Zavrieť

Porady

Nedelny obed- nejaké dobré mäsko

Nemate nejaky dobry recept na nedelny obed? Myslim mäsko, lebo sa mi zda, že varime furt to isté.Dík
Usporiadat
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
bianka117 Pozri príspevok
Nemate nejaky dobry recept na nedelny obed? Myslim mäsko, lebo sa mi zda, že varime furt to isté.Dík
Na pečenej kačke si určite každý rád pochutná
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Teraz je sezona pecenych husi. Ani kacka s knedlikom a cervenou kapustou nie je zly napad.
Prezrad, co mavate vy, pre nas to mozno bude zmena.
0 0
manndy64 manndy64

manndy64 je offline (nepripojený) manndy64

bianka117 Pozri príspevok
Nemate nejaky dobry recept na nedelny obed? Myslim mäsko, lebo sa mi zda, že varime furt to isté.Dík
mam.je to vyborne a da sa robit aj z bravcoveho masa.rcp:hov.rezne s vajcami.500g hov.masa,sol,struhanka,3vajcia,150g oleja na vypr.,50g tuku,1velka cibula.umyte osusene na platky narezane maso osolime.struhanku nasypeme na dosku a maso na nej z oboch stran naklepeme.naklepane maso obalime rozslahanymi vajcami a na horucom olejivyprazime do ruzova.oprazime cibulu dame na dno pekaca,rozlozime vedla seba rezne,zalejeme horucou vodou a prikryte dusime,kym sa voda nevydusi/asi 1/2h/.podavame so zemiakmi a kapustovym salatom alebo na co mas chut.ja zvyknem najprv naklepat maso a potom len posypem stuhankou a natlapkam to na maso aby tam drzala ta struhanka.dobru chut..
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
manndy64 Pozri príspevok
mam.je to vyborne a da sa robit aj z bravcoveho masa.rcp:hov.rezne s vajcami.500g hov.masa,sol,struhanka,3vajcia,150g oleja na vypr.,50g tuku,1velka cibula.umyte osusene na platky narezane maso osolime.struhanku nasypeme na dosku a maso na nej z oboch stran naklepeme.naklepane maso obalime rozslahanymi vajcami a na horucom olejivyprazime do ruzova.oprazime cibulu dame na dno pekaca,rozlozime vedla seba rezne,zalejeme horucou vodou a prikryte dusime,kym sa voda nevydusi/asi 1/2h/.podavame so zemiakmi a kapustovym salatom alebo na co mas chut.ja zvyknem najprv naklepat maso a potom len posypem stuhankou a natlapkam to na maso aby tam drzala ta struhanka.dobru chut..
Niečo podobné som dávnejšie robila, ale už si to presne nepamätám, som rada, že sa to tu objavilo, myslím si, že som to robila v jenskej mise a mäso som dávala pekne na seba. V pekáči rezne dávaš vedľa seba?
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac

Naše "Červené mäso"
Bravčové stehno, pekná lopatka, prípadne karé bez kosti podľa počtu osôb. Umyté mäso našpikujem cesnakom, posolím. V celosti ho rýchlo opečiem na oleji , pričom ho otáčam, aby z každej strany chytilo kôru. Výpek, ktorý ostal v panvici, precedím, pridám na drobno pokrájanú cibuľu /poriadne veľkú,alebo 2 stredné, nech je šťava hustá/, asi 5 strúčikov cesnaku, červenú papriku, podlejem všetko vodou, pridám mäsko a dusím, kým to nebude na 90% mäkké. Je najlepšie dusiť mäsko v čo najmenšej rajnici, aby mäso bolo zakryté. Vyberiem mäso, pokrájam na tenké plátky. Do omáčky - pridám tubu červeného zlata / paprikový krém, niekde to dostať ako piros arany- pozor, pasta je slaná!!/, strúhaný cesnak, soľ, čierne korenie . Do šťavy pridám plátky mäsa a dusím ich ešte asi pol hodinku. Je to niečo, ako pečené mäso, ale oveľa lepšie a mäkučké, šťavnaté.
Podáva sa so zemiakovou kašou, varenými zemiakmi, alebo s ryžou + niečo kyslé- uhorkový šalát, a pod.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Veľmi rada experimentujem , vymýšľam ,aby rodina nepociťovala stereotyp ,
i keď niekedy jojoj ...je to veru na zaplakanie ,čo variť. Nikto nevie
poradiť , navrhnúť a podobne .
Ak sa spýtam , tak dostanem odpoveď , nám je to jedno , čo uvaríš to
bude .

Ale niečo tu pridám , nemá to názov - mám veľa jedál bez názvu
Mäso
Bravčové karé nakrájané bez kosti
korenie
soľ
vegeta / bez glutamanu/
horčica
sojová omáčka
olej


Bravčové karé nakrájam na rezne , vyklepem , osolím , okorením , pridám vegetu , potriem horčicou , pokvapkám sójovou omáčkou a opečiem z každej strany na oleji .

Opečené rezne udržujem v teple v nádobe pod pokrievkou .


Šampiňónová omáčka

šampiňóny
soľ
korenie
vegeta
kocka smotanového syru
šľahačková smotana
pažítka
petržlenová vňať
olivový olej
na špic lyžičky solamylu


šampiňóny podusím na olivovom oleji , pridám soľ,korenie,vegetu .
Ak ich mám udusené , tak vložím kocku smotanového syru a za stáleho miešania syr nechám prejsť varom , pridám šľahačkovú smotanu a solamyl . Odstavím a nakoniec pridám posekanú pažítku s petržlenovou vňaťkou a premiešam .

Týmto spôsobom som robila už aj baklažánovú omáčku , ktorá mala chuť hríbov .

Pečené zemiaky v šupe

zemiaky so šupou
soľ
mletá rasca
olej

Zemiaky v šupe veľmi dobre umyjem , nakrájam na 1/4 posolím, pridám rascu, trošku oleja a pečiem v rúre .


Na tanier dám mäsko , ktoré polejem šampiňónovou omáčkou , pečené zemiaky v šupe a k tomu veľa zeleninovej prílohy /akú doma mám -mrkva,zeler,kapusta hlávková,paprika , paradajky ,kukurica zaváraná a podobne /
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
manndy64 Pozri príspevok
mam.je to vyborne a da sa robit aj z bravcoveho masa.rcp:hov.rezne s vajcami.500g hov.masa,sol,struhanka,3vajcia,150g oleja na vypr.,50g tuku,1velka cibula.umyte osusene na platky narezane maso osolime.struhanku nasypeme na dosku a maso na nej z oboch stran naklepeme.naklepane maso obalime rozslahanymi vajcami a na horucom olejivyprazime do ruzova.oprazime cibulu dame na dno pekaca,rozlozime vedla seba rezne,zalejeme horucou vodou a prikryte dusime,kym sa voda nevydusi/asi 1/2h/.podavame so zemiakmi a kapustovym salatom alebo na co mas chut.ja zvyknem najprv naklepat maso a potom len posypem stuhankou a natlapkam to na maso aby tam drzala ta struhanka.dobru chut..
Toto je obľúbené jedlo môjho muža, no robím to na dva varianty.
Keď je hovädzie, tak ho dusím v takej kečupovo-horčicovo-vegetovej omáčke a keď je bravčové, tak ho ako je vyššie spomínané, pečiem na pekáči, no ešte ho poprekladám plátkami oravskej slaninky.

Zitka, to tvoje mäsko so žamp. omáčkou asi urobím v nedeľu. Páči sa mi
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Osie hniezda z bravčového karé

Vykostené karé - nakrájať na rezance.
Roztopiť 125 g masla, pridať na rezance pokrájané masko,
osoliť, okoreniť mletým čiernym korením.
Maso dusíme bez podlievania, len vo vlastnej šťave.
Keď je masko makké, pridať kečup podľa chuti.

Pripravíme si hranolky a servírujeme tak, že na tanier dáme hranolky,
na hranolky maso, na maso volské oko a posypeme strúhaným syrom.

Ešte som zabudla na cesnak, pridať pretlačených zopár strúčikov a dusiť
spolu s masom.

Je to rýchle a chutné jedlo.
Naposledy upravil Olice : 02.10.08 at 20:36 Dôvod: doplnenie - cesnak
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

Pripájam úplne jednoduchý recept - SMOTANA NA KURATI.
Vyskúšala som ho cca dva týždne dozadu.
Je fakt perfektný!!!!
Mäsko sa len rozplývalo na jazyku.
Okrem smotany som dala pár hrudiek syra niva.
Mňam, mňam.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

jaja99 Pozri príspevok
Pripájam úplne jednoduchý recept - SMOTANA NA KURATI.
Vyskúšala som ho cca dva týždne dozadu.
Je fakt perfektný!!!!
Mäsko sa len rozplývalo na jazyku.
Okrem smotany som dala pár hrudiek syra niva.
Mňam, mňam.
Tiež som takéto masko robila, len do tej smotany (na šĺahanie) som pridala vrecúško maggi nápady s príchuťou štyri druhy syra. Odporúčam vyskúšať.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ešte jeden pridám - veľmi sýty , ale dobrý ...

Belanské tajomstvo

Rezne/karé/ naklepem ,osolím, okorením pridám worčestrovú omáčku ,sojovú omáčku a dostatočné množstvo cesnaku a dusím vo vlastnej šťave .
Ak je mäso hotové tak si spravím vajíčkovú omeletu .
Príloha hranolky .

Servírujem nasledovne :

plát mäsa vložím do omelety potretej z vnútornej strany dobre kečupom a zvyšok omelety preložím , k tomu pridám hranolky a posypem strúhaným syrom .Pridám zeleninovú prílohu , ktorá sa skladá zo sterilizovaného hrášku v ktorom mám na drobno posekanú cibuľku , steril.kukurica, kolieska paradajky,kolieska čerstvej uhorky ,paprika atď.......teda podľa toho čo mám .
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pridám moj "skorobezprácny" recept.
Pliecko nakrájam na plátky, resp. menšie kúsky, pridám kuracie prsia , kuracie stehna, pripadne krídla a jemne okorením nejakým grilovacím korením, alebo iba osolím. Jednu dve kvalitné klobásky nakrájam na hrubšie plátky, dobré je pridať aj kusky slaniny. Dalej nakrájam papriku, paradajku, ak mám, tak aj plátky cukety. Všetko to nejak navrstvím do uzatváracieho pekáčika, pridám asi deci vody a šupnem do rury vyhriatej na 180 stupnov na cca 1 a pol hodiny.
Po otvorení pekáča ma úžasnú vôňu, dostatok šťavy.
Kedysi som to aj kontrolovala počas pečenia, dnes to celkom úspečne ignorujem
V originálnom recepte boli aj kuracie pečienky, ale to by mi doma neprešlo
V prípade väčšej spoločnosti stačí ako príloha chlieb. Pre rodinu robím ryžu a zvyšok odkladám do mrazaku na rýchle použitie.
Super je samozrejme aj nejaký šalát.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Aj ja pridám moju obľúbenú dobrotku:
Zapekané rezne

Spotreba asi na 8 bravč.rezňov:
2dcl vody (ja dávam viac)
3PL horčice
3PL masla
2PL vegety
2PL oleja
2PL masti
Zmiešame a necháme krátko,asi 1-2 min. povariť.

Rezne vyklepeme a znovu vyklepeme v strúhanke .

Rozmiešame asi 5 vajec a rezne omočíme a dáme na rozpálený olej opiecť do hneda.

Opečené rezníky poukladáme na plech, zalejeme pripravenou zmesou a dáme zapiecť.

Ako príloha môže byť ryža,príp. zemiaky.
Naposledy upravil arizona : 02.10.08 at 20:07
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Luigi makaróny-originál. talianska špecialita

1KG br.pliecka- nakrájame na väčšie kúsky
1-2 cibule
3-4 rajčiny
2-3 dcl. olivového oleja
korenie, soľ, vegeta
cestoviny ( ja dávam špirálky)
asi 3-5 zemiakov-nakrájať na väčšie kusy
parmezán, príp. iný syr

Udusíme na pekáči cibuľu,potom pridáme rajčiny.
Pridáme mäso,trochu zapečieme.
Potom pridáme nakrájané zemiaky,soľ,vegetu,olej + zalejeme asi 1l vody.

Zvlášť uvaríme cestovinu, ktorú servírujeme na tanier,na to zmes z pekáča, navrch posypať syrom.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Rýchle jedlo
Kuracie prsia nakrájať na rezance, opiecť do chrumkava.
Na oleji opražím vlašské orechy, zalejem smotanou, trochu neskôr pridám bambino, miešam, kým sa syr nerozpustí, okorením osolím, nasekám bazalku, pridám do omáčky, nalejem na opečené kuracie prská a nechám spolu povariť.
Podavám s varenou cestovinou.

Keď mám viac času, tak sa ihruškám s plnkami, napr.:
kuracie prsia narežem tak, aby som vytvorila "jaskynka", tam vložím ementál s orechami, môže byť aj sušené slivky, zopnem a dusím.
Ten syr sa trochu roztaví do šťavy, dolejem smotanu, dochutím.

Ďalší:
vykostené kuracie stehná obalím akoby v trojobale, namiesto strúhanky použijem strúhaný syr. Poukladám na pekáč, zalejem šľahačkovou smotanou a dám zapiecť do rúry, syr vytvorí super chrumkavú kôročku.
0 0
manndy64 manndy64

manndy64 je offline (nepripojený) manndy64

Laura1 Pozri príspevok
Naše "Červené mäso"
Bravčové stehno, pekná lopatka, prípadne karé bez kosti podľa počtu osôb. Umyté mäso našpikujem cesnakom, posolím. V celosti ho rýchlo opečiem na oleji , pričom ho otáčam, aby z každej strany chytilo kôru. Výpek, ktorý ostal v panvici, precedím, pridám na drobno pokrájanú cibuľu /poriadne veľkú,alebo 2 stredné, nech je šťava hustá/, asi 5 strúčikov cesnaku, červenú papriku, podlejem všetko vodou, pridám mäsko a dusím, kým to nebude na 90% mäkké. Je najlepšie dusiť mäsko v čo najmenšej rajnici, aby mäso bolo zakryté. Vyberiem mäso, pokrájam na tenké plátky. Do omáčky - pridám tubu červeného zlata / paprikový krém, niekde to dostať ako piros arany- pozor, pasta je slaná!!/, strúhaný cesnak, soľ, čierne korenie . Do šťavy pridám plátky mäsa a dusím ich ešte asi pol hodinku. Je to niečo, ako pečené mäso, ale oveľa lepšie a mäkučké, šťavnaté.
Podáva sa so zemiakovou kašou, varenými zemiakmi, alebo s ryžou + niečo kyslé- uhorkový šalát, a pod.
v pekaci davam rezne vedla seba.prikryvam to s alobalom ked je hovedzie.ked z bravcoveho tak to neprikryvam.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
http://www.porada.sk/t28219-budapestianske-rezne.html
priloha: zemiakova kasa, kysla uhorka.
Tej cibule tam moze byt viac, lebo je fajn a vzdy sa o nu bijeme. Rezne ukladam vedla seba. Za cca hodinu je to upecene, voda sa odpari, zostane len cervena stavicka. Ak su rezne na sebe, tak su take "varene" a nie pecene.
bonapetit.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Myslím, že tento recept som už na porade písala, ale...
Na plech trošku oleja, poukladať nakrájané na 1/4 zemiaky, na zemiaky poukladať mäso /kuracie, bravčové, morčacie podľa chuti a je dobre, ak je bez kosti/, zaliať zálievkou:
smotana, postrúhaný syr, cesnak,vegeta, 2 vajíčka.
Plech sa naservíruje na stôl a rozmýšľalam, čo uvarím na večeru


Pečené zemiaky:
Na plech poukladať plátky oravskej slaninky, umyté na kolieska nakrájané zemiaky /môžu byť aj 1/4/, na kolieska nakrájaná cibuľa, poliať troškou oleja, posypať korením na americké zemiaky. Pred dopečením posypať postrúhanou nivou a dobrú chuť. Dobrá príloha k mäsku. Ale zo skúseností viem, že mäsko zostane a zemiaky sú fuč.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Najlepší nedeľný obed? Každý, ktorý nemusím uvariť ja
Prepáčte mi, že je to celkom mimo témy, ale toto bolo prvé, čo ma pri čítaní napadlo Inak u nás vyhrávajú plnené kuracie rezne a talianska kuchyňa.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Ja som minule skúsila Pezinské mäsko:
bravčové nakrájať na rezance
dať na cibuľke a opiecť = zatiahnuť
okoreniť čiernym korením
zaprášiť červenou mletou paprikou - sladkou
pridať na plátky nakrájané čerstvé šampiňóny
a s jednou kockou zeleninového bujónu dusiť do mäkka.
Potom pridať :
dve polievkové lyžice rajčinového pretlaku
1 kyslú smotanku
za "hrsť" mrazeného hrášku.
Podľa chuti pridať vegetu a korenie.

Robila som k tomu ryžu, ale aj cestoviny nie sú zlé....

Brú chuť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať