Zavrieť

Porady

poistne za konatela

Je zaplatené zdravotné poistné - minimum 420 Sk/mesiac - za konateľa, ktorý nepoberá od PO žiadny príjem daňovo uznateľný náklad??
Po to platí no do nákladov si to nedáva. Zatiaľ.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Myslím, že PO si do nákladov môže dať tú časť poistného, ktorú platí "zamestnávateľ za zamestnanca", viď § 19 odsek 3 písmeno i).
    Takže nie 420 Sk, ale 300 Sk - ako 10% poistného na zdr.poistenie z minimálneho VZ 3000 Sk.

    jovanni je offline (nepripojený) jovanni

    normalny zenaty mlady chlap so zavazkami ...viac jovanni
    este na temu poistneho. Momentalne som SZCO a od jula sa povinne prihlasujem do soc.poistovne. Od augusta s pravdepodobnostou nastupim do zamestnania. BUDE novy zamestnavatel za mna platit do fondov a popri paralelnej zivnosti tieto nebudem musiet uhradzat?
    dakujem

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Nový zamestnávateľ bude platiť do fondov (samozrejme i Vy ako zamestnanec u tohto zamestnávateľa) a SÚČASNE budete musieť platiť poistné do SP aj ako SZČO.

    Pokiaľ ide o zdravotné poistenie ako SZČO, pozrite § 13 odsek 7 zákona 273/1994 - možno sa Vás bude týkať.
    Naposledy upravil Jozef Mihál : 29.06.04 at 09:06

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Chcela by som reagovat na vysku poistneho do zdravot.poistovne. Neplati sa nahodou 14%, cize 420 Sk?? Alebo, ze by ste vedeli uz nejaku novinku??
    Pekny den zelam.

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Pardon pan Mihal, neprecitala som si spravne text!! Je to tak ako ste uviedli. Odvolavam, co som napisala:-)))

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.