Zavrieť

Porady

zobrazovanie cien bez DPH pre neplatcu DPH

Je to problem ak neplatca DPH zobrazuje vo svojom eshope ceny s DPH aj bez DPH. Samozrejme predava iba za konecne ceny a aj na fakturach su ceny uz iba konecne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    peto07 Pozri príspevok
    Je to problem ak neplatca DPH zobrazuje vo svojom eshope ceny s DPH aj bez DPH. Samozrejme predava iba za konecne ceny a aj na fakturach su ceny uz iba konecne.
    Áno je. Je to zavádzanie prípadného klienta platiteľa DPH. Ktorý si môže myslieť, že dph si uplatní na vstupe.

    Neplatiteľ nemá čo uvádzať dph. Musí byť uvedené, že predajca je neplatiteľom.

    peto07 je offline (nepripojený) peto07

    peto07
    v obchodnych podmienkach je uvedene ze firma je neplatca DPH. Staci to?Nastavenia rozhrania eshopu nedovolia vypnut zobrazenie bez DPH.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    peto07 Pozri príspevok
    v obchodnych podmienkach je uvedene ze firma je neplatca DPH. Staci to?Nastavenia rozhrania eshopu nedovolia vypnut zobrazenie bez DPH.
    A nedá sa ti v eshope nastavit 0 dph a tym by sa nezobrazovala?

    peto07 je offline (nepripojený) peto07

    peto07
    hmm, to ma nenapadlo. Ten eshop je rieseny ako prenajom a moje administratorske moznosti su obmedzene a zrovna tato moznost navolit DPH mi tam chyba

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    ak je naozaj pravda, že tam nejde DPH nastaviť, tak je hlúposť za taký nepodarok platiť. Ale pre istotu si to zisti u prenajímateľa shopu.

    peto07 je offline (nepripojený) peto07

    peto07
    urcite sa to u nich da nastavit, ked mi to teraz rata DPH 19%, len neviem ci to pojde nastavit individualne iba pre mna, aby tam ratalo DPH=0.Ten prenajom je zadarmo. Ide mi o to ci je to protizakonne ak su tie ceny takto zobrazene aj ked kazdeho platcu DPH pri objednavke tel. upovedomim ze nie sme platci DPH, vsetko fakturujeme v konecnych cenach, ziadne zavadzanie.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    peto07 Pozri príspevok
    urcite sa to u nich da nastavit, ked mi to teraz rata DPH 19%, len neviem ci to pojde nastavit individualne iba pre mna, aby tam ratalo DPH=0.Ten prenajom je zadarmo. Ide mi o to ci je to protizakonne ak su tie ceny takto zobrazene aj ked kazdeho platcu DPH pri objednavke tel. upovedomim ze nie sme platci DPH, vsetko fakturujeme v konecnych cenach, ziadne zavadzanie.
    Ale pozor, ak neplatiteľ DPH vystaví doklad s DPH, tak je povinný túto odviesť do ŠR...
    Zákon o DPH
    § 69
    (5) Ak osoba, ktorá nie je platiteľom, uvedie vo faktúre alebo v inom doklade o predaji daň, je povinná zaplatiť túto daň.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    peto07 Pozri príspevok
    urcite sa to u nich da nastavit, ked mi to teraz rata DPH 19%, len neviem ci to pojde nastavit individualne iba pre mna, aby tam ratalo DPH=0.Ten prenajom je zadarmo. Ide mi o to ci je to protizakonne ak su tie ceny takto zobrazene aj ked kazdeho platcu DPH pri objednavke tel. upovedomim ze nie sme platci DPH, vsetko fakturujeme v konecnych cenach, ziadne zavadzanie.
    Je.

    zobrazovanie cien bez DPH pre neplatcu DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.