Zavrieť

Porady

Dávka v hmotnej nudzi

Dobrý deň, chcel by som vedieť či mám nárok na dávku hmotnej nudze, keď celkový príjem dosahujeme 10635 Sk. Sme manželia, žijeme v spoločnej domacnosti s dvoma nezaopatrovanymi deťmi. Dakujem.
Usporiadat
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

MIŠO T Pozri príspevok
Zdravim Vás. Chcem Vás poprosit o radu. Priatelka má 23 rokov, býva sama v byte. Berie dávku v hmotnej núdzi a príspevok na bývanie. Ma moznost ist pracovat na dohodu. Urad prace obmadzuje vysku zárobku na dohodu, to viem. No moja otazka znie, ako sa jej dohoda odzrkadli na vyske, ci uz dávky v hmotnej nudzi, alebo prispevku na bývanie ? ? ? Za odpovede dakujem
Nuž znížia ju o to, čo zarobí .. ale záleží aj na druhu dohody - linky sú už v tejto téme priložené - tak kukni - a môžeš si prepočítať presne..
1 0
Reniq Reniq

Reniq je offline (nepripojený) Reniq

Dobrý podvečer. Priatel si vybavuje davku v hmotnej nudzi a prispevok na byvanie. Avsak mu to vraj zamietli (rozhodnutie mu do dnes neprislo), lebo ma dve auta. Jedno auto si dal ohodnotit - ohodnotili mu ho na 700 eur, ale ma aj druhe, ktore je docasne odhlasene, kvoli poruche, boli mu odobrate značky a aj technicky preukaz a je v podstate v srotovej hodnote. Je to mozne, aby mu to neschavalili kvoli tomu, ze vlastni dve auta? Ziadny zakon, ktory o tom hovori som nenasla. Vopred dakujem za odpoved.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Reniq Pozri príspevok
Dobrý podvečer. Priatel si vybavuje davku v hmotnej nudzi a prispevok na byvanie. Avsak mu to vraj zamietli (rozhodnutie mu do dnes neprislo), lebo ma dve auta. Jedno auto si dal ohodnotit - ohodnotili mu ho na 700 eur, ale ma aj druhe, ktore je docasne odhlasene, kvoli poruche, boli mu odobrate značky a aj technicky preukaz a je v podstate v srotovej hodnote. Je to mozne, aby mu to neschavalili kvoli tomu, ze vlastni dve auta? Ziadny zakon, ktory o tom hovori som nenasla. Vopred dakujem za odpoved.
pozri si zákon .. hlavne, čo sa týka majetku alebo aj tu je link http://www.porada.sk/t91465-p23-davk...ml#post1774123
ak je vlastníkom dvoch áut, jedno môže predať - ako sa posudzuje, že jedno auto nemá hodnotu - to už neviem, - však nech sa ho teda zbaví (ak mu je nanič)
0 0
kikina123 kikina123

kikina123 je offline (nepripojený) kikina123

prosim vzor na davku v hmotnej nudzi lebo neviem
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

kikina123 Pozri príspevok
prosim vzor na davku v hmotnej nudzi lebo neviem
pohľadať pozrieť! - kuk predch príspevok, a viackrát priložené linky napr. v prísp č. 225,188,185,182.....
0 0
martina.m321 martina.m321

martina.m321 je offline (nepripojený) martina.m321

v decembri som si podala žiadosť o dávku v hmotnej núdzi. Rozhodli mi o nej v januári. Za december som zarobila 112 € - na dohodu. Doteraz mi nedošla poštová poukážka, ktorá mi mala byť doručená 18.2. Ako budú postupovať v mojom prípade? Nemala som náhodou dostať dávku aspoň za december, kedže zákon 393/2012 je účinný až od januára?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať