Zavrieť

Porady

Ako ucit jazyk?

Ma niekto typ ako ucit cudzi jazyk starsiu pani? Pracuje v Rakusku a chce vediet viac ako len ja nein. Uvitam rady na zaklade osobnych skusenosti.
Usporiadat
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
gabikao Pozri príspevok
Ma niekto typ ako ucit cudzi jazyk starsiu pani? Pracuje v Rakusku a chce vediet viac ako len ja nein. Uvitam rady na zaklade osobnych skusenosti.
Môžeš to na mne vyskúšať. Čo je to ja nein?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
CD pre samoukov - púšťať si ho pred spaním / cez sluchátka
0 0
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

Dakujem, ale pani ma poprosila o pomoc a ucenie, ja sa aj snazim chystat jej nejake veci, len je to dost tazke.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

gabikao Pozri príspevok
Dakujem, ale pani ma poprosila o pomoc a ucenie, ja sa aj snazim chystat jej nejake veci, len je to dost tazke.
Gabikao, najlepšie by bolo, keby si ju učila z nejakej dobrej učebnice nemčiny, aby si nemusela zakaždým prácne zháňať materiály na hodiny. Mala by si to na jednom mieste v knihe. Potom by stačilo nájsť už len nejaké tie doplňujúce materiály a vybrať rôzne situácie na rozhovory, komunikáciu.
0 0
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

Meggi, mas nejaky typ? Mam zopar knih, ale tie starsie (napr.nemecky s usmevom) sa mi zdaju dost zbytocne gramaticke.
0 0
agejza agejza

agejza je offline (nepripojený) agejza

Nedať jej postupne :

- chlieb
- polievku
- uterák
- vodu
kým to nepovie po nemecky.

HLAD a TÚŽBA sú veľkí učitelia.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

gabikao Pozri príspevok
Meggi, mas nejaky typ? Mam zopar knih, ale tie starsie (napr.nemecky s usmevom) sa mi zdaju dost zbytocne gramaticke.
Gabikao, žiaľ s učebnicou nemčiny Ti neporadím.

O tej Nemecky s úsmevom som už počula a myslím, že je zo staršej edície, keď sa ešte viac orientovalo na gramatický aspekt ako na komunikáciu. Takže tú asi nie.
Možno by bola dobrá nejaká učebnica nemčiny používaná na stredných školách, aj taká, z ktorej sa pripravujú napr. na maturity. Len si všimni, aby bola zameraná nielen na gramatiku, ale aj na komunikáciu, keďže panej ide skôr o tú komunikáciu.
Pozri ešte aj na internete alebo v kníhkupectve u vás. Ja som našla nejaké učebnice v kníhkupectve Martinus na internete, skús sa tam poobzerať.
Veľa šťastia
0 0
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

Meggi, dakujem.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Odporúčam do pozornosti tieto dve knižky. V hovorníku sú bežné frázy,pre laika je to fajn, že sa ich učí celé, nie poskladané zo slovíčiek.
A k druhej knihe sú aj CD, takže sa dajú použiť aj ako "kulisa" hocikedy na počúvanie.
Čitať a počúvať je asi najlepšia kombinácia pre učenie
Naposledy upravil arizona : 03.10.10 at 08:04
0 0
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

Tu pre samoukov mam, aj sa jej trochu drzim, ten hovornik som este nevidela, dakujem za typ, Arizona.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

gabikao Pozri príspevok
Tu pre samoukov mam, aj sa jej trochu drzim, ten hovornik som este nevidela, dakujem za typ, Arizona.
Nemáš za čo
Ten hovorník si veľmi vychvaľovala aj moja lektorka nemčiny,ktorá učí dlhé roky. Po prelistovaní si ho hneď šla kúpiť,fakt je dobrý.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

gabikao Pozri príspevok
Ma niekto typ ako ucit cudzi jazyk starsiu pani? Pracuje v Rakusku a chce vediet viac ako len ja nein. Uvitam rady na zaklade osobnych skusenosti.
Nie som ešte "stará pani", ale mám podobný problém.
Dostal som lákavú pracovnú ponuku v Nemecku a potrebujem "našprtať" nemčinu na bežnú komunikatívnu úroveň. Mám na to zhruba dva a pol mesiaca a moje znalosti sú slabé (základy zo strednej školy). 20 rokov som ani necekol po nemecky. Začal som sa učiť zo stredoškolskej učebnice - ale je to hrôza - žiaden pokrok. Samozrejme skúsim ten nemecko-slovenský hovorník. Poradí niekto aj niečo iné?
PeeS:Klasický jazykový kurz pre mňa neprichádza do úvahy.
Naposledy upravil jaros5 : 20.10.08 at 09:53 Dôvod: doplnenie
0 0
Slovanka Slovanka

Slovanka je offline (nepripojený) Slovanka

V každom prípade, by som si najskôr s ňou dala pohovor a zistila ako je na tom s učením sa jazykov. Hlavne si skús od nej zistiť aký štýl jej vyhovuje, ak sa už predtým učila nejaký jazyk. Ako sa učí slovíčka, či jej ide gramatika alebo počúvanie. Na tom dosť záleží a dá sa na tom stavať.

