Zavrieť

Porady

trámový strop

ropy ropy

ropy je offline (nepripojený) ropy

Ahojte, chcela by som poprosiť niekoho skúseného o zlatú radu.
Pristavujeme k RD a chceme mať trámový strop z hranolov a dosiek. Nevieme
aké hranoly - rozmerovo 15x15 alebo iné? A tiež by som poprosila o pomoc z
akého dreva, počula som, že stred kmeňa nie je vhodný, lebo sa môže stočiť.
Ak máte foto prosím doložte.Vďaka.
Usporiadat
jankoja jankoja

jankoja je offline (nepripojený) jankoja

zdravim poradaci. planujem prerabku domu a v plane mame polozit novy dreveny strop + tramy.
vonkajsie rozmery domu su 13x6m.
na zaciatok planujeme polozit veniec a nan poukladat nove tramy. poradili by ste aky postup by mal nasledovat plus ake drevo akych rozmerov polozit?

ak by sa tu nasiel niekto so skusenostami tak by som rad o tom pokecal hoc aj cez email.

vdaka.
J
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

To treba vidiet cely nosny system, takto sa to neda povedat. 13x6, to je taky klasicky dlhy dom s pavlacou zvonka?
0 0
jankoja jankoja

jankoja je offline (nepripojený) jankoja

ciners Pozri príspevok
To treba vidiet cely nosny system, takto sa to neda povedat. 13x6, to je taky klasicky dlhy dom s pavlacou zvonka?

ano je to ten typicky stary dlhy dom. klasicky obdlznik s tym ze nosne mury su obvodove.
0 0
fefe30 fefe30

fefe30 je offline (nepripojený) fefe30

Ahojte potrebujem poradiť resp. uistiť. V projekte mám navrhnutý trámový strop cez miestnost (dlžka miestnosti je 6,35m) ide cez mu trám naprieč. Trám š/v 100/250 má mať dlžku 6,7m. Rozstupy medzi trámami mám projektované na 0,5m. A zdá sa mi to trochu nahusto. Aj keď je rozpon 6,35m aj tak sa mi to zdá dosť nahusto. Čo na to poviete odbornicí. Podkrovie bude neobývané.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

fefe30 Pozri príspevok
Ahojte potrebujem poradiť resp. uistiť. V projekte mám navrhnutý trámový strop cez miestnost (dlžka miestnosti je 6,35m) ide cez mu trám naprieč. Trám š/v 100/250 má mať dlžku 6,7m. Rozstupy medzi trámami mám projektované na 0,5m. A zdá sa mi to trochu nahusto. Aj keď je rozpon 6,35m aj tak sa mi to zdá dosť nahusto. Čo na to poviete odbornicí. Podkrovie bude neobývané.
Čo bude tvoriť záklop stropu?
0 0
Milan Sotiná Milan Sotiná

Milan Sotiná je offline (nepripojený) Milan Sotiná

Prierez stropných trámov pre zaťaženie 350 kg/m2

Rozpetie osová vzdialenosť trámov prierez
400 cm 100 cm 130 x 180 mm
460cm 100 cm 140 x 200 mm
500 cm 100 cm 150 x 210 cm

Ihličnaté rezivo.
Je to tabuľka z roku pána ktorú spracoval niekto pre takéto potreby.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ja mám na RD 6 m rozostup stien,trámy š x v 200 x220 osová vzdialenosť 800mm drží to tam už nejaké to polstoročie.
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

ahoj
ideme robiť trámovy strop .čitam rôzne nazory. Ob.izba ma 7 metrov a tramy mame v projekte 15x20 , odseba budu na 1 meter . čo myslite
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Dajte pozor na uzle,hrče .Nemali by tam byť.
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

ok maju nam doviesť, upozornoval som na to . ale mysliš že to bude ok? hore neplanujem byvanie len odkladaci priestor a z hora idu fošne 4 cm
0 0
fefe30 fefe30

