Zavrieť

Porady

LCD alebo plazmu?

Ideme kupovať televízor, neviete poradiť LCD alebo plazmu? Ja som počula že plazma má vyššiu spotrebu energie a že sa viac kazí a predavač nám zase odporúčal práve plazmu, tak teraz neviem. Inak som pokukovala po LCD zn. SONY. Ak mi vie niekto poradiť aj v značke, napríklad neviem či je dobrá značka SAMSUNG -televízor v tejto značke majú za príliš výhodné ceny, tak sa mi to nejako nezdalo.
Usporiadat
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

páčia sa mi tu tie kecy ľudí čo plazmu v živote nevideli ani na obrázku

Plazma je jednoznačne lepšia!
Plazmu treba kupovať min. 40" a viac
Plazma 40-50" žerie cca. 200W, žere dynamicky
Plazma má odozvu pod 0,1 ms
Plazma má neprekonateľnú kvalitu obrazu,...
Plazma nepotrebuje extra kvalitný signál, ale ked je, tak paráda
Plazma dávno nevypaľuje,...

LCD žere rovnako, čiže taká 50" žere aj 275W
LCD pod 40"
LCD má odozvu 5-12 ms (reálne cca. 16-28 ms)
LCD nemá tak dobrý kontrast,....
LCD je náchylné na kvalitu signálu, ak je horšia kvalita, tak obraz je hrozný
0 0
Činky Činky

Činky je offline (nepripojený) Činky

Composite: a ak som si vybral plazmu 37 palcov? myslis, ze by bolo lepsie LCD? prenos mam z Digi tva a mam obavy, ze na Lcd bude strasny obraz
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

37" je na plazmu málo, 40" vyššie
Kamaráti majú Digi TV a LCD a nejako sa nesťažujú.
Ja fakt neviem akú máš kvalitu signálu, ak máš dobrú na bežnom TV, tak na LCD by mala byť super.

Alebo to skus objednať cez net a ked sa ti to nebude páčiť, tak to vrátiš do 7 dní bez udania dôvodu, zaplatíš iba prepravu.
Ja som tak objednával LCD k PC, ale bolo super a mám ho doteraz
0 0
Činky Činky

Činky je offline (nepripojený) Činky

ta ja som sa rozhodol pre plazmu, pretoze vsetko to co som si precital, hovorilo v jej prospech..vybral som si Panasonic VIERA TH-42PX80E...ma vcelku dobre hodnotenia a nestoji az tak vela...potom som zistil, ze existuje aj Panasonic VIERA TH-37PX80E...a tak som si povedal, ze mne vacsiu ani velmi netreba a ze vlastne ked bude mat ta 37 palcova taky isty pocet pixelov na mensej ploche, obraz by mal byt logicky krajsi a tak by som volil radsej tu 37"...no ale ty mi tu pises, ze ked pod 40" tak lcd...tak teraz naozaj neviem
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

na digi tv stačí 94cm
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

ja som tiež rozmýšľal o menšej plazme, ale všade kde som čítal písali, že plazma menšia ako 40" je ťažko vyrobiteľná a preto sa to všeliako upravuje a proste sa to dopasuváva
A preto mám tiež 42"

Najdi si o danom modeli čo najviac na nete, hlavne forach, aby ťa nič neprekvapilo
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
jednoznačne sa nedá povedať, čo je lepšie - to je na margo niektorých príspevkov, ktoré to tvrdia
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

Činky Pozri príspevok
ta ja som sa rozhodol pre plazmu, pretoze vsetko to co som si precital, hovorilo v jej prospech..vybral som si Panasonic VIERA TH-42PX80E...ma vcelku dobre hodnotenia a nestoji az tak vela...potom som zistil, ze existuje aj Panasonic VIERA TH-37PX80E...a tak som si povedal, ze mne vacsiu ani velmi netreba a ze vlastne ked bude mat ta 37 palcova taky isty pocet pixelov na mensej ploche, obraz by mal byt logicky krajsi a tak by som volil radsej tu 37"...no ale ty mi tu pises, ze ked pod 40" tak lcd...tak teraz naozaj neviem
Dobrý výber, ten Panasonic. Ja by som si vybral ten väčší (o nejakých 1000SK drahší), ale je to na tebe. Vyber sa do obchodu, postav sa pred obrazovku zhruba na vzdialenosť, akou budeš sledovať tv doma a posúď, ktorý ti viac vyhovuje.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

Znova sa opakujem 37" PDP NIE!

Plazma má svoje hranice
Jedná oblasť, kde LCD jednoznačne vládne nad plazmou, je trh s malými panelmi. Spoločnosť Pioneer priznáva, že je nemožné vyrobiť poriadnu plazmovú obrazovku s uhlopriečkou menšou ako 37 palcov. Každý pixel plazmového panela je presne vypieskovaný do tabule skla. V 50-palcovej plazmovej obrazovke s rozlíšením 1080p má každý pixel veľkosť asi ako dierka po špendlíku v hárku papiera. Pre udržanie celistvosti štruktúry skla nemožno vyrábať menšie panely, znížené množstvo fosforu by malo neblahý účinok aj na celkový jas a čistotu farieb. Rozhodnúť sa pre správnu technológiu nového televízora nie je jednoduché. Na trhu existuje mnoho vynikajúcich plazmových televízorov, LCD TV sú však neporovnateľne lacnejšie. Kvalitu plazmy nedosahujú, často však rozhoduje cena, takže ako vždy ide o to, čo si môže človek dovoliť.
A ked to povie najlepší výrobca plaziem na svete, ktorý má bezkonkurečné technologie a je najviac po predu pred inými a prioritne sa tomu venuje, tak to bude pravda

celý článok tu:
http://www.itnews.sk/buxus_dev/gener...=ON&is_reply=T

LCD preferuje veľa ľudí kvôli cene , ale ked som chcel LCD porovnateľné kvalitou ako PDP, tak LCD bolo o 25 tis drahšie

Inak pioneer a panasonick cez leto vymenili know-how, technologie a výrobné postupy, takže v podstate panasonic má to najlepšie od pina a pino to najlepšie od pana.
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

Composite Pozri príspevok
A ked to povie najlepší výrobca plaziem na svete, ktorý má bezkonkurečné technologie a je najviac po predu pred inými a prioritne sa tomu venuje, tak to bude pravda
Pioneer píše, že je problém vyrobiť dobrú PDP obrazovku pod 37 palcov. Bude to asi pravda, pretože plazmy pod 37 palcov pravdepodobne nik nevyrába.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Máme Panasonic VIERA TH-42PX80E a sme veľmi spokojní, môžem len a len odporúčať. Syn tam práve mastí Need for Speed z PS3 a je to super.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

robin111:
No a práve preto nie ani 37, lebo tam už je to trápenie
To máš ako 0,8 benzín, málo kto ich robí,...
Proste je to hraničná hodnota.
rovnako ako aj najväčšie rozmery PDP by som nechcel
0 0
Činky Činky

Činky je offline (nepripojený) Činky

no mne sa zdala ta 37" akurat do izby, pretoze vzdialenost budem mat asi tak 2,5m a to je na 42" asi malo...mal niekto moznost vidiet obe tieto telky (37" a 42") vedla seba a mohol by mi napisat aky bol medzi nimi rozdiel? samozrejme nemyslim velkost ale kvalitu obrazu...
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

tu je, že nové plazmy budú mať max. spotrebuje 208W, to je ďalší hrob na LCD :
http://avmania.zive.cz/Aktuality/Pla...0/default.aspx

Fakt už neviem, čo budú tí LCD amatéri vypisovať
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

Composite Pozri príspevok
tu je, že nové plazmy budú mať max. spotrebuje 208W, to je ďalší hrob na LCD :
http://avmania.zive.cz/Aktuality/Pla...0/default.aspx

Fakt už neviem, čo budú tí LCD amatéri vypisovať
Ja tiež preferujem plazmy, ale nemyslím si, že by sa LCD kopal hrob, skôr naopak. Mne sa zdá, že výrobcovia a obchodníci sa už rozhodli, čo sa bude zákazníkom pretláčať. Je to podobné, ako keď sa pred pár desaťročiami rozhodovalo medzi VHS a BETAMAX. Vtedy tiež vyhral menej kvalitnejší systém.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

jo, ale plazma je na trhu a má veľmi dobre preferencie
vždy tam hrali argumenty, cena, žravosť, vypalovanie, hmotnosť, ...
tieto všetky argumenty sú preč, ano u PDP sa už pomaly nemá čo zlepšovať a preto sa blíži ku dokonalosti, čo sa u LCD nedá povedať
0 0
Činky Činky

Činky je offline (nepripojený) Činky

a co poviete na prijem z digitalneho satelitu? je lepsi ako z digi tv? alebo je to jedno?
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

je to satelitná služba
takže je to aj to nie je jedno
ide o kvalitu satelitu, signálu,... poskytovateľa,...

už si niečo kúp
Ale plazme je to jedno čo to je, tá zvládne aj slabší signál
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

Full HD televízory sú tak trochu podvod
http://pocitace.sme.sk/clanok.asp?cl=3594080
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať