Zavrieť

Porady

žiadosť o prestup

...potrebovala by som pomôcť a poradiť so žiadosťou pre dcéru na prestup zo štátnej strednej školy na súkromnú strednú školu...keďže niesom zručná v písaní žiadostí, chcem Vás pekne poprosiť o pomoc a radu (nejaký koncept)...viem, že to bude asi problém, keďže sa prestupy riešia začiatkom septembra, ale chcem sa o to pokúsiť. Preto by som bola rada keby som mohla napísať žiadosť, ktorá by mi u vedenia súkromnej strednej školy prešla...DAKUJEM!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    ingaur Pozri príspevok
    ...potrebovala by som pomôcť a poradiť so žiadosťou pre dcéru na prestup zo štátnej strednej školy na súkromnú strednú školu...keďže niesom zručná v písaní žiadostí, chcem Vás pekne poprosiť o pomoc a radu (nejaký koncept)...viem, že to bude asi problém, keďže sa prestupy riešia začiatkom septembra, ale chcem sa o to pokúsiť. Preto by som bola rada keby som mohla napísať žiadosť, ktorá by mi u vedenia súkromnej strednej školy prešla...DAKUJEM!
    A tá súkromná stredná škola súhlasí s prijatím žiačky? Povoľuje vôbec také niečo? Neprijímajú žiakov len na základe prijímacích skúšok? Treba si najprv (napr. telefonicky alebo osobne u riaditeľa školy) zistiť, či také niečo je možné. Inak stratíš veľa času so žiadosťou a aj tak bude zbytočná.

    ingaur je offline (nepripojený) ingaur

    ingaur
    Chobot Pozri príspevok
    A tá súkromná stredná škola súhlasí s prijatím žiačky? Povoľuje vôbec také niečo? Neprijímajú žiakov len na základe prijímacích skúšok? Treba si najprv (napr. telefonicky alebo osobne u riaditeľa školy) zistiť, či také niečo je možné. Inak stratíš veľa času so žiadosťou a aj tak bude zbytočná.
    ...už som s riaditeľom telefonovala a on mi povedal, aby som si dala písomnú žiadosť o prestup...a dcéra je už v treťom ročníku, len štátnu strednú školu navštevuje mimo mesta a súkromná škola je v našom meste...

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    ingaur Pozri príspevok
    ...už som s riaditeľom telefonovala a on mi povedal, aby som si dala písomnú žiadosť o prestup...a dcéra je už v treťom ročníku, len štátnu strednú školu navštevuje mimo mesta a súkromná škola je v našom meste...
    No tak napíš klasicky žiadosť. Že:

    Vážený pán riditeľ.

    Na základe predchádzajúcej diskusie si dovoľujem požiadať o preradenie dcéry ... do Vašej školy z dôvodu, že .... (a tu popíšeš, prečo to žiadaš: dochádzanie do školy, lepšie možnosti v mieste bydliska, problémy s dopravou,...).

    O preloženie žiadam aj z dôvodu, že Vašu školu považujem ako veľmi kvalitnú a verím, že v nej moja dcéra získa dobré predpoklady pre budúce zamestnanie.

    Za kladné vybavenie vopred ďakujem.

    S pozdravom...

    ... a je to.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.