fefe30 je offline (nepripojený) fefe30

drozdm Pozri príspevok
ahoj
ideme robiť trámovy strop .čitam rôzne nazory. Ob.izba ma 7 metrov a tramy mame v projekte 15x20 , odseba budu na 1 meter . čo myslite
Malá rada, po osadení trámového stropu, jednotlivé 7m trámy podopri, najlepšie ak ich prešponuješ a necháš podoprené, pretože drevo sa časom určite prehne pri takej veľkej vzdialenosti. Drevenný strop by sa nemal dávať na viac ako 6m naprieč.
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

fefe30 Pozri príspevok
Malá rada, po osadení trámového stropu, jednotlivé 7m trámy podopri, najlepšie ak ich prešponuješ a necháš podoprené, pretože drevo sa časom určite prehne pri takej veľkej vzdialenosti. Drevenný strop by sa nemal dávať na viac ako 6m naprieč.
ano aj nad tym dočasnym podopretim som rozmyšlal, ale dokedy ?
davam ho na žb veniec medzery domurujem m potom ešte jeden rad a opet veniec.prehne sa aj po dokončeni stavby mysliš?
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Ja by som naopak potreboval trámový strop zaťažiť.Aký material sa používa do násypu?vďaka
0 0
fefe30 fefe30

fefe30 je offline (nepripojený) fefe30

drozdm Pozri príspevok
ano aj nad tym dočasnym podopretim som rozmyšlal, ale dokedy ?
davam ho na žb veniec medzery domurujem m potom ešte jeden rad a opet veniec.prehne sa aj po dokončeni stavby mysliš?
podopri ho najdlhšie ako sa ti dá. mne to poradil pán čo mi predával drevo na strop a krov, tiež mám to isté ako ty, prvý žb veniec nesie strop, potom medzeri domurujem a na to druhý žb veniec, ktorý ponesie krov. tiež mi povedal, že sa mi to určite časom prehne, pretože v obývačke mám trámy na dĺžku 6,35 m a, že je to veľa na trámový strop. Tak rozmýšlam, že trámy dám na šírku obývačky čo je 4m. No v projekte mám na dlžku.
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

fefe30 Pozri príspevok
podopri ho najdlhšie ako sa ti dá. mne to poradil pán čo mi predával drevo na strop a krov, tiež mám to isté ako ty, prvý žb veniec nesie strop, potom medzeri domurujem a na to druhý žb veniec, ktorý ponesie krov. tiež mi povedal, že sa mi to určite časom prehne, pretože v obývačke mám trámy na dĺžku 6,35 m a, že je to veľa na trámový strop. Tak rozmýšlam, že trámy dám na šírku obývačky čo je 4m. No v projekte mám na dlžku.
mne sa širku neda , budu tam už len nenosne tenke priečky
0 0
Yamaha93 Yamaha93

Yamaha93 je offline (nepripojený) Yamaha93

Ahoj potreboval by som radu máme v plánu rekonštruovať poschodie a chceme vytvoriť oddelení bytovú jednotku vstupná hala má ako keby vnútory prevys cca 2m , niečo ako balkón vnútri domu do tvaru u po obvode a v strede je to otvorene chceli by sme ten otvor uzatvoriť s tým že by sme tam mali obývačku a uvažujeme nad tramovym stropom otázka je na steny toho "prevodu" nasrobovat poobvode hranol a na to uložiť krov rozmer otvoru je cca 6x4m hranole by sa museli dať na dĺžku otázka či môžu byť tie hranole len položené na tom hranoly čo bude pripevnený na tom betónovom prevyse
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Yamaha93
Ahoj potreboval by som radu máme v plánu rekonštruovať poschodie a chceme vytvoriť oddelení bytovú jednotku vstupná hala má ako keby vnútory prevys cca 2m , niečo ako balkón vnútri domu do tvaru u po obvode a v strede je to otvorene chceli by sme ten otvor uzatvoriť s tým že by sme tam mali obývačku a uvažujeme nad tramovym stropom otázka je na steny toho "prevodu" nasrobovat poobvode hranol a na to uložiť krov rozmer otvoru je cca 6x4m hranole by sa museli dať na dĺžku otázka či môžu byť tie hranole len položené na tom hranoly čo bude pripevnený na tom betónovom prevyse
6 metrov je teda dosť, to bude lepšie ako hranoly použiť Steico nosníky alebo väzníky
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať