Zavrieť

Porady

Interné doklady

Chcem sa Vás opýtať, či od nového roku rozdeľujete na internom doklade mzdy a odvody za konateľov.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Mzdy a odvody konateľom sa vždy rozlišovali. Asi trochu nerozumiem tvojej otázke.Napíš konkrétne,presne čo potrebuješ vedieť.

    miriza je offline (nepripojený) miriza

    miriza
    Do konca roka 2004 som všetko dávala na jeden interný doklad, tak si ti prial účtovník no teraz od nového roku mu to mám ževraj rozpisovať.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Nerozumiem otázke ani já . Neviem či sa jedná o JÚ alebo PÚ a tým interným už vôbec nerozumiem . To bude potom asi PU .

    miriza je offline (nepripojený) miriza

    miriza
    Áno jedná sa o PÚ. Ja neviem či tak blbo píšem, keď nerozumiete. Každý mesiac robíme interný doklad k mzdám kde je všetko pekne rozúčtované. Hrubé mzdy, náhrady mzdy daň, odvody do fondov, sociálny fond atď. No od januára musím ževraj všetky tieto položky rozúčtovať no osobitne normálny zamestnanci a osobitne konatelia. Tak sa len pýtam, či aj vy to takto robíte.

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    Miriza, ja to tak nerobím, mala by som? Do kelu veď mám každý rok audit, plateného daňového poradcu a vždy mi to odfajknú, že to mám správne.

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Ja mám analyticky rozčlenený účet 366 na 366-101 HM konateľ a 366-101 konateľ k výplate. Na internom doklade je potom vydieť presne HM a k výplate konateľovi. Do nákladov som dávala sumy spoločne bez rozlišovania na konateľa a zamestnancov. Teraz mi to robí program položkovite, tak že na mzdových nákladoch mám nespočet súm, ale nákladové účty nemám rozdelené na konateľa a zamestnancov. Ani pri konsolidácií to nikto nechcel, iba HM a čistú za rok pre konateľa. Ale to vidíš na 366.

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Aj ja. 522,366 a aj odvody mám rozlíšené na zamestnancov a konateľov. Ale či boli teraz zmenené postupy od 1.1.2005,ťažko povedať nič také som nečítala ,žiadne zmeny v postupoch účtovania.

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Velettka
    ja to rozlišujem .. davam na 522 konatela ...
    Neviem ako sa to stalo, ale vypadli mi z textu vety:Nerozlišujem nákladové účty odvodové (SF,SP,ZP). Účet 522 samozrejme.

    Ekonomko je offline (nepripojený) Ekonomko

    Ekonomko
    moj nazor je ze ucet zuctovacivh vztahov konkretne 336 nemusim clenit analyticky ale uct nakladov delim v hrubych mzdach na 522 a 521 a uctujem oproti 366 a 331 na strane MD uctu 366 je z uctovnictva vidno vysku odvodov do poistovni a nepostrehol som ci je v postupoch povinnost viest AE 336

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Zita5
    Nerozumiem otázke ani já . Neviem či sa jedná o JÚ alebo PÚ a tým interným už vôbec nerozumiem . To bude potom asi PU .
    Zita, ale v JÚ predsa nie je konateľ a nie sú mzdové doklady!

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Áno rozlišujem, konateľa-spoločníka dávam na účet 522/anal.. Ak ti to pomôže priložím mzdový doklad, ako to účtujem ja.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Áno , áno máš dobrý postreh , nedokonale som si prečítala kladenú otázku .

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Ahojte. Ja keď spracovávam a zaúčtovávam mzdy, vždy rozdelujem konateľov (aj keď sú v PP), lebo tu ide o záväzky voči spoločníkom - účtujem tiež na účte 366 a mzdové náklady na 522. Čo sa týka zamestnancov, tam používam účty 331 a 521. Práve na tú tému bola v januári diskusia, či záväzky voči konateľom v PP účtujete na účet 331 (samostatnou analyt.) alebo na účte 366. Názory boli rozdielne, ale nakoniec som sa rozhodla že to budem účtovať na 366.

    zuzi je offline (nepripojený) zuzi

    také celkom obyčajné dievča, čo má rado účtovanie, ale dane nie... ...viac zuzi
    Anonymka
    Ahojte. Ja keď spracovávam a zaúčtovávam mzdy, vždy rozdelujem konateľov (aj keď sú v PP), lebo tu ide o záväzky voči spoločníkom - účtujem tiež na účte 366 a mzdové náklady na 522. Čo sa týka zamestnancov, tam používam účty 331 a 521. Práve na tú tému bola v januári diskusia, či záväzky voči konateľom v PP účtujete na účet 331 (samostatnou analyt.) alebo na účte 366. Názory boli rozdielne, ale nakoniec som sa rozhodla že to budem účtovať na 366.
    Robíme to presne tak, ako ty a som s tým spokojná - aj naša audítorka.

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    Anonymka
    Ahojte. Ja keď spracovávam a zaúčtovávam mzdy, vždy rozdelujem konateľov (aj keď sú v PP), lebo tu ide o záväzky voči spoločníkom - účtujem tiež na účte 366 a mzdové náklady na 522. Čo sa týka zamestnancov, tam používam účty 331 a 521. Práve na tú tému bola v januári diskusia, či záväzky voči konateľom v PP účtujete na účet 331 (samostatnou analyt.) alebo na účte 366. Názory boli rozdielne, ale nakoniec som sa rozhodla že to budem účtovať na 366.
    U nás konateľ nie je spoločník a je riadnym zamestnancom, jeho mzda je mzda riaditeľa a nie konateľa a ja ho účtujem spolu s ostatnými zamestnancami. Dúfam, že je to O.K.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.