Zavrieť

Porady

čerpanie sociálneho fondu

adad adad

adad je offline (nepripojený) adad

Účtujem v s.r.o., neviem či môžeme použiť sociálny fond napríklad na kozmetiku alebo kaderníctvo pre zamestnancov.
Naposledy upravil adad : 06.05.05 at 07:35
Usporiadat
evire evire

evire je offline (nepripojený) evire

som zena -:)))
Zamestnanec z dôvodu PN nebude mat príjem, príspevok zaň zaplatil zamestnávateľ. Tu ma skor zaujímalo ako to bude v mzdách ked tento príjem musím zdaniť, odviesť odvody SP a ZP.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať v nezisk.organizácii sa netvoril SF, spätne ho dotvoríme od 1/2011- možeme dať všetkým zamestnancom rovnakým dielom príspevok zo SF v decembrovej výplate- ak si vytvoríme internú smernicu, že ak v priebehu roka si zamestnanci neuplatnia nárok na čerpanie zo SF, tak na konci roku im to dáme ako peňažný príjem zo SF bez dokladovania? Myslím , že by to mohlo byť O.K, ale radšej sa opýtam, aby sme neurobili niekde chybu. Viem , že sa nemusí vyčerpať a môže sa preniesť do druhého roku, ale keďže NO je platená- resp. dotovaná z VÚC- musia peniaze, ktoré im ostanú vrátiť. Neviem ako je to v tomto prípade zo SF.

Za každú radu vopred ďakujem
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

L-M Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať v nezisk.organizácii sa netvoril SF, spätne ho dotvoríme od 1/2011- možeme dať všetkým zamestnancom rovnakým dielom príspevok zo SF v decembrovej výplate- ak si vytvoríme internú smernicu, že ak v priebehu roka si zamestnanci neuplatnia nárok na čerpanie zo SF, tak na konci roku im to dáme ako peňažný príjem zo SF bez dokladovania? Myslím , že by to mohlo byť O.K, ale radšej sa opýtam, aby sme neurobili niekde chybu. Viem , že sa nemusí vyčerpať a môže sa preniesť do druhého roku, ale keďže NO je platená- resp. dotovaná z VÚC- musia peniaze, ktoré im ostanú vrátiť. Neviem ako je to v tomto prípade zo SF.

Za každú radu vopred ďakujem
posúvam
0 0
elena var elena var

elena var je offline (nepripojený) elena var

Dobrý deň,
chcela som sa opýtať, ako by ste vyriešili nepeňaž. príjem - dar. poukážka na 10,- eur , ktorú mám dať bývalému zamestnancovi. Ja osobne by som bola za to, aby sa žiadne plnenie nerealizovalo, nakoľko všetci ostatní budú musieť z tohto príjmu platiť odvody aj daň a v jeho prípade to vôbec neviem vysporiadať, nakoľko už má skončený pr.pomer.
0 0
Renata2511 Renata2511

Renata2511 je offline (nepripojený) Renata2511

Dobrý deň,

spoločnosť bude organizovať športový deň pre zamestnancov a ich rodiny, v rámci ktorej im zabezpečí prenájom bowlingových dráh. Má sa tento prenájom zamestnancom zdaniť ako nepeňažné plnenie? Alebo sa to považuje ako použitie športového zariadenia poskytnutého zamestnávateľom podľa § 5 ods. 7 písm d) Zákona o dani z príjmov?

Za odpoveď ďakujem.
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Dňa 27.12.2012 sa konalo koncoročné posedenie zamestnancov (večera a iné dobrôtky). Prosím potrebujem vedieť ak chcem posedenie čerpať zo SF, rozdelím FA (sumu za večierok) delene zamestnancami a k výpočte mzdy za 12/2012 prirátam sumu za večierok na jedného zamestnanca? V Olympe sú zložky mzdy 515 - Príspevok zo SF zdaňovaný preddavkom a 521 - Nepeňažný príspevok SF. Ktorú zložku mzdy použijem pre tento prípad? Otázka: Môžu čerpať SF aj zamestnanci, ktorý boli prijatý do zamestnania 2/2012 a 12/2012 (nepracovali vo firme celý rok? Ďakujem
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

K druhej otázke:

Áno môžu, koniec sveta sa nekonal.

apo
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať