Zavrieť

Porady

Problém so zvukom

Pred pár dňami z ničoho nič odišiel zvuk v PC. Vôbec žiadny zvuk neide. Ani pri prehrávaní CD, DVD nič nepočuť. Káble sme skontrolovali, nie je to kontaktná chyba. Reproduktory sú v poriadku, nie je chyba v nich. Chyba bude v PC, len neviem kde. Všetky nastavenia zvukovej karty sú v poriadku, skontrolovala som to s nastavením v inom PC, všetko sedí. Podľa môjho brata, ktorý býva ďaleko na to, aby mi s tým pomohol, bude asi problém so zvukovou kartou - vraj buď odišla zvuková karta alebo windows. Ja neviem. Ako by som mohla prísť na to, v čom je problém? a čo s tým?
Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    jess Pozri príspevok
    Preinštalovali mi v notebooku Windows XP a odvtedy mi nejde zvuk. Keď si dám ovládací panel a tam zvuk, hlási, že nie je žiadne zvukové zariadenie.
    Kto ti preinštaloval systém? Ak to bola firma ktorej si za to zaplatila tak by bolo lepšie ísť tam a požiadať o doinštalovanie.
    Ak to inštaloval niekto známy, tiež by bolo lepšie ak by ti to on doinštaloval, lebo pri notebookoch je nutné vedieť presne čo sa inštaluje - ovládače väčšinou presne na daný typ notebooku, inak by mohli byť problémy.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Zsuzsanna999 Pozri príspevok
    Pred pár dňami z ničoho nič odišiel zvuk v PC. Vôbec žiadny zvuk neide. Ani pri prehrávaní CD, DVD nič nepočuť. Káble sme skontrolovali, nie je to kontaktná chyba. Reproduktory sú v poriadku, nie je chyba v nich. Chyba bude v PC, len neviem kde. Všetky nastavenia zvukovej karty sú v poriadku, skontrolovala som to s nastavením v inom PC, všetko sedí. Podľa môjho brata, ktorý býva ďaleko na to, aby mi s tým pomohol, bude asi problém so zvukovou kartou - vraj buď odišla zvuková karta alebo windows. Ja neviem. Ako by som mohla prísť na to, v čom je problém? a čo s tým?
    Ďakujem za pomoc.
    Neinštalovala si pred pár dňami nejaký softvér?

    Nemáš len náhodou vypnutý zvuk - "mute"?

    Nájdi vpravo dole taký malý reproduktor a klikni na neho dvojklikom, otvorí sa ti dialógové okno.

    Máš správne nastavené výstupy vzadu v skrinke? Máš samostatnú zvukovú kartu, alebo je integrovaná na matičnej doske?

    Na diaľku je ťažké nájsť chybu. Treba byť pri PC. Že by bola pokazená zvuková karta je tak na 5%.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Tým dvojklikom na ikonku repráčika otvoríš Volume Control (Ovládanie hlasitosti). Skontroluj, či náhodou nemáš odškrtnuté niektoré okienko dole (Stlmiť). Ak áno, zruš odškrtnutie. Toto je väčšinou tá zrada , keď nejde zvuk. Zvuková karta by musela dostať viac ako 12V , aby sa porúčala (obrazne).

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Preinštalovali mi v notebooku Windows XP a odvtedy mi nejde zvuk. Keď si dám ovládací panel a tam zvuk, hlási, že nie je žiadne zvukové zariadenie.

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    jess Pozri príspevok
    Preinštalovali mi v notebooku Windows XP a odvtedy mi nejde zvuk. Keď si dám ovládací panel a tam zvuk, hlási, že nie je žiadne zvukové zariadenie.
    Musíš nainštalovať ovládač k zvukovke, najlepšie by bolo keby si mala súčastne pripojenie k netu alebo inštalačné CD. To isté sa stalo aj mne.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Stevo5 Pozri príspevok
    Kto ti preinštaloval systém? Ak to bola firma ktorej si za to zaplatila tak by bolo lepšie ísť tam a požiadať o doinštalovanie.
    Ak to inštaloval niekto známy, tiež by bolo lepšie ak by ti to on doinštaloval, lebo pri notebookoch je nutné vedieť presne čo sa inštaluje - ovládače väčšinou presne na daný typ notebooku, inak by mohli byť problémy.
    Boli to kamaráti, tak asi ich poprosím o to doinštalovanie, lebo mne to absolútne nič nehovorí .

    tritata je offline (nepripojený) tritata

    obyčajna baba tritata
    aj my sme mali problem a preinštalovali sme program a zvuk išiel normalne

    cecek je offline (nepripojený) cecek

    cecek
    mal som ten problém tiež . Odinštaloval som ovládače od základnej dosky a nainštaloval ich znova . Neviem v čom som po inštalácii spravil chybu ale potom to nabehlo a funguje bez problemov . Ked išiel zvuk doinštaloval som aj grafiku . To bolo všetko.
    dobry chtela bych se zeptat jestli nekdo nevi co mam udelat kdyz jsem si smazala program na zvuk mam win xp ani dole v levo uz se mi to neukazuje predem moc deluji
    jahoszmsk Lebo má v NTB stereo )
    nunenko vypni mikrofón
    misoft Alebo si ho daj ďalej od reproduktorov - takto vzniká spätná väzba.
    Ak má ZK Realtek - je tam ešte rozšírené nastavovanie. Stačí spustiť Správcu zvuku... (Realtek HD Audio Manager) - Microphone - a tam na aktivovať Zrušenie akustickej ozveny.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.