Zavrieť

Porady

Trikolóra

Trikolóra


cesto: 5 vajíčka, 25 dkg hl. múka, 25 dkg. práš. cukor (môže byť aj kryšt.), 1 dl olej, 1 dl voda, 1 prášok do pečiva

postup: žltka s cukrom vymiešame, pridáme ostatné suroviny a tuhý sneh z bielkov. Polovicu cesta vylejeme na vymastený a posypaný plech, do druhej polovice pridáme 2 PL kako, a vlejeme do prvého cesta.

krém: 0,5 l mlieka, 1 zlatý klas, 2 PL cukru, 1 vanilka

postup: uvaríme polohustý krém a ešte hurúce dávame do neupečeného cesta po malých lyžičkách. Upečemie.

Na horúce cesto natrieme 2 kyslé smotany zmiešané so škoricovým cukrom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    mňáááááááááám, toto som uz jedla, je to výborne, ked je to dobre vychladene...len k receptu som sa nevedela dopracovat...díííííík

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Ja som teno koláč robila s ružovým pudingom a bez tej smotany. Tá smotana sa na tom neroztopí.

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    Dnes som ten koláč robila,samozrejme tú smotanu som dala na vrelý koláč a je to výborný koláč-pochutnáte si. Okrem toho je rýchlo hotový,nenáročný.

    bef je offline (nepripojený) bef

    bef
    Podobnú piškótu robím ako základ pod ovocnú želatínu, len miešam celé vajíčka s kryštálovým cukrom, ale ostatné som urobila presne podľa receptu a bol výborný a všetkým chutil. Doporučujem vyskúšať. Je jednoduchý aj pre začiatočníčky a veľmi dobrý.

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    Mnam, aj ja mam tento kolacik velmi rada, ale ja ho poznam pod nazvom pudingovy kolac. Smotanu zvyknem posypat skoricou... je to super...

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Dnes som spravila tento koláč s malou obmenou. Na čierno-biele cesto som dala smotanovú zmes, ktorú som pripravila takto: 2 kyslé smotany, jahodový džem s kusmi jahôd a jedna prášková šľahačka.

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    Aj ja som ho dnes robila, je vynikajúci ! Vylepšila som ho kúskami jahod a sekanými orechami do cesta. Mńam...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.