Zavrieť

Porady

Teplota na pracovisku

Chcela by som sa opytat, ci mi niekto vie poradit, aka ma byt teplota na pracovisku - konkr. v kancelarskych priestoroch. Mam na mysli hlavne teplotu v tomto obdobi, kedze na nasom pracovisku sa nekuri, a teplota v kancelariach ohrozuje zdravie pracovnikov (po prvom tyzdni nekurenia su viaceri kolegovia chori, ostatni "iba" prechladnuti).
Dakujem vopred za vsetky odpovede.
Usporiadat
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Skús pozrieť sem
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Myslím si, že by to malo byť 22 stupňov. Ale keďže o teplote väčšinou rozhodujú muži, tak je to menej. Vzhľadom k tomu, že mužské telo je viac stavané svalovou hmotou (väčšinou), tak pociťujú asi o 2 stupne menšiu teplotu a preto im nie je až taká zima. Ženské telo je citlivejšie, ale to muži nepochopia.
A nie je to tepelné týranie zamestnancov?
Ale aj tých 22 je málo, aspoň mne.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

m.hladka Pozri príspevok
Ale keďže o teplote väčšinou rozhodujú muži, tak je to menej. Vzhľadom k tomu, že mužské telo je viac stavané svalovou hmotou (väčšinou), tak pociťujú asi o 2 stupne menšiu teplotu a preto im nie je až taká zima.
.
Muži majú aj horúcejšie hlavy ,... mne je podla tej vyhlášky ukrutne málo, ešte že si rozhodujem o teplote v kancli sama
0 0
Achy Achy

Achy je offline (nepripojený) Achy

Podla vyhlasky 544/2007, Tabulka c.1 by mohla radit vasu pracu do skupiny 1a.
Podla toho je pripustna operativna teplota 20-28 stupnov a optimalna 23-27 pre teple obdobie a pre studene je pripustna 18-26 a optimalna 20-24 stupnov.
1 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

m.hladka Pozri príspevok
Vzhľadom k tomu, že mužské telo je viac stavané svalovou hmotou (väčšinou), tak pociťujú asi o 2 stupne menšiu teplotu a preto im nie je až taká zima.
Máme presne opačnú situáciu. Buď je mne príliš teplo, alebo kolegovi chladno. Asi preto, že on je z paneláku, zatiaľ čo ja bývam v dome. Paneláky zvyknú byť prekurované.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

zltalienka Pozri príspevok
Paneláky zvyknú byť prekurované.
No myslím, že to už dávno neplatí a paneláky majú porobné regulácie a merače, takže lienočka už niééé
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Ahojte, chcem sa opýtať, aká má byť v súčasnosti teplota na pracovisku. Mňa totiž núti zamestnávateľ chodiť do "chladničky". Napr. dnes som mala oblečený rolák, dlhé tričko a hrubý sveter a triaslo ma od zimy. A to je "len" koniec septembra. Ďakujem za rady.
0 0
heike heike

heike je offline (nepripojený) heike

My sme mali podobný problém - prenajaté priestory, vykurovacie obdobie od 15. októbra, kancelárie nasmerované na sever, severozápad a od začiatku septembra na nevydržanie. V lete som mala na sebe hrubú mikinu, niekedy ešte vestu, na nohách hrubé ponožky a ešte teplú deku. O nejakých krátkych rukávoch ani pomyslenia, nie to ešte sukňa. V zime to bolo o niečo lepšie, len pondelok bol stále chladnejší. Keď som si zaobstarala na vlastné náklady malú meteorologickú stanicu so stojanom na perá, hockedy mi ukazovalo 16, 17, 18 stupňov. Ak bolo 20, 21, oslavovali sme. Keby som už vtedy vedela, že existuje niečo také, nedarovala by som im to...
0 0
seat seat

seat je offline (nepripojený) seat

och keby tak bolo u nas v kancelarii tak by som spieval od radosti - je 8 hodin rano a teraz uz mame 28 stupnov ako by som bol rad keby tu bola chladnicka otvorená
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
seat Pozri príspevok
och keby tak bolo u nas v kancelarii tak by som spieval od radosti - je 8 hodin rano a teraz uz mame 28 stupnov ako by som bol rad keby tu bola chladnicka otvorená
Teplo, zima
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

A čo Tí pracovníci, čo pracujú na stavbach, na poliach , na cestách

tým kto zabezpečí primeranú tepelnú pohodu na pracovisku ????
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Achy Pozri príspevok
Podla vyhlasky 544/2007, Tabulka c.1 by mohla radit vasu pracu do skupiny 1a.
Podla toho je pripustna operativna teplota 20-28 stupnov a optimalna 23-27 pre teple obdobie a pre studene je pripustna 18-26 a optimalna 20-24 stupnov.
Skutočne som zažil situaciu keď som v zimnom období došiel do kancelárie vykurenej na 26°C , po 1 minute sa mi pot lial po chrbte cícerkom...

Hmm, naozaj OHĽADUPLNOSŤ voči stránkam, či klientom.
1 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Kontrola klimatizácie
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Laco-monter Pozri príspevok
A čo Tí pracovníci, čo pracujú na stavbach, na poliach , na cestách

tým kto zabezpečí primeranú tepelnú pohodu na pracovisku ????
Tí by mali mať zamestnávateľom v rámci možností zabezpečený dostatočný pitný režim a primerané prestávky v práci. Tam, kde to neexistuje, by sa mali toho zamestnanci domáhať. Aj keď to znie neuveriteľne, u nás v práci sa to podarilo!
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Oliwa Pozri príspevok
Tí by mali mať zamestnávateľom v rámci možností zabezpečený dostatočný pitný režim a primerané prestávky v práci. Tam, kde to neexistuje, by sa mali toho zamestnanci domáhať. Aj keď to znie neuveriteľne, u nás v práci sa to podarilo!
Asi pred cca 15 rokmi sme pracovali v plechovej hale,kde bolo v lete príšerne horúco a v zimnom období nás tam drvila zima...

Ja hovorím, že lepšie človek znesie zimu ako horúčavu, ktorá može sposobiť prehriatie organizmu.

Keď je mierkou optimalnej tepelnej pohody teplota okolo +20°C , tak

teplota -20°C je vyjadrením odchýlky od tejto idealnej teploty o 40 stupňov.

Ak ku idealnej teplote pripočítame 40 stupňov,tak sa dostaneme k teplote +60°C (!)
A to je teplota,ktorá sa nedá vydržať.

Teda aj podľa tohto príkladu, človek lepšie znesie zimu ako horúčavu.
0 0
sato.sk sato.sk

sato.sk je offline (nepripojený) sato.sk

Chcel by som sa spytat jednu vec, mame prenajate podkrovne kancelarske priestory, kde v lete je neznesitelne teplo, ked boli prve letne dni pred cca tyzdnom - dvomi, teplota bola 30 - 35 stupnov.

Budeme to musiet riesit klimatizaciou, otazka je, je nejaky pravny narok aby majitel budovy - prenajimatel zabezpecil klimatizaciu vo vlastnej rezii alebo nie?
Naposledy upravil sato.sk : 22.06.10 at 07:29
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

m.hladka Pozri príspevok
Myslím si, že by to malo byť 22 stupňov. Ale keďže o teplote väčšinou rozhodujú muži, tak je to menej. Vzhľadom k tomu, že mužské telo je viac stavané svalovou hmotou (väčšinou), tak pociťujú asi o 2 stupne menšiu teplotu a preto im nie je až taká zima. Ženské telo je citlivejšie, ale to muži nepochopia.
A nie je to tepelné týranie zamestnancov?
Ale aj tých 22 je málo, aspoň mne.
Ja teda neviem, ja som videl film o Eskymakoch, a neuveis, ale boli tam medzi nimi aj zeny . Nikto nemal s nicim problem.
0 0
LadyK LadyK

LadyK je offline (nepripojený) LadyK

no...
podľa vyhlášky je zamestnávateľ v prípade, že "zamedzenie chladu" sa nedá docieliť inak (stavebnými úpravami, vykurovaním a pod.), musí zabezpečiť ohrievač.
- v našej kancelárii som síce ešte neskúšala teplomer, lebo sa bojím, akú hodnotu by som tam videla a okrem toho by mi šéf asi vynadal, keby ho zbadal (totižto všetci pracujeme v jednej kancelárii, ktorá je zároveň "vzorovou predajňou"...), ale keď bolo vonku cca 18 stupňov, tak som tu musela sedieť celý deň v botaskách, pod riflami som musela mať silonky, a celý deň sedieť v bunde, pretože inak by som mrzla. Teraz je vonku zhruba okolo nuly, ja mám na sebe botasky, silonky, ponožky, rifle, dva pulóvre, hrubú mikinu, na rukách rukavice (bez prstov, aby som aspoň na klávesnici mohla písať normálne) a striasa ma od zimy.
Sú tu síce dva radiátory, ale nejdú. Prečo, netuším. Majiteľ budovy je spolumajiteľ firmy, lenže im všetkým - obom šéfom i kolegovi - zima nie je, keďže oni sa tu zdržujú celkovo asi hodinku dve denne, nie 8 ako ja!!!

Dali tu jeden "ohrievač", ktorý ale na celý kancel nestačí a okrem toho teplý vzduch prúdi hore k stropu vo výške asi tri metre, nie do strany, takže aj keď si ho dám rovno k nohám, mám z toho jedno veľké *****.
Už som po mesiaci dostala zápal priedušiek, dva týždne som brala ATB, teraz som tri dni po akom-takom doliečení, lebo bez mojej roboty (takpovediac dievča pre všetko, administratíva, faktúry, robenie kávy a podobne :-P) táto kancelária vyzerala ako po tornáde...

Ďalšia vec je, že ak ten ohrievač zapnem tu pri sebe, tak po chvíli vyhodí elektriku, takže musí byť zapnutý v opačnom rohu...

Lenže hovoriť im o neefektívnosti ohrievača, ktorý nakoniec síce vzduch ohreje, ale len o nejaké dva-tri stupne a aj to mu trvá asi pol prac. doby, je absolútne nemožné...

Takže tu celý deň sedím v bunde, alebo v hrubom svetri... Včera už aj kolega začal "kýchaciu odyseu", tak dúfam, že zasa nepôjdem na marodku.

Robím len na DoVP, takže veľmi "vyskakovať" si netrúfnem, rok som bola bez roboty, a šéf je dosť "grata" na to, aby som v jeho očiach takpovediac mala právo hovoriť do takýchto vecí... :-(
0 0
LadyK LadyK

LadyK je offline (nepripojený) LadyK

p.s. teraz je 12 hodín, t.j. presne polovica prac. času (8,00-16,00) a je tu MAXIMÁLNE o pol stupňa teplejšie než tu bolo ráno o ôsmej, kedy som ten debilný ohrievač zapla...nech mi niekto vysvetlí, na akú **** tu ten dementný zázrak je?!? samozrejme že kolega tu bol asi dve hodiny, šéf asi hodinu, a už tu dávno nie sú, takže IM zima nie je... priniesla by som si ohrievač z domu, ale žerie veľa elektriny a to by tu potom povyhadzovalo fakt všetko (vrátane toho, že by šéf vyhodil mňa asi...)
0 0
J.J J.J

J.J je offline (nepripojený) J.J

seat Pozri príspevok
och keby tak bolo u nas v kancelarii tak by som spieval od radosti - je 8 hodin rano a teraz uz mame 28 stupnov ako by som bol rad keby tu bola chladnicka otvorená
hmmm....28° ...to kde mate tak fajne? teraz kukam na teplomer, 33° (v kancelarii..!!!) klima tu sice je, no ked isla tak z nej kazdy kychal alebo mal bolesti klbov, no a teraz majitel budovy zahlasil, ze kompresor dojde do 30 dni...tak sa VEEELMI tesiime.......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať