Zavrieť

Porady

Jednoosobová s.r.o. a zamestnanci

Mám možno naivnú otázku, ale opýtam sa: Musí mať s.r.o. zamestnancov? Chcem si založiť jednoosobovú s.r.o. bez zamestnancov a začať podnikať.

Teraz zisťujem, že som otázku dala do iného "chlievika", ako som mala dať. Ospravedlňujem sa, ale neviem to už presmerovať tam, kde to patrí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Vôbec nemusíš mať zamestnancov. A za teba bude platiť kto? Budeš platiť len ako spoločník?!

    Naďa je offline (nepripojený) Naďa

    Naďa
    Ďakujem za odpoveď.

    Ja som zamestnaná, odvody pôjdu odtiaľ. V tejto s.r.o. som samozakladeteľ. Len som si nebola istá, či legislatíva umožňuje činnosť s.r.o. bez zamestnancov.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Samozrejme že áno !

    Naďa je offline (nepripojený) Naďa

    Naďa
    Ondrejvla, ďakujem. Stávaš sa akousi mojou poradkyňou. Aj v minulosti si mi už radila. Ešte raz - ďakujem.

    cico19 je offline (nepripojený) cico19

    cico19
    Vôbec nemusíš mať zamestnancov. A za teba bude platiť kto? Budeš platiť len ako spoločník?!

    Reagujem: Co znamena, ze budem platit, len ako spolocnik? Treba sa niekde registrovat?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak nemáš príjem, tak nemusíš.

    Jednoosobová s.r.o. a zamestnanci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.