Zavrieť

Porady

Odmietnutie si poistenca - VšZP .

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Chcem Vám napísať jeden kuriózny prípad , ale pritom ma ide ma rozhodiť .
8.apríla 2005 som synovi posielala do ZP : výpis z DP za rok 2004 , určenie platby od 1.7.2005 do ZP a Výkaz o preddavkoch .

Prišla mu pošta späť a na uvedených tlačívách bolo napísané " NIE JE NÁŠ POISTENEC " .

Chytila som v tom amoku telefón , zavolala do ZP a spýtala som sa , že kde sú peniaze za toho a toho poistenca , ktorý mesačne platí 910,- Sk , keď mu napísali horeuvedené . No nezmohli sa na žiadnu odpoveď . Tak som tam napísala krásny list a čakám na odpoveď . Ide ma poraziť , keď niekto zaplatí neskoro poistné resp.nenahlási zmenu alebo iné tak sa vyhrážajú pokutou , ale ako môže tam pracovať človek , ktorý takto povrchne jadná ? Pritom je riadne prihlásený a riadne platí od roku 2002 .
Čo vy na to ???
Naposledy upravil Zita5 : 09.05.05 at 12:01
Usporiadat
Ala Ala

Ala je offline (nepripojený) Ala

VsZP sa nezaoberá platbami, ktoré nie sú tzv. spárované. Vedú ich na nejakom podúčte. Ak náhodou sa tám zastavíš a chceš zistiť, či máš ty, alebo aj tvoji klienti všetko v poriadku a ty vieš, že áno, musíš im predložiť výpisy z účtu pod akým VS a na aký účet išli peniaze a keď to všetko urobíš zistia, že oni majú zmätok, ale to je všetko v poriadku, lebo začnu nadávať koľko majú práce..... Aj, keď náhodou zaplatiš viac ako máš sú ticho a čakajú, kedy sa ozveš. O SP sa to nedá povedať.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Moja skúsenosť so VšZP - jeden veľký bordel!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ala
VsZP sa nezaoberá platbami, ktoré nie sú tzv. spárované. Vedú ich na nejakom podúčte. Ak náhodou sa tám zastavíš a chceš zistiť, či máš ty, alebo aj tvoji klienti všetko v poriadku a ty vieš, že áno, musíš im predložiť výpisy z účtu pod akým VS a na aký účet išli peniaze a keď to všetko urobíš zistia, že oni majú zmätok, ale to je všetko v poriadku, lebo začnu nadávať koľko majú práce..... Aj, keď náhodou zaplatiš viac ako máš sú ticho a čakajú, kedy sa ozveš. O SP sa to nedá povedať.
Já to všetko viem , ale ide o to , že aký bordel tam majú a svojmu poistencovi , ktorý tam riadne platí a je u nich prihlásený napíšu " že nie je ich poistencom !"To ma zaráža .
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
VšZP ?!

Ako informatik obdivujem kvalitu ich informačného systému.

Viete napríklad, že VšZP vykazuje 115% úspešnosť výberu poistného? T.j. ich informačný systém vykazuje, že vybrať by mali sumu X, na účet im však chodí suma 115% z toho X.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Moja skúsenosť so Všeob.zdrav.poisťovňou.

Myslím , že tu na porade som si stiahla metodické usmernenie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, kde sa píše , že nie je potrebné požadovať od poistencov doklad o vzniku resp. zániku PN. Na poisťovni však šikanujú ďalej, hoci pokyn je myslím z 15.3.2005 , čiže dosť času na to , aby sa s ním na poisťovniach oboznámili. Keď som im ho ukázala ,dievčina pri okienku mi povedala , že ju to nezaujíma .
Tak neviem pre koho vydal Úrad toto usmernenie. Asi škoda ich práce.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Jozef Mihál
VšZP ?!

Ako informatik obdivujem kvalitu ich informačného systému.

Viete napríklad, že VšZP vykazuje 115% úspešnosť výberu poistného? T.j. ich informačný systém vykazuje, že vybrať by mali sumu X, na účet im však chodí suma 115% z toho X.
To je krásne!!! Koľko je x? Treba to dať do rovnice!
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
znalec
Moja skúsenosť so Všeob.zdrav.poisťovňou.

Myslím , že tu na porade som si stiahla metodické usmernenie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, kde sa píše , že nie je potrebné požadovať od poistencov doklad o vzniku resp. zániku PN. Na poisťovni však šikanujú ďalej, hoci pokyn je myslím z 15.3.2005 , čiže dosť času na to , aby sa s ním na poisťovniach oboznámili. Keď som im ho ukázala ,dievčina pri okienku mi povedala , že ju to nezaujíma .
Tak neviem pre koho vydal Úrad toto usmernenie. Asi škoda ich práce.
Znalec, ja by som ju asi vyvliekla cez to okienko von!!
Ako si si dovolil ju vyrušiť a žiadať od nej informáciu, alebo radu! Veď ona je predsa za tým okienkom ako reprezentant VŠZP a nie ako zamestnanec, a ty si dovolíš ju rušiť! Si bezohľadný k dievčatám za okienkom!!! Mal si sa jej ospravedlniť, že ju rušíš, ja som to už urobila neraz, stačí že zdvihne na mňa hlas, hneď sa jej pýtam, či ju ruším, že ja som myslela, že pracuje! A to pekne od pľúc nahlas, i keď nie som Harpya, ale za svoje korunky chcem aj adekvátne služby!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Znalec=žena.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak
Znalec=žena.
Pardóóón! Nevšimla som si to "ukázala"! Ospravedlňujem sa znalkyni! Ale aj tak by som sa rada rozprávala s niekym, kto má aspoň také maličké meno, a už by som sa nemýlila! Aspoň keby si bola Znalkyňa!
Pá!
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Keby som vedela ako to treba urobiť , tak sa premenujem na znalkyňu - ináč som Daniela.
Ale verím Vlasