Zavrieť

Porady

Oprava stierky

Dobry den .Vie mi prosim Vas poradit niekto ako vyrovnat -vyhladit uz vymalovanu stierku ? Na strope a stene mame take drsne flaky .Mysleli sme ze to malovka zakryje ,ale je to stale rovnake.Malovali sme to obycajnym primalexom na bielo.Teraz ideme zase malovat -chceme farebne izby,ale nevieme co s tym robit.vopred dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    sisa57 Pozri príspevok
    Dobry den .Vie mi prosim Vas poradit niekto ako vyrovnat -vyhladit uz vymalovanu stierku ? Na strope a stene mame take drsne flaky .Mysleli sme ze to malovka zakryje ,ale je to stale rovnake.Malovali sme to obycajnym primalexom na bielo.Teraz ideme zase malovat -chceme farebne izby,ale nevieme co s tym robit.vopred dakujem za radu
    Ono stačí keď je štruktúra steny len trocha iná a už je to dosť vidieť. A je jedno či použijete aj iné odtiene. Stena musí mať po celom povrchu rovnakú štruktúru. Keď je omietka, tak sa má vyspravovať omietkou, lebo keď sa použije na to stierka, tak to tam potom bude biť riadne do očí. Keď je stena vystierkovaná a vyspraví sa iba kus omietkou či iným materiálom hrubšieho zrna, tak to je tiež vidieť celkom pekne.

    Treba to obrúsiť (prípadne ten kus prestierkovať) a nanovo celé pretrieť.

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    A k tej farbe - primalex je výborná farba (zbytočne tu bude niekto písať že nie je). Výborne kryje, dá sa z nej riedením namiešať viac ako z inej (napr. Esmal) a aj príjemne vonia. Má aj dobrú oteruvzdornosť, ale treba používať Primalex Plus. Standard je ako blato. Pritom cenový rozdiel nie je až taký veľký medzi nimi. Určite sú aj farby extra kvality, ale tam sa už ceny pohybujú niekde inde. Primalex Plus je celkom slušná farba, hlavne čo sa týka pomeru ceny a kvality. Niektorí sa síce sťažujú, že odkedy prešiel do rúk Holanďanov už nie je taký dobrý... no mne sa zdá naopak ešte lepší (možno o niečo redší).

    ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

    ROBIN111
    sisa57 Pozri príspevok
    Dobry den .Vie mi prosim Vas poradit niekto ako vyrovnat -vyhladit uz vymalovanu stierku ? Na strope a stene mame take drsne flaky .Mysleli sme ze to malovka zakryje ,ale je to stale rovnake.Malovali sme to obycajnym primalexom na bielo.Teraz ideme zase malovat -chceme farebne izby,ale nevieme co s tym robit.vopred dakujem za radu
    Použi farbu Jupol. Je hustejšia ako Primalex, výborne kryje rôzne nerovnosti povrchu. S vhodným valčekom zanechá na stene jemnučkú štruktúru, čo tiež pomáha maskovať nedokonalosti podkladu.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Bastian Pozri príspevok
    A k tej farbe - primalex je výborná farba (zbytočne tu bude niekto písať že nie je). Výborne kryje, dá sa z nej riedením namiešať viac ako z inej (napr. Esmal) a aj príjemne vonia. Má aj dobrú oteruvzdornosť, ale treba používať Primalex Plus. Standard je ako blato. Pritom cenový rozdiel nie je až taký veľký medzi nimi. Určite sú aj farby extra kvality, ale tam sa už ceny pohybujú niekde inde. Primalex Plus je celkom slušná farba, hlavne čo sa týka pomeru ceny a kvality. Niektorí sa síce sťažujú, že odkedy prešiel do rúk Holanďanov už nie je taký dobrý... no mne sa zdá naopak ešte lepší (možno o niečo redší).
    Ja používam primalex Polar a nedám na ňu dopustiť. Je síce drahšia ako Primalex Plus, ale stojí to za to.

    Ale pravdou je, že žiadna farba neprekryje chyby či nezrovnalosti stierky.

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    ROBIN111 Pozri príspevok
    Použi farbu Jupol. Je hustejšia ako Primalex, výborne kryje rôzne nerovnosti povrchu. S vhodným valčekom zanechá na stene jemnučkú štruktúru, čo tiež pomáha maskovať nedokonalosti podkladu.
    Jupol by som skôr odporučil profesionálnemu maliarovi. Mimochodom aj Primalex je hustý. Namiešať sa dá na takú hustotu, ako sa komu hodí. Aj keď je lepšie dodržať určený pomer. Už som počul veľa ľudí ako sa sťažovali práve na Jupol, že nekryje dobre. Ja viem že je to dobrá farba, ale keď s tým niekto nemá skúsenosti, tak minie 2x toľko farby ako by bolo treba. A Primalex je jednoznačne výdatnejší, t.j. namiešaš z toho (a vymaľuješ) viac ako z Jupolu.

    Ale ani hustota ani kvalita krytia nerieši jej problém.

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    ROBIN111 Pozri príspevok
    Použi farbu Jupol. Je hustejšia ako Primalex, výborne kryje rôzne nerovnosti povrchu. S vhodným valčekom zanechá na stene jemnučkú štruktúru, čo tiež pomáha maskovať nedokonalosti podkladu.
    Už som to tu niekde písal, že podľa mňa je stierka nepodarený materiál. Keď sa to ale niekomu páči, tak neni o čom. Ale po tom prevalčekovaní mi uniká zmysel stierky. Ide predsa o dosiahnutie hladkého povrchu nie? Keby to mali celé prejsť ešte raz valčekom, tak si myslím, že by bolo rozumnejšie opraviť iba tie drsné miesta a pretrieť to.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Primalex =najväčší bordel na trhu hned po TESCU
    Dá sa to len tak že izba sa namaľuje hustou neriedenou farbou valcom.Ale to dokáže len veľmi dobrý maliar a kvalitným valcom.druhá možnosť je všetko oškriabať a znova vystierkovať , podľa stavu ,prebrúsiť šmirglom.
    quote=Bastian;831362]A k tej farbe - primalex je výborná farba (zbytočne tu bude niekto písať že nie je). Výborne kryje, dá sa z nej riedením namiešať viac ako z inej (napr. Esmal) a aj príjemne vonia. Má aj dobrú oteruvzdornosť, ale treba používať Primalex Plus. Standard je ako blato. Pritom cenový rozdiel nie je až taký veľký medzi nimi. Určite sú aj farby extra kvality, ale tam sa už ceny pohybujú niekde inde. Primalex Plus je celkom slušná farba, hlavne čo sa týka pomeru ceny a kvality. Niektorí sa síce sťažujú, že odkedy prešiel do rúk Holanďanov už nie je taký dobrý... no mne sa zdá naopak ešte lepší (možno o niečo redší).[/quote]

    feron je offline (nepripojený) feron

    feron
    Ak je to stierka s hrubším zrnom (napr.Feinputz v zelenom vreci) možno bude stačiť prešmirgľovať najskôr hrubým potom jemným, ale pravdeodobne to bude lepšie prestierkovať. Určite treba mať povrch pred maľovaním čo najviac homogénny, lebo farebný odtieň nerovnosti zvýrazní viac ako biela farba. Ak budete stierkovať len nerovný kus a podarí sa to dohladiť, určite by som odporúčal podklad natrieť penetračným akrylovým náterom (najlepšie transparentným), aby farba chytila všade rovnako. Po tom, čo som novú stierku musel 5x pretierať ( a to už bola vymaľovaná na bielo), to už inak ani nebudem robiť.

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    [quote=220870;831652]Primalex =najväčší bordel na trhu hned po TESCU
    Dá sa to len tak že izba sa namaľuje hustou neriedenou farbou valcom.Ale to dokáže len veľmi dobrý maliar a kvalitným valcom.druhá možnosť je všetko oškriabať a znova vystierkovať , podľa stavu ,prebrúsiť šmirglom.[quote]

    Keďže si profík v stavebníctve nechcem ťa uraziť. Ja ním nie som, ale poviem ti, že som vymaľoval desiatky priestorov (byty aj budovy) a všetky Primalexom (Plus alebo Polar ale ten až svieti taký je biely). Už prešlo pár rokov čo nemaľujem (okrem svojho domu), ale keď som si aj po čase pozrel niektoré mnou vymaľované priestory, tak to vyzerá dobre. Nenapísal si prečo sa ti zdá Primalex ako bordel. Mne sa s ním robilo veľmi dobre, dokonca vonia pekne-čisto, drží, kryje, má dobrú oteruvzdornosť, sýtosť a je jednoznačne najvýdatnejší vo svojej cenovej skupine.

    Keď stierka dobre drží, rozhodne neodporúčam oškrabávať všetko. Stačí prebrúsiť brúsnym papierom tie drsné miesta, natrieť penetračným náterom (zn. Primalex) a vymaľovať celé steny.

    Keby sa to maľovalo neriedenou farbou, nebol by s tým problém - držalo by to? Podľa mňa je lepšie dodržať pomery, ktoré udáva výrobca na štítku (asi vie prečo to tam píše). Je lepšie si radšej vždy všetko dobre prečítať. Mimochodom som čítal aj tvoj príspevok, kde si písal o tom ako si nečítal pozorne zmluvu ktorú si podpisoval...

    S tým dobrým maliarom + kvalitným valcom to tiež nevidím reálne. Dobrých maliarov je málo. Hlavne v dnešnom stav. boome sa väčšina ponáhľa na ďaľšiu zákazku, všetko zašpinia, s prac. postupmi sa nebabrú a malé zákazky už ani nechcú zobrať.

    ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

    ROBIN111
    Bastian Pozri príspevok
    Jupol by som skôr odporučil profesionálnemu maliarovi.
    Prečo?

    Bastian Pozri príspevok
    Ale ani hustota ani kvalita krytia nerieši jej problém.
    Mne Jupol odporučil technický prezentátor od Rigipsu práve kvôli dobrým maskovacím schopnostiam. Tak som vystierkoval jednu miestnosť s tým, že drobné chyby som neodstránil a musím potvrdiť, že po vymaľovaní ich nebolo vidieť.

    Bastian Pozri príspevok
    Ale po tom prevalčekovaní mi uniká zmysel stierky. Ide predsa o dosiahnutie hladkého povrchu nie?
    Samozrejme, ak je stierka bez viditeľných chýb, nie je čo maskovať.

    Ale aj po prevalčekovaní ostáva povrch hladký. Jasné, že už nie je "ako sklo", ale tá štruktúra je taká jemná, že pri bežnom pobyte v miestnosti ju človek ani neregistruje.

    Bastian Pozri príspevok
    Stačí prebrúsiť brúsnym papierom tie drsné miesta, natrieť penetračným náterom (zn. Primalex) a vymaľovať celé steny.
    Ak to začne brúsiť, okrem zdrsnenej strierky pôjde dole aj pôvodná farba (nevieme, koľko vrstiev). Nebude to už potom vidno?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Primalex ako aj väčšina iných materiálov ( nielen zo stavebníctva) čo majú bombastickú reklamu stoja za nič. určite poznáte také ty reklamy na štetce jedným tahom namaluje sýtu farbu( to je blbosť do neba volajúca)Hlavnou nevýhodou primalexu je jeho prilnavosť( respektíve neprilnavosť) k ostatným povrchom. Primalex je vhodný do max 4 vrstiev potom sa zvykne olupovať a praskať. absolútne je nevhodný do len trochu vlhkých miestností ( lúbi ho plieseň). A už vôbec neskúšajte na primalex naniesť iný druh farby. na 100 % splesnivie, alebo sa olúpe.S primalexom mám len tý najhoršie skúsenosti.
    nechcem nikoho od ničoho odhovárať ale toto je porada a ja nemôžem nikomu poradiť aby použil PRIMALEX pretože je to z pohľadu použitelnosti a celkovej úžitkovej hodnoty nie zrovna najlepší materiál.na trhu sa nachádzajú aj omnoho lepšie farby, pri ktorých sa nemusíte obávať že pri nanášaní novej vrstvy po pár rokoch sa vám začne starý primalex lepiť na maliarsky valec.
    Nie vždy mám dosť času na porade vysvetlovať všetko do podrobna ale mám ako každý majster odskúšané čo je dobré a čo zlé a Primalex ale primalex nepatrí po mojich zlých skúsenostiach s ním medzi moje oblúbené materiály. NIE som z profesie MALIAR.
    K tým maliarom čo nechcú brať malé zakázky .. to bude asi trhom a nedostatkom ľudí ktorý sú ochotný manuálne pracovať.ked maliari začnú brať peniaze podobným spôsobom ako právnici za každú aj začatú štvrťhodinu 500-2500 skk, .... ale to už odočujem od témy
    [quote=Bastian;832170][quote=220870;831652]Primalex =najväčší bordel na trhu hned po TESCU
    Dá sa to len tak že izba sa namaľuje hustou neriedenou farbou valcom.Ale to dokáže len veľmi dobrý maliar a kvalitným valcom.druhá možnosť je všetko oškriabať a znova vystierkovať , podľa stavu ,prebrúsiť šmirglom.

    Keďže si profík v stavebníctve nechcem ťa uraziť. Ja ním nie som, ale poviem ti, že som vymaľoval desiatky priestorov (byty aj budovy) a všetky Primalexom (Plus alebo Polar ale ten až svieti taký je biely). Už prešlo pár rokov čo nemaľujem (okrem svojho domu), ale keď som si aj po čase pozrel niektoré mnou vymaľované priestory, tak to vyzerá dobre. Nenapísal si prečo sa ti zdá Primalex ako bordel. Mne sa s ním robilo veľmi dobre, dokonca vonia pekne-čisto, drží, kryje, má dobrú oteruvzdornosť, sýtosť a je jednoznačne najvýdatnejší vo svojej cenovej skupine.

    Keď stierka dobre drží, rozhodne neodporúčam oškrabávať všetko. Stačí prebrúsiť brúsnym papierom tie drsné miesta, natrieť penetračným náterom (zn. Primalex) a vymaľovať celé steny.

    Keby sa to maľovalo neriedenou farbou, nebol by s tým problém - držalo by to? Podľa mňa je lepšie dodržať pomery, ktoré udáva výrobca na štítku (asi vie prečo to tam píše). Je lepšie si radšej vždy všetko dobre prečítať. Mimochodom som čítal aj tvoj príspevok, kde si písal o tom ako si nečítal pozorne zmluvu ktorú si podpisoval...

    S tým dobrým maliarom + kvalitným valcom to tiež nevidím reálne. Dobrých maliarov je málo. Hlavne v dnešnom stav. boome sa väčšina ponáhľa na ďaľšiu zákazku, všetko zašpinia, s prac. postupmi sa nebabrú a malé zákazky už ani nechcú zobrať.

    robin78 je offline (nepripojený) robin78

    robin78
    220870 Pozri príspevok
    Primalex ako aj väčšina iných materiálov ( nielen zo stavebníctva) čo majú bombastickú reklamu stoja za nič. určite poznáte také ty reklamy na štetce jedným tahom namaluje sýtu farbu( to je blbosť do neba volajúca)Hlavnou nevýhodou primalexu je jeho prilnavosť( respektíve neprilnavosť) k ostatným povrchom. Primalex je vhodný do max 4 vrstiev potom sa zvykne olupovať a praskať. absolútne je nevhodný do len trochu vlhkých miestností ( lúbi ho plieseň). A už vôbec neskúšajte na primalex naniesť iný druh farby. na 100 % splesnivie, alebo sa olúpe.S primalexom mám len tý najhoršie skúsenosti.
    nechcem nikoho od ničoho odhovárať ale toto je porada a ja nemôžem nikomu poradiť aby použil PRIMALEX pretože je to z pohľadu použitelnosti a celkovej úžitkovej hodnoty nie zrovna najlepší materiál.na trhu sa nachádzajú aj omnoho lepšie farby, pri ktorých sa nemusíte obávať že pri nanášaní novej vrstvy po pár rokoch sa vám začne starý primalex lepiť na maliarsky valec.
    Nie vždy mám dosť času na porade vysvetlovať všetko do podrobna ale mám ako každý majster odskúšané čo je dobré a čo zlé a Primalex ale primalex nepatrí po mojich zlých skúsenostiach s ním medzi moje oblúbené materiály. NIE som z profesie MALIAR.
    K tým maliarom čo nechcú brať malé zakázky .. to bude asi trhom a nedostatkom ľudí ktorý sú ochotný manuálne pracovať.ked maliari začnú brať peniaze podobným spôsobom ako právnici za každú aj začatú štvrťhodinu 500-2500 skk, .... ale to už odočujem od témy
    A s akou farbou mas dobre skusenosti? Dik za odpoved.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.