Zavrieť

Porady

oznámenie na DÚ o zavedení automobilu do majetku firmy

Ahojte. prosím vás o radu. Som platca dph a rozhodol som sa "dať" si automobil do majetku firmy a uplatňovať si dph z nákupu PHM. Nepodal som však oznámenie na DÚ o tom, že som si zaradil do majetku automobil (myslel som že stačí podať v januári 2009 daňové priznanie k dani z motorových vozidiel).Hrozí mi za to nejaká pokuta?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    vilob Pozri príspevok
    Ahojte. prosím vás o radu. Som platca dph a rozhodol som sa "dať" si automobil do majetku firmy a uplatňovať si dph z nákupu PHM. Nepodal som však oznámenie na DÚ o tom, že som si zaradil do majetku automobil (myslel som že stačí podať v januári 2009 daňové priznanie k dani z motorových vozidiel).Hrozí mi za to nejaká pokuta?
    Keď si sa len teraz rozhodol zaradiť vozidlo do majetku firmy, tak ešte neni neskoro na oznámenie. Máš na to 30 dní.
    Alebo si sa teraz rozhodol, že ho zaradíš spätne od začiatku roka?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    vilob Pozri príspevok
    Ahojte. prosím vás o radu. Som platca dph a rozhodol som sa "dať" si automobil do majetku firmy a uplatňovať si dph z nákupu PHM. Nepodal som však oznámenie na DÚ o tom, že som si zaradil do majetku automobil (myslel som že stačí podať v januári 2009 daňové priznanie k dani z motorových vozidiel).Hrozí mi za to nejaká pokuta?
    Áno.Myslím, že 2 tisíc Sk.

    vilob je offline (nepripojený) vilob

    vilob
    Už v máji som si uplatnil odpočet dph, takže 30 dňovú lehotu som "prešvihol". Takže pokuta je istá

    oznámenie na DÚ o zavedení automobilu do majetku firmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.