Zavrieť

Porady

účtovanie PHM v alfe (v JÚ)

Dobrý deň pre všetkých na porade !

Mám otázku a dúfam, že sa mi ju podarí dobr formulovať.
Účtujem v JÚ, SZČO, ktorý súkromné auto používa pri podnikaní. Daň na mot. vozidlo zaplatil. Odkladá si všetky bločky a ja potrebujem vedieť ako to mám zaúčtovať v ALFE. Zatiaľ to mám premyslené nasledovne :
každý jeden bločik zaúčtujem ako interný doklad, kde uvediem skutočnú sumu z bločku a na konci mesiaca z knihy jazd a podla cien slovnaft, jedným výdavkom zaúčtujem celkové výdavky , t.j. za PHM aj náhradu. Ale tam narážam na problém, že ako : niekedy platí za benzín kartou, niekedy kešom takže dám to ako výdavok z pokladne alebo ako výdavok z účtu ?

Mám v tom chaos a chcem to robiť poriadne po porade s poradou ?
Prosím vyjasnite mi to . Čakám na odpovede.
Jela
Naposledy upravil jela : 09.05.05 at 07:22
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

    optimistka mlyn16
    Predovšetkým musíš dokladovať nákup PHM skutočnými bločkami a teda aj cenami, za ktoré sa nakupovalo. Žiadne ceny Slovnaftu. Naozaj stačí robiť vyúčtovanie raz za mesiac na základy knihy jázd.

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    Tiež mám trochu chaos, a neviem či je to správne, ale robím to takto:
    SZČO - JU - súkromné auto- tak bloky za benzín do účta vôbec nezahŕňam, na konci mesiaca účtujem cestovné náhrady z knihy jázd (spotreba za benzín + základná náhrada) jednou sumou, výdavok z pokladne, prevádzková réžia.

    mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

    optimistka mlyn16
    Vyúčtovanie prepravy v zmysle zákona 283/2002 o cestovných náhradáchv tuzemskudátum najazdenénorma l/kmcena benzínuk úhradejazdykm6SkSk7.4.200546227,7233,70934,1619.4 .200525015,0034,80522,0020.4.200521412,8434,80446, 8321.4.200550530,3035,901 087,7725.4.200528016,8035,30593,0426.4.200520712,4 235,30438,43spolu1918115,08Sk4 022,23základná náhrada za 1 km jazdy 6,2011 891,60k úhrade celkom Sk15 913,83

    Túto tabuľku mám urobenú v EXCEL-i , tu ju len kopírujem, preto tak zle vyzerá. Zaokruhlím a vyplatím. Samozrejme cesťáky a kniha jázd je pripojená.
    Naposledy upravil mlyn16 : 09.05.05 at 07:56 Dôvod: tabuľku vôbec nevidno

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    mlyn16
    Predovšetkým musíš dokladovať nákup PHM skutočnými bločkami a teda aj cenami, za ktoré sa nakupovalo. Žiadne ceny Slovnaftu. Naozaj stačí robiť vyúčtovanie raz za mesiac na základy knihy jázd.
    mlyn16 ja s tým nesúhlasím čo píšeš.
    Ale tu sa jedná o súkromné auto používané v podnikaní. Tu sa predsa počíta "kilometrovné" paušál 6,20 + náhrada za PHM. A tam obecne platí cenník slovnaftu. Pri súkromnom aute prakticky bločky nepotrebuješ, pretože napr. kúpiš 4O lit. benzínu a z toho 15 litrov prejazdíš súkromne a 25 lit. firemne. Načo Ti je tu bloček ako ho chceš zaúčtovávať.
    Pekný večer želám...

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Lenuška
    Aj aj účtujem tak ako Zuzanar.
    Lenuška, tak je to správne pri súkr. autách.
    Pekný večer...

    účtovanie PHM v alfe (v JÚ)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.