Zavrieť

Porady

RD na hranici pozemku - stačí súhlas suseda?

Dobrý deň,

chcem Vás poprosiť o radu - Mám pozemok široký 10,5 m, sused z prava má dom na hranici pozemku. Na ľavej strane sa stavba nenechádza. Môj dom by mal mať šírku 7 m a chcel by som ho situovať 50 cm od ľavej hranice a 3 m od pravej hranice pozemku. Viem, že uvedenými vzdialenosťami nedodržím predpísané odstupy. Stačí mi písomný súhlas susedov? Alebo kto mi bude vedieť odpovedať, starostka, stavebný úrad?

Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    Tinaho Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcem Vás poprosiť o radu - Mám pozemok široký 10,5 m, sused z prava má dom na hranici pozemku. Na ľavej strane sa stavba nenechádza. Môj dom by mal mať šírku 7 m a chcel by som ho situovať 50 cm od ľavej hranice a 3 m od pravej hranice pozemku. Viem, že uvedenými vzdialenosťami nedodržím predpísané odstupy. Stačí mi písomný súhlas susedov? Alebo kto mi bude vedieť odpovedať, starostka, stavebný úrad?

    Ďakujem za odpoveď.
    Myslím, že stačí Ti písomný súhlas suseda, veď on by sa k tomu, že budeš stavať mal vyjadriť a ešte stavby už povoľuje obec. Ten písomný súhlas si daj overiť obecným úradom.

    RD na hranici pozemku - stačí súhlas suseda?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.