Zavrieť

Porady

Odkupenie pozemku zahradkarmi

Dobrý deň
poradí niekto ako sa dá brániť voči odkúpeniu pozemku, ktorý mám na LV
a užíva ho záhradkársky zväz. Tento pozemok sme nadobudli po svojich predkoch dedením. Teraz mi zaslali záhradkári návrh zmluvy o odkúpenie pozemku za 15Sk. Je možné ak nesúhlasíť s odpredajom, tento im dať do prenájmu alebo žiadať náhradný.
Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    bazant22 Pozri príspevok
    Dobrý deň
    poradí niekto ako sa dá brániť voči odkúpeniu pozemku, ktorý mám na LV
    a užíva ho záhradkársky zväz. Tento pozemok sme nadobudli po svojich predkoch dedením. Teraz mi zaslali záhradkári návrh zmluvy o odkúpenie pozemku za 15Sk. Je možné ak nesúhlasíť s odpredajom, tento im dať do prenájmu alebo žiadať náhradný.
    Vďaka.
    Ak záhradkári do 31.12.2008 splnia podmienky, ktoré ich oprávňujú požiadať obvodný pozemkový úrad o usporiadanie vlastníctva, asi nič nenarobíš.
    Pozorne si prečítaj tento článok Záhradky ešte možno výhodne odkúpiť
    Nájdeš v ňom odpoveď.

    olybaba je offline (nepripojený) olybaba

    olybaba
    pozdravujem,
    - v pripade, ze zahradkari do 31.12.2008 predlozia na prislusny obvodny pozemkovy urad navrh na vyporiadanie vlastnictva zahradkovej osady a budu splnene vsetky podmienky zak.c.64/97 Z.z., obvodny pozemkovy urad bude v danej veci konat
    - v priebehu konania vlastnik pozemku sa bude moct vyjadrit aku chce nahradu za svoj pozemok, ci chce pozemok nahradny alebo financnu nahradu
    - financna nahrada sa stanovuje na zaklade ocenenie pozemku, dolezita je aj lokalita (dedina, mesto a pod.)
    - v rozhodnuti o vykonani projektu sa stanovuje Slovenskemu pozemkovemu fondu lehota na poskytnutie nahrady v peniazoch
    - doporucujem zvazit, ci vo vasom pripade nie je lepsie sa dohodnut so zahradkarmi a prijat ponuknutu cenu, alebo neskor po ukonceni konania prevziat uradne stanovenu cenu

    bazant22 je offline (nepripojený) bazant22

    bazant22
    Dakujem za pomoc
    zahradkari nam poslali navrh kupnej zmluvy za 15 Sk, je mozne navrhnut prenajom pozemku ?

    olybaba je offline (nepripojený) olybaba

    olybaba
    - mozete navrhnut prenajom, preco nie ?
    - ale ked zahradkari podaju navrh na obvodny pozemkovy urad a budu splnene podmienky zakona, spravny organ bude konat - uz nemate sancu

    Odkupenie pozemku zahradkarmi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.