Čo sa týka učebníc, tak tú Nemecky s úsmevom neodporúčam. Ako to tu už niekto spomínal: klasická gramatická metóda, jeden text, samé cvičenia v celej lekcii. Ku komunikácii nič. Dá sa samozrejme aj s tým, kniha to nie je zlá ale zato musíš byť kreatívna. Taktiež neodporúčam Tangram (zdá sa, že sa u nás uchytilo) keďže tam sú zdĺhavé lekcie venujúce sa iba jednej téme. Ja som momentálne začala používať Themen, dá sa tam celkom pracovať s textami a cvičenia sú relatívne zamerané na komunikáciu. Určite sú aj lepšie knihy, ale stále hľadám.

Netreba zabudnúť na nejaké počúvanie, či už CD k učebnici alebo ORF/nemecká TV/filmy. Ak ju budeš učiť pravidelne, domáce úlohy (!!!).
0 0
sharlotta sharlotta

sharlotta je offline (nepripojený) sharlotta

Ucim sice anglictinu, ale ...Ja odporucam ist pomaly a postupne od zaciatku vsetko po poriadku a zopakovat aspon tri hodiny po sebe tu istu latku. Podla mojej mamy viem, ze maju problem si to zapamatat, takze opakovaniu treba venovat kazdu hodinu na zaciatku.
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Moja známa pracuje v zahraničí. V robote hovorí anglicky ale povečeroch si privyrába opatrovaním starej panej, ktorá bola kedysi učiteľkou a dokonale ovláda nemčinu. Známa si zaobstarala učebnicu nemčiny pre prváčikov a stará pani ju s ňou preberá. Rozprávajú sa už iba nemecky a ide im to dosť rýchlo. Možno sa oplatí skúsiť aj túto formu.
0 0
Alexandra1978 Alexandra1978

Alexandra1978 je offline (nepripojený) Alexandra1978

Ahojte, tak ja mam podobny problem s vyucbou nemciny...
Jedna starsia pani po 40-tke ma moznost ist pracovat do Rakuska a nema ani zaklady NJ.
Ucebnice "nemecky s usmevom" som pouzivala sama na statnej jazykovke, mne vtedy celkom vyhovovali. Ale nakolko pani sa potrebuje hlavne dorozumiet, potreboval by hlavne konverzaciu...
Nasla som na nete nemecku novsiu verziu, kde su 2casti v1 - Nemecky s usmevem NOVE - je k tomu aj CD...Ja som mala stastie, a nasla som verziu na stiahnutie, je tam ale len lekcia od 1-9, zvysne lekcie do 22 tam zial nie su...Stiahla som si aj CD, myslim, ze mi to celkom dobre pomoze pri vyucbe...
Ale poviem vam, doteraz to bola celkom aj fuska, pripravit sa na hodinu bez ucebnych pomocok...na nete je strasne vela stranok ohladom gramatiky, aj cvicenia...ale pre systematicku vyucbu, s ohladom na zvladnute ucivo (gramatiku, slovnu zasobu) takmer nic...
Chcela by som vas ale poprosit, v pripade, ak mate niekto k dispozicii tuto spominanu ucebnicu v cestine, boli by ste ochotni, mi naskenovat chybajuce lekcie od 9-22 a poslat mailom ? Velmi by ste mi tym pomohli, velka vdaka !
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Alexandra1978 Pozri príspevok
.... Jedna starsia pani po 40-tke ma moznost ist pracovat do Rakuska a nema ani zaklady NJ.
Že "staršia pani po 40-ke" ..... JUUUJ!

dočkaj, keď budeš mať 50!! budeš si myslieť, že si staršia???
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Alexandra1978 Pozri príspevok
Ahojte, tak ja mam podobny problem s vyucbou nemciny...
Jedna starsia pani po 40-tke ma moznost ist pracovat do Rakuska a nema ani zaklady NJ.
Ucebnice "nemecky s usmevom" som pouzivala sama na statnej jazykovke, mne vtedy celkom vyhovovali. Ale nakolko pani sa potrebuje hlavne dorozumiet, potreboval by hlavne konverzaciu...
Nasla som na nete nemecku novsiu verziu, kde su 2casti v1 - Nemecky s usmevem NOVE - je k tomu aj CD...Ja som mala stastie, a nasla som verziu na stiahnutie, je tam ale len lekcia od 1-9, zvysne lekcie do 22 tam zial nie su...Stiahla som si aj CD, myslim, ze mi to celkom dobre pomoze pri vyucbe...
Ale poviem vam, doteraz to bola celkom aj fuska, pripravit sa na hodinu bez ucebnych pomocok...na nete je strasne vela stranok ohladom gramatiky, aj cvicenia...ale pre systematicku vyucbu, s ohladom na zvladnute ucivo (gramatiku, slovnu zasobu) takmer nic...
Chcela by som vas ale poprosit, v pripade, ak mate niekto k dispozicii tuto spominanu ucebnicu v cestine, boli by ste ochotni, mi naskenovat chybajuce lekcie od 9-22 a poslat mailom ? Velmi by ste mi tym pomohli, velka vdaka !
mozno tej starsej pani pomoze toto :

http://www.vavslovakia.sk/nemcina-pre-opatrovatelky
3 0
Alexandra1978 Alexandra1978

Alexandra1978 je offline (nepripojený) Alexandra1978

arizona Pozri príspevok
mozno tej starsej pani pomoze toto :
Vdaka za tip

A pardon, samozrejme, ze to bol preklep, ta pani ma po 50-tke, takze titul starsia by sa uz aj celkom hodil, ci ?
No, vsak ja sama uz tiez mam 3 kiriziky, no a je pravda, ze sme taki stari, na kolko sa citime
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Aj 50-ka je mladá, aspoň my 17-ky to tak cítime, však babenky?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať