Zavrieť

Porady

Potrebujem bankovy ucet v mojej situacii?

Dobry den, chcel by som sa tu od vas dozvediet, ci mi je potrebne zalozit firemny ucet v banke. Nie som platca DPH.

Ponukam reklamne miesto na jednom internetovom portaly a som v situacii, ked uz mam vystavit fakturu podla dohody a previest prijem na ucet, ale na moj sukromny, kedze firemny ucet zriadeny nemam.

Pytam sa to ohladom uctovnictva..

kazdy nejako zacina



Wolfram3D IE-View
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Ak sa plánujú príjmať platby na účet, je vhodnejšie si zriadiť účet, ktorý bude využívaný na podnikanie, nebudú sa tu pliesť rôzne súkromné platby (zbytočné účtovníctvo...). Treba nájsť banku s nízkymi poplatkami resp. bez poplatkov. Napr. Mb...

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Jusso Pozri príspevok
    Dobry den, chcel by som sa tu od vas dozvediet, ci mi je potrebne zalozit firemny ucet v banke. Nie som platca DPH.

    Ponukam reklamne miesto na jednom internetovom portaly a som v situacii, ked uz mam vystavit fakturu podla dohody a previest prijem na ucet, ale na moj sukromny, kedze firemny ucet zriadeny nemam.

    Pytam sa to ohladom uctovnictva..

    kazdy nejako zacina

    Wolfram3D IE-View
    Aby som bola úprimná Jusso,aj tu na Porade sme dva tábory . Jeden je striktne za zriadenie podnikateľského účtu/tam patrím aj ja /. Druhý tábor je trošku umiernenejší. V zákone ,ale nikde nenájdeš ,že je povinnosťou podnikateľa zriadiť si podnikateľský účet .
    Ak máš veľa času po večeroch ,veľa sme toho na túto tému popísali, tak si daj do vyhľadávača podnikateľský účet a čítaj, a čítaj a....... tuším to niekto kedysi vyslovil 3x.

    Kacenka je offline (nepripojený) Kacenka

    Kacenka
    Dobrý deň, prosím o radu. Traja spoločníci v s.r.o. previedli peniaze z podnikateľského účtu na stavebné sporenie ako fyzické osoby. Čo by mali urobiť aby napravili chybu a bolo to čisté?

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    predpokladam, ze si budes uplatnovat pausalne vydavky, takze je ti zbytocne mat podnikat. ucet, nakolko tam asi vela platieb mat nebudes
    hanka kralova
    Jusso Pozri príspevok
    Dobry den, chcel by som sa tu od vas dozvediet, ci mi je potrebne zalozit firemny ucet v banke. Nie som platca DPH.

    Ponukam reklamne miesto na jednom internetovom portaly a som v situacii, ked uz mam vystavit fakturu podla dohody a previest prijem na ucet, ale na moj sukromny, kedze firemny ucet zriadeny nemam.

    Pytam sa to ohladom uctovnictva..

    kazdy nejako zacina



    Wolfram3D IE-View
    Jusso, ako si to vyriesil?
    Mna by zaujimalo, ci sro, ktora je platcom DPH je povinna mat ucet. Na DU ho sice odo mna ziadali, ale sro nebude mat ziadnu aktivitu minimalne cely dalsi rok, zda sa mi to naozaj zbytocne dovtedy. Poradite niekto? Dakujem.

    Potrebujem bankovy ucet v mojej situacii?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.