Zavrieť

Porady

Presádzali by ste teraz?

Chcela by som sa opýtať skúsených v tejto oblasti, presádzali by ste teraz strieborné jedličky, ktoré majú asi cca 2 m? "Chytí" sa to, ak zabezpečíme vykopanie s dostatočným koreňovým balom a pod.?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    100% záruku Ti asi nikto nedá,ale za pokus to stojí.
    Obkopať dostatočne veľký koreň. bal a príp. skrátiť poškodené korene. Do novej jamy dať veľa vody, aby vzniklo blato,zasypať a riadne udupať.
    My sme pri prerábaní záhrady presádzali veľa kríkov,stromčekov a trvaliek, niektoré boli dosť staré a prijalo sa nám všetko.
    Držím palce.

    aviator je offline (nepripojený) aviator

    slovenský človek v kristových rokoch ...viac aviator
    Zdá sa mi to dosť veľké na presádzanie, ale ak to nepočká do jari, tiež by som to skúsil. Dosť by som ostrihal konáre - pri dýchaní /cez listy - ihlice/ stráca strom vodu, a keď sa presadí, stratí korene, nemá ju čim dopĺňať a hrozí, že vyschne
    Tiež treba viac polievať až do jari, aj keď mrzne, ale je sucho.

    myrtus je offline (nepripojený) myrtus

    myrtus
    Práve teraz je obdobie, kedy sa aj v škôlkach vykopávajú dreviny - aj vzrastlé stromy. Predávajú sa od jesene, počas nasledujúcej jari i celej sezóny v tzv. baloch - koreňová sústava obalená jutovinou, pri veľkých stromoch (2-3m) drôteným pletivom. Dôležité je, aby ste naozaj vykopali dostatočne veľkú časť koreňov.

    nela88 je offline (nepripojený) nela88

    nela88
    Keď chcete presádzať, mali by ste to urobiť v čase od 22.9. do 4.10.Poznáš knihu "Pod vplyvom luny"? Píše sa v nej:Na rastlinách a stromoch rezaných pri ubúdajúcom mesiaci nevznikajú nijaké škody, pretože z nich nevyteká miazga . V tomto období v nich miazga zostupuje. Takže pri presádzaní nebude potrebovať v tom období ťahať zo zeme živiny. Je to obdobie ubúdajúceho mesiaca, plus zostupného v dňoch Blížencov až Strelca.Mám vyskúšané niektoré veci z tejto knihy a fakt to funguje.
    A trocha mimo témy. Kvety polievaj v dňoch listu (Rak, Škorpión, Ryby).

    Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

    Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac Modroocko
    Nela88, a kedy sú tie dni listu - Raka, Škorpióna, či Ryby????

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Tie dni platia len pre rok 2008,každý rok to inak vyrátajú kalendár je prílohou knihy

    joni102 je offline (nepripojený) joni102

    joni102
    Minuly rok v juli sme kupili borovicu vysoku cca 1,6m a prijala sa v pohode, vsetko zalezi od korenov kore vykopes a vody.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    Fany111 Pozri príspevok
    Chcela by som sa opýtať skúsených v tejto oblasti, presádzali by ste teraz strieborné jedličky, ktoré majú asi cca 2 m? "Chytí" sa to, ak zabezpečíme vykopanie s dostatočným koreňovým balom a pod.?
    Musíš počítať s tým ako Ti to radila Arizona, že za pokus to stojí, ale 100% Ti nikto nezaručí. Jedno Ti však poviem, aj keď sa ujmu spodné konáre budeš musieť ostrihať lebo budú zožltnuté, to mám z vlastnej skúsenosti. Ešte jedna rada, treba zasadiť tak ako boli vykopané, myslím tým svet.strany.

    baniz je offline (nepripojený) baniz

    baniz
    presaď jedličky 27 a 28.9 - sú to dni panny pri ubúdajúcom mesiaci - výborne všetko zakoreňuje

    Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

    Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac Modroocko
    pavol54 Pozri príspevok
    rak23,24.9 20,21.10
    škorpion 2,3,29,30.10
    ryby 12,13.10
    Hm, tak fajn. Dnes a zajtra budem polievať kvety.

    3jana3 je offline (nepripojený) 3jana3

    3jana3
    neviem,nikdy som sa podľa lunárneho kalednára neriadila,polievala som v tedy ked bolo treba a tak isto aj s presádzaním a problémy som nemala,ale vraj sa má vyskúšat všetko,tak neviem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.