Zavrieť

Porady

vrátenie dane z mot.vozidiel

Ahojte, prosím vás o radu. Prestala som využívať automobil na podnik. účely a chcem aby mi DU vrátil rozdiel uhradenenj cestnej dane. Stací poslat písomnú žiadosť alebo treba vyplniť špeciálne tlačivo? Dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rakova je offline (nepripojený) Rakova

    Rakova
    Jamajka, dakujem si zlatá. A to s tým prstom v uchu máš uplnu pravdu. Táto stránka je super. Ešte raz dik a pekný den.

    gjana je offline (nepripojený) gjana

    gjana
    Ja som tiež žiadala o vrátenie pomernej časti dane z motorových vozidiel. Už mi aj prišlo rozhodnutie z DÚ. Chcela by som Vás poprosiť o radu, ako zaúčtovať
    1. vrátenie tejto pomernej časti - 345/531, či 378/531, 2. nespotrebované poistné - 378/568? Ešte som takýto prípad nemala, takže Vás veľmi pekne prosím o radu. Ďakujem.

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    Na výpise z banky som účtovala 221/378 a interným dokladom som zúčtovala 378/531. Myslím, že to tak obstojí, no nie?

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    To zaúčtujem tak, ako ty píšeš 378/568, len mi ho ešte nevrátili. V tomto prípade je daňový úrad rýchlejší ako poisťovňa.

    ESTER je offline (nepripojený) ESTER

    ESTER
    V žiadosti mám uviesť len u ktorých vozidiel žiadam vrátenie pomernej časti dane, alebo mám v nej uviesť aj jej výpočet?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Môžeš do žiadosti uviesť "svoju predstavu" o výške vrátenej dane, ale aj tak Ti vrátia podľa ich výpočtov .

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    stačí ak napíšeš, že o ktoré vozidlo sa jedná a DÚ Ti vypočíta, že koľko Ti vrátia späť.

    ESTER je offline (nepripojený) ESTER

    ESTER
    Ešte ma tak napadlo, že tým že došlo k vyradeniu aút z majetku firmy - dúfam že nemám povinnosť podať nanovo DP k dani z mot.vozidiel?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ESTER
    Ešte ma tak napadlo, že tým že došlo k vyradeniu aút z majetku firmy - dúfam že nemám povinnosť podať nanovo DP k dani z mot.vozidiel?
    Nie, nedáva sa nanovo DP, iba sa musí splniť povinnosť ,nahlásiť DÚ zmenu, t.j. vyradenie z používania.

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    ESTER
    Ešte ma tak napadlo, že tým že došlo k vyradeniu aút z majetku firmy - dúfam že nemám povinnosť podať nanovo DP k dani z mot.vozidiel?
    Určite sa nepodáva DP, ak vyradíš auto z majetku za autá, ktoré v majetku ostali. DP podávaš ak ti vznikne DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.