Zavrieť

Porady

Rozdelenie zisku zaokruhlovanie

Ahojte poraďáci, mám dotaz k rozdelovaniu zisku, ked mám zisk napr. 118225,81, tak rozdelujem aj haliere alebo to zaokruhlim na cele koruny? Ked zaokruhlim ako potom vyrovnam 431.001, mozem uctovat rezervny fond v halieroch?
Dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    olasova Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, mám dotaz k rozdelovaniu zisku, ked mám zisk napr. 118225,81, tak rozdelujem aj haliere alebo to zaokruhlim na cele koruny? Ked zaokruhlim ako potom vyrovnam 431.001, mozem uctovat rezervny fond v halieroch?
    Dakujem za odpovede
    V návrhu na rozdelení zisku musíš uvádzať presnú sumu na haliere. Nezaokrúhľuje sa to. My sme to tiež riešili na každom VZ (sme a.s.) a audítori nám doporučili nezaokrúhľovať, tie drobné sa musia niekam rozdeliť, nemôžu zaniknúť zaokrúhlením. Prinajhoršom tie drobné môžeš nechať na účte nerozdelených ziskov.

    To je ako keby si mal 31,50 a máš to rozdeliť medzi 2 deti. Nemôžeš ignorovať 50 halierov a rozdeliť len 31 SKK. Aj tých 50 halierov musíš niekam dať (v účtovníctve ich nemôžeš "hodiť do fontány").

    Rozdelenie zisku zaokruhlovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.