Zavrieť

Porady

Aky zdroj do PC + delenie HDD

Zdravim. Mam dve otazocky a potreboval by som poradit, prosim.

1. Kupujem novy PC a rad by som vedel ci postaci 400W zdroj do nasledujucej zostavy:
Maticna: MSI K9N NE0
Procesor: AMD Athlon64 X2 5600+,BOX
VGA: Ati Radeon HD 4850, 521MB
HDD: Sata2, 320GB, 16MB cache
RAM: 2GB, 800MHz
Nejaka jednoducha zvukovka, samozrejme supermulti DVD mechanika a mozno citacka pamatovych kariet.

2. A rad by som vedel ci sa pri instalacii OS da HDD rozdelit na viac ako dve particie. Ja osobne by som ho rad rozdelil na 3 casti. A na koniec ci je lepsie HDD delit cez program po naistalovani OS alebo na zaciatku.

Vsetky pripomienky, rady, navrhy aj kritika su vitane. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    1. Zdroj stačiť stačí, otázka je či v budúcnosti nebudeš chcieť rozšíriť pôvodnú konfiguráciu. Osobne zvyknem doporučiť určitú rezervu v kapacite zdroja, hoci v prípade potreby aj ten možno vymeniť

    2. Disk možno rozdeliť aj na viac ako 2 partície... Rozdelenie "surového" HDD je najbezpečnejšie; preto si treba dopredu rozmyslieť štruktúru jeho delenia. Pre 320GB však tri partície sú dostačujúce.
    Naposledy upravil Stefan2005 : 27.09.08 at 23:16 Dôvod: preklep

    Jekyll je offline (nepripojený) Jekyll

    Jekyll
    ad 2
    Delenie na partition sa dá hocikedy. V prípade nainštalovaného OS je dobré predtým skontrolovať disk cez dosovský chkdsk a defragmentovať. Partitions môže byť ľubovolne veľa, ale je dobré vedieť, ža každá ďalšia spomaluje prístup dát približne o 15% (c-0%, d-15% e-30% f-45%....)

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Pri instalacii si vyhradis na C napr 20-40 GB (mne bohate staci 10 GB ) a ostatne nechas tak (dalsie particie nevytvaras). Po nainstalovani OS kliknes na tento pocitac-- spravovat -- ukladci priestor -- sprava diskov a tam budes mat neznamu oblast, znej si potom mozes vytvorit dalsie particie

    zivan je offline (nepripojený) zivan

    ženatý, otec 3 detí, pracujem v energetike ...viac zivan
    Fero11 Pozri príspevok
    Pri instalacii si vyhradis na C napr 20-40 GB (mne bohate staci 10 GB ) a ostatne nechas tak (dalsie particie nevytvaras). Po nainstalovani OS kliknes na tento pocitac-- spravovat -- ukladci priestor -- sprava diskov a tam budes mat neznamu oblast, znej si potom mozes vytvorit dalsie particie
    Kúpil som nový notebook s nainštalovaným OS Windows XP. Pevný disk 80GB obsahoval len jeden oddiel (partíciu) označenú klasicky "C", DVD mechanika bola označená D.
    Pevný disk som potom pomocou programu "Partition magic" rozdeli na 2 časti - jedna časť s nainštalovaným OS a programami ostala ako "C", druhá časť HDD dostala označenie "E", DVD-ko ostalo ako "D". Ako zmeniť vzájomné označenie medzi druhou časťou HDDa DVD mechanikou - t.j. medzi E-kom a D-kom.
    Skúšal som to cez Particion magic ale neúspešne. Prosím o radu.
    Naposledy upravil zivan : 29.09.08 at 10:42 Dôvod: Preklep

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    zivan Pozri príspevok
    Kúpil som nový notebook s nainštalovaným OS Windows XP. Pevný disk 80GB obsahoval len jeden oddiel (partíciu) označenú klasicky "C", DVD mechanika bola označená D.
    Pevný disk som potom pomocou programu "Partition magic" rozdeli na 2 časti - jedna časť s nainštalovaným OS a programami ostala ako "C", druhá časť HDD dostala označenie "E", DVD-ko ostalo ako "D". Ako zmeniť vzájomné označenie medzi druhou časťou HDDa DVD mechanikou - t.j. medzi E-kom a D-kom.
    Skúšal som to cez Particion magic ale neúspešne. Prosím o radu.
    Klikni pravou myšou na ikonku Tento počítač a vyber Spravovať. Tam vyber Správa diskov a klikni na partíciu E: a vyber možnosti. Tak môžeš zmeniť priradené písmeno partícii. Ale ak jej chceš priradiť písm. D:, tak najprv budeš musieť DVD mechanike priradiť iné písmeno, aby si uvoľnil písm. D: Čiže to budeš musieť urobiť v 3. krokoch:
    1. uvoľniť písm. D: (mechanike priradiť napr. F: )
    2. partíciu E: zmeniť na D:
    3. mechaniku z F: zmeniť na E:

    Aky zdroj do PC + delenie HDD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.