne siete.. mala by sa ti tam ukazat aj tvoja siet teda podla toho mena co si zadal v kroku 3 a das pripojit... bude chciet po tebe klus .. zadas tam cisla co si zadal do KEY1 a malo by ta pripnut.

toot vse v kocke...

napis presne typ routra skusim pohladat ci nenajdem niekde aj manual kde su obrazky ze ti to poskladam do kopy a poslem
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Ale nech to robi cez kabel
0 0
marco2233 marco2233

marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

ahoj tomas67 no stiahol som si manual k tvojmu routru a teda:

Default IP Address: 192.168.1.254
Default IP subnet mask: 255.255.255.0
WEB login User Name: <empty>
WEB login Password: <empty>

to je co sa tyka hesla... co sa tyka nastavenia je to tam krasne popisane dokonca mas tam obrazky ako to ma vyzerat... je to bod 3.3.4 Wireless - Basic Settings

pozri si to a ak by si niecomu nerozumel napis a vyriesime...

manual je tu ak ho nemas:
http://www.zcomax.cz/FileDown.aspx?Manual=650
0 0
marco2233 marco2233

marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

ano jasne to som tam asi zabudol... musis byt pripojeny cez kabel
0 0
Matonny81 Matonny81

Matonny81 je offline (nepripojený) Matonny81

ale ja mam zapojeny z routra kablom pcko.to nemavadi spustenie z booku cez wifi?netreba tam v routry nieco ine nastavit?
0 0
marco2233 marco2233

marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

na routri musis povolit wifi... pripoj sa cez ten PC na router prihlas sa a pozri sa na nastavenie Wifi .. postupuj podla toho co som ti napisal... predpokladam ze mas WL-5460AP
Ak použijete heslo pre prístup na WEB rozhranie, prihlasovacie meno pre je "admin", heslo je to ktoré si nastavíte.

a pozri si ci mas zapnute DHCP na routri a ci mas tam zapnite pridelovanie IP adresy na zaklade MAC adresy .. ak ano nato aby si sa pripol s NTB cez Wifi musis doplnit MAC adresu NTB do tabulky a pridelit mu IP adresu.

inak cely navod nastavenie WiFi mas tu:
http://www.ovislink.sk/Files/Product...SG%28SK%29.PDF
prejdi si to.
0 0
Matonny81 Matonny81

Matonny81 je offline (nepripojený) Matonny81

ja mam WT-2000R,celkom ine veci mi tu ukazuje.
0 0
tomas67 tomas67

tomas67 je offline (nepripojený) tomas67

Zdravim, bol som sa opýtať providera, či mi dá heslo do routru, ale nedal, lebo že oni v tom routeru majú ich nastavenia, a že ja ich nemôžem vidieť, ale dohodol som sa s providerom, a zapne mi wifi dialkovo z ich stanice, tak už je to všetko ok.
0 0
marco2233 marco2233

marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

to mas svoj router ci zapozicany... lebo este som sa nestretol ze by ma niekto nechcel pustit do vlastneho routra .. hmmm ale ok ak ti to uz facha je to OK
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať