Zavrieť

Porady

Acrobat Reader-neviem zmeniť klávesnicu

Ahojte technicky zdatní,
prosím vás, ako si môžem zmeniť klávesnicu?
Na stránke soc. poisťovne je formulár, ktorý som si chcela vypísať a vytlačiť podľa svojich potrieb. Lenže pri vpisovaní mi tam dávalo písmená, ktoré nemalo, vypadá mi to ako "hebrejčina" či čo. Napr. veľké H mi píše ako prehlasované u. Som z toho úplne, ale úplne vedľa. Formuláre sú vo formáte .pdf. Ako si to môžem poriešiť? Ďakujem. Anna
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    anna27 Pozri príspevok
    Ahojte technicky zdatní,
    prosím vás, ako si môžem zmeniť klávesnicu?
    Na stránke soc. poisťovne je formulár, ktorý som si chcela vypísať a vytlačiť podľa svojich potrieb. Lenže pri vpisovaní mi tam dávalo písmená, ktoré nemalo, vypadá mi to ako "hebrejčina" či čo. Napr. veľké H mi píše ako prehlasované u. Som z toho úplne, ale úplne vedľa. Formuláre sú vo formáte .pdf. Ako si to môžem poriešiť? Ďakujem. Anna
    Odinštaluj Adobe Reader (predpokladám, že máš EN verziu) A nainštaluj túto verziu:

    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/pomoc...2_cze_full.exe

    A pôjde všetko ako má...

    anna27 je offline (nepripojený) anna27

    anna27
    Ahoj, pozerala som, že mám inštalovaný Adobe Acrobat 5.0. Je to toto, čo mám odinštalovať?

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Áno presne to odinštaluj a nainštaluj verziu, ktorú máš v predchádzajúcom príspevku.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    anna27 Pozri príspevok
    Ahoj, pozerala som, že mám inštalovaný Adobe Acrobat 5.0. Je to toto, čo mám odinštalovať?
    Keďže máš nižšiu verziu, ako je v mojom linku..malo by stačiť preinštalovať novú verziu. Ale pre pokoj na duši ju odinštaluj..netreba mať v PC neporiadok.

    anna27 je offline (nepripojený) anna27

    anna27
    Chlapi, mne to nejde. Stále mi vyhadzuje chyby. Pri odinštalovaní mi vypisuje, že program už je odinštalovaný, ale stále ho mám v zozname programov.
    Tak som teda skúsila inštalovať vyššiu priloženú verziu, hodila som si ju na plochu a teraz mi tam vypísalo toto: cannot create temporary files. Access is denied. To čo?

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    anna27 Pozri príspevok
    Chlapi, mne to nejde. Stále mi vyhadzuje chyby. Pri odinštalovaní mi vypisuje, že program už je odinštalovaný, ale stále ho mám v zozname programov.
    Tak som teda skúsila inštalovať vyššiu priloženú verziu, hodila som si ju na plochu a teraz mi tam vypísalo toto: cannot create temporary files. Access is denied. To čo?
    Skús vypnúť PC..nechať 2-3 min. oddýchnuť a potom zapnúť. Pozri či máš nainštalovaný Acrobat 5.0 alebo 6.0 CE.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    machinak Pozri príspevok
    Keďže máš nižšiu verziu, ako je v mojom linku..malo by stačiť preinštalovať novú verziu. Ale pre pokoj na duši ju odinštaluj..netreba mať v PC neporiadok.
    Minule som inštaloval Adobe Reader v.7 na PC, kde bola verzia 5 a predstav si, že tú verziu 5 to neodinštalovalo. Po inštalácii sedmičky tam boli obe verzie funkčné. Tak som tú päťku musel ručne odobrať.

    Neviem, či je to tak nastavené v Adobe, ale skôr si myslím, že to bolo tým, že v tom PC bol dosť veľký neporiadok v inštalačných adresároch.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Chobot Pozri príspevok
    Minule som inštaloval Adobe Reader v.7 na PC, kde bola verzia 5 a predstav si, že tú verziu 5 to neodinštalovalo. Po inštalácii sedmičky tam boli obe verzie funkčné. Tak som tú päťku musel ručne odobrať.

    Neviem, či je to tak nastavené v Adobe, ale skôr si myslím, že to bolo tým, že v tom PC bol dosť veľký neporiadok v inštalačných adresároch.
    Tak to jej poradíme ako ďalší krok..ešte ma napadol dodatok od Adobe s názvom "ce fonts package for adobe reader"..ale neviem či to funguje i na 5tke.

    anna27 je offline (nepripojený) anna27

    anna27
    Chlapci, PC si už oddýchol, ale nepomohlo mu to. Verzia 5.0 je tam stále, odinštalovať sa mi ju nepodarilo, novú nainštalovať tiež nie. Skúsila som to však na PC kolegynky, tam to šlo, je to v poriadku. Ona však mala iný acrobat, čo som však v rýchlosti nestihla zaznamenať. Tak neviem, keď to ide tam, budem ju asi podľa potrieb "vyhadzova" z fleku. Ďakujem vám!!!

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    anna27 Pozri príspevok
    Chlapci, PC si už oddýchol, ale nepomohlo mu to. Verzia 5.0 je tam stále, odinštalovať sa mi ju nepodarilo, novú nainštalovať tiež nie. Skúsila som to však na PC kolegynky, tam to šlo, je to v poriadku. Ona však mala iný acrobat, čo som však v rýchlosti nestihla zaznamenať. Tak neviem, keď to ide tam, budem ju asi podľa potrieb "vyhadzova" z fleku. Ďakujem vám!!!
    Nemusíš ju vyhadzovať...skús to tak, ako teraz chobot radil. Pozri na:
    C:\Program Files

    mal by tam byt adresar s nazvom "adobe" a v nom podadresar Adobe 5.0 alebo tak nejako...
    Tak to cele vymaz normalne rucne a skus nainstalovat novy acrobat z linku, ktory je hore. Ale najlepsie bude ak ho ulozis do PC a nasledne nainstalujes. Neinstaluj ho pri stahovani.

    anna27 je offline (nepripojený) anna27

    anna27
    No, idem podľa pokynov a na prvom bode horím. Pri vymazávaní mi vypisuje, že položka AcroIEHelper.ocx sa nedá odstrániť. Prístup zamietnutý.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Ťažko povedať..nevidím na toj monitor odtiaľto...

    Vyskúšaj stiahnuť ten nový Adobre reader (ulož na disk) a spusti inštaláciu...

    anna27 je offline (nepripojený) anna27

    anna27
    No, už viem, kde bol problém. Zistila som si, že cez moje prihlásenie je nejaká blokácia, že by sa mi nikdy nepodarilo inštalovať, odinštalovať. Takže musím ísť cez prihlásenie administrátora. ĎAKUJEM vám za úžasnú trpezlivosť, veľmi si to cením. Idem to teda skúsiť nanovo. Pekný deň! Čaute

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    anna27 Pozri príspevok
    No, už viem, kde bol problém. Zistila som si, že cez moje prihlásenie je nejaká blokácia, že by sa mi nikdy nepodarilo inštalovať, odinštalovať. Takže musím ísť cez prihlásenie administrátora. ĎAKUJEM vám za úžasnú trpezlivosť, veľmi si to cením. Idem to teda skúsiť nanovo. Pekný deň! Čaute
    No tak to jasné, že pokiaľ nemáš administrátorské práva...nenaištaluješ nič.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.