Zavrieť

Porady

Založenie bytu kvôli pôžičke - SÚRNE!!!!

Ahojte poraďáci. Predtým než možno urobím chybu sa chcem radšej spýtať ostatných poraďákov, či nemajú s niečím podobným skúsenosť. Potrebujem si vziať úver a vzhľadom k tomu, že banky ani iné pôžičkové spoločnosti mi nedajú na základe slabého príjmu, hľadala som iné možnosti. Na internete som našla jednu sro, ktorá poskytuje krátkodobé pôžičky s tým, že je potrebné niečím ručiť. Ale trošku sa obávam toho, že do telefónu mi povedali, že oni budú v katastri na liste vlastníctva zapísaní v časti B - táto časť obsahuje vlastníkov a iné oprávnené osoby. Trošku som si preštudovala všeobecne, čo má obsahovať list vlastníctva a ako laikovi je mi čudné, prečo nebudú napísaní v časti C, táto časť obsahuje ťarchy, záložné práva voči bankám a tretím osobám. Neviete mi niekto poradiť, či je správny ich postup a či sa nemusím toho obávať? A ešte jedna maličkosť, na liste vlastníctva mám ťarchu voči mestu, od ktorého som kúpila byt s tým, že ak do 10 rokov prevediem byt na niekoho iného mimo rodinných príslušníkov, tak treba zaplatiť zľavu, ktorú mi poskytli pri odkúpení bytu do os.vlastníctva. A to vraj musím zaplatiť, lebo sa mení vlastník bytu. Zmluvu k dispozícii nemám, tú mi dajú prečítať až na mieste podpisu zmluvy. Pomôžte mi prosím skôr, kým urobím nejakú blbosť. Vopred ďakujem za všetky reakcie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Len jedno Ti poradím, nedovoľ nikomu , aby bol namiesto teba zapísaný ako vlastník. Takýto úver by som nikdy nepodpísala. Slušný poskytovateľ uveru akceptuje povinnosť voči mestu. Zapisuje záložné pravo len v časti C...a tuto ťarchu strpí. Je to nesplatená časť ceny bytu...Spoločnosti, ktoré sa zapisujú ako vlastník do LV u mna nie sú slušní poskytovatelia úveru.
    Naposledy upravil Halli : 24.09.08 at 15:09

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Kazda seriozna firma musi dat zmluvu k dispozicii na prestudovanie. Ked u nich nieco podpises, s istotou o byt prides.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Doporučujem nebrať od nich úver. Podpisom takejto zmluvy sa lúčiš s bytom. Je to jedno či to je s.r.o. ale je to nebankovka. Neviem na čo potrebuješ úver, ale keď málo zarábaš, z čoho ho potom vlastne chceš splácať? Možno nejaký čas to dokážeš, ale po čase asi nie a už máš byt preč. Poznám veľa ľudí, čo prišli o domy pre nejakú nebankovku. Aj pred mesiacom jeden zo susednej dediny sa obesil, lebo bol zadĺžený a nevládal to nebankovke splácať.

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    nikdy by som bytom neručila, a ani nezaložila a radím aj Tebe, aby si to nerobila !!!!!!!!!
    tak ako hovoríš, neurob blbosť, lebo prídeš o ten byt, nekukáš telku? čo všeličo sa stáva s tými pochybnými spoločnosťami? ako ľahko takých naivných ľudí podvedú a prídu o byt aleboo dom, však keď sa zapíšu na LV ako vlastníci, tak už budú oni vlastníkmi a nie Ty.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ivetak1807 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci. Predtým než možno urobím chybu sa chcem radšej spýtať ostatných poraďákov, či nemajú s niečím podobným skúsenosť. Potrebujem si vziať úver a vzhľadom k tomu, že banky ani iné pôžičkové spoločnosti mi nedajú na základe slabého príjmu, hľadala som iné možnosti. Na internete som našla jednu sro, ktorá poskytuje krátkodobé pôžičky s tým, že je potrebné niečím ručiť. Ale trošku sa obávam toho, že do telefónu mi povedali, že oni budú v katastri na liste vlastníctva zapísaní v časti B - táto časť obsahuje vlastníkov a iné oprávnené osoby. Trošku som si preštudovala všeobecne, čo má obsahovať list vlastníctva a ako laikovi je mi čudné, prečo nebudú napísaní v časti C, táto časť obsahuje ťarchy, záložné práva voči bankám a tretím osobám. Neviete mi niekto poradiť, či je správny ich postup a či sa nemusím toho obávať? A ešte jedna maličkosť, na liste vlastníctva mám ťarchu voči mestu, od ktorého som kúpila byt s tým, že ak do 10 rokov prevediem byt na niekoho iného mimo rodinných príslušníkov, tak treba zaplatiť zľavu, ktorú mi poskytli pri odkúpení bytu do os.vlastníctva. A to vraj musím zaplatiť, lebo sa mení vlastník bytu. Zmluvu k dispozícii nemám, tú mi dajú prečítať až na mieste podpisu zmluvy. Pomôžte mi prosím skôr, kým urobím nejakú blbosť. Vopred ďakujem za všetky reakcie.
    Áno , nebankovka bude vlastníkom bytu . Ja som tiež tomu najskôr nechcela veriť , až pokiaľ som sa nepresvedčila na vlastné oči , mala som takú zmluvu v ruke aj list vlastníctva .Stále som tvrdila , že musia byť zapísaní v ťarche "C" ....ale bohužiaľ nie je to tak .Ľutujem ľudí , ktorí takto nerozmyslene narábajú so svojou strechou nad hlavou.

    Bol to úver vo výške 300 000 Sk a na túto sumu majitelia nehnuteľnosti založili RD , ktorý má hodnotu 5 000 000 Sk . Skoro ma porantalo , keď som zistila čo spravili .

    Splátky tam prebiehajú tak , že 18 mesiacov platia len úrok po cca 16 666 Sk a keĎ príde deň "D" musia vrátiť naraz 300 000 Sk , ak sa im to nepodarí , majú smolu .

    No jedným slovom hrôza ...hrôza a hrôza .

    Veľmi dobre si rozmyslite , čo idete robiť !!!!!!!! Radšej sa snažte riešiť situáciu nejako inak , riadne cez banku .

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Neviem na čo potrebujete peniaze, ale určite je to menej dôležité, ako vlastná strecha nad hlavou.
    Pripájam sa k ostatným. NERISKOVAŤ a radšej situáciu riešiť menej riskantným spôsobom.

    bonita je offline (nepripojený) bonita

    na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac bonita
    Ako radili vsetci predo mnou, ruky od nich prec. Ani nebudes vediet aku zmluvu im podpises, nie si pravnik a takito to maju dobre prespekulovane.

    Obrat sa na banku, ktora da uver bez preukazania vysky prijmu - americka pozicka - velke uroky , ale tipujem, ze este stale mensie nez ta spolocnost.

    Alebo OTP, nekontroluje soc. poistovnu, ak ziadas taku pozicku.

    Banke sa neobavaj dat tarchu na byt. Bankam ide o zarobok, nie o byt. Ak sa dostanes do sklzu splacania, vzdy sa da s nimi dohodnut, ako dalej, no s nebankovkou nie.

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Vysvetlenie - ak náhodou nechápeš, prečo ti všetci radia nerobiť to.

    Ten, kto je zapísaný v časti "B" ako vlastník je ten, kto je majiteľom bytu. A majiteľ bytu môže s bytom ľubovoľne nakladať - t.j. kedykoľvek ho predať bez toho, aby sa niekoho pýtal, či to môže urobiť. A to, že máš medzi ťarchami zapísané záložné právo mesta nikomu nebráni byt predať - stačí mestu zaplatiť tú 50% zľavu z kúpy tvojho bytu a mesto vydá potvrdenie o tom, že sa vzdáva záložného práva. Toto potvrdenie vydá hocikomu, kto tento dlh zaplatí - teda aj majiteľovi spoločnosti, ktorá ti chce požičať peniaze a ktorá sa po podpise zmluvy o pôžičke stane majiteľom tvojho bytu.

    evula0 je offline (nepripojený) evula0

    evula0
    Téma je tak jasná, že za rekordne krátku dobu si dostala "milion" rovnakých príspevkov a súhlasov. Teraz už len brať ich vážne!

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    ešteraz sa k tomu vraciam, je množstvo instit., ktorí nechcú ručenie s ničím.
    a neverím, že by im vadilo, že je nízky príjem, veď sa jedná o zisk a ide hlavne o to, aby sa tá pôžička splácala


    skús si tuto pohľadať niečo:
    http://www.google.sk/search?sourceid...z+ru%c4%8denia

    alebo tu:
    http://www.gemoney.sk/ge/sk/uvery
    http://www.homecredit.sk/sk/produkty...st/index.shtml
    http://www.excredit.sk/
    http://www.essox.com/sk/

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    nerob to, nerob to a ešte raz nerob to, mám s tým bohužial vlastnú skúsenosť, našťastie sa mi z toho podarilo vymotať.
    Naposledy upravil willma : 26.09.08 at 04:20

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    willma Pozri príspevok
    nerob to, neorb to a ešte raz nerob to...
    Mala som možnosť z druhej strany nakuknúť pod pokrievku jednej navonok veľmi serióznej s.r.o. s takouto činnosťou. Jasným cieľom je doslova za smiešne peniaze nadobudnúť nehnuteľnosť, ktorú následne výhodne odpredajú... bilancia nešťastníkov, ktorých doslova vyhádzali na ulicu je hrozná. Zmluvy majú vypracované kvalitne a človek ktorý v núdzi pôžičku od nich vníma ako jediné riešenie, naozaj nemá šancu sa zorientovať v záludnostiach ich podmienok. Už len samotná časť - o nedodržaní splátkového kalendára je kvalifikovaná ako porušenie zmluvy a oprávňuje ich na prevod nehnuteľnosti v katastri na spoločnosť. Ak bola z ich pohľadu založená nehnuteľnosť lukratívna - oproti jej hodnote výška pôžičky doslova smiešna - stačilo pár dní omeškania s platbou... a nepomohli ani prosby, ani plač......

    slecna je offline (nepripojený) slecna

    slecna
    Nerob to PLS.
    Budes velmi lutovat. Keby ta SRO skrachovala (či uz skutocne alebo planovane) ich imanie je iba 200.000,- ak sa nemylim a tym padom si prisla o vsetko.
    Kto ti to kedy vrati????

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Ivetak1807 Pozri príspevok
    Pomôžte mi prosím skôr, kým urobím nejakú blbosť. Vopred ďakujem za všetky reakcie.
    No čo urobila si tú blbosť? Chcela si súrne !!!!, tak nám napíš ako pokračuješ...

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Ivetak1807 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci. Predtým než možno urobím chybu sa chcem radšej spýtať ostatných poraďákov, či nemajú s niečím podobným skúsenosť. Potrebujem si vziať úver a vzhľadom k tomu, že banky ani iné pôžičkové spoločnosti mi nedajú na základe slabého príjmu, hľadala som iné možnosti. Na internete som našla jednu sro, ktorá poskytuje krátkodobé pôžičky s tým, že je potrebné niečím ručiť. Ale trošku sa obávam toho, že do telefónu mi povedali, že oni budú v katastri na liste vlastníctva zapísaní v časti B - táto časť obsahuje vlastníkov a iné oprávnené osoby. Trošku som si preštudovala všeobecne, čo má obsahovať list vlastníctva a ako laikovi je mi čudné, prečo nebudú napísaní v časti C, táto časť obsahuje ťarchy, záložné práva voči bankám a tretím osobám. Neviete mi niekto poradiť, či je správny ich postup a či sa nemusím toho obávať? A ešte jedna maličkosť, na liste vlastníctva mám ťarchu voči mestu, od ktorého som kúpila byt s tým, že ak do 10 rokov prevediem byt na niekoho iného mimo rodinných príslušníkov, tak treba zaplatiť zľavu, ktorú mi poskytli pri odkúpení bytu do os.vlastníctva. A to vraj musím zaplatiť, lebo sa mení vlastník bytu. Zmluvu k dispozícii nemám, tú mi dajú prečítať až na mieste podpisu zmluvy. Pomôžte mi prosím skôr, kým urobím nejakú blbosť. Vopred ďakujem za všetky reakcie.

    Súrne sem-súrne tam
    či si radiť nechať mám?
    Poraďaci poradili
    odpovede nešetrili
    a ja kľudne kašlem na to
    však oni nič nechcú za to,
    len čakajú čo ja spravím
    a ja ani neodzdravím...

    Ivetak1807 je offline (nepripojený) Ivetak1807

    Ivetak1807
    Ahojte poraďáci.

    Prepáčte mi, že reagujem až teraz, ale nebolo času. Samozrejme som si prečítala všetky vaše príspevky a rady, za čo vám všetkým zo srdca ďakujem. Dala som si povedať, to je naša ľudská slabosť, že niekedy aj keď vieme ako to treba urobiť, potrebujeme počuť názor alebo radu aj niekoho iného. Odmietla som na poslednú chvíľu služby nemenovanej sro a skúsila som šťastie v PSS, majú dobrý úrok a nízke splátky. Byt síce bude založený, ale je stále môj. Čakám ešte síce na ich verdikt, ale už nech to dopadne akokoľvek, aj tak som vďačná za reakcie všetkých zúčastnených.

    Krásny zbytok víkendu vám všetkým prajem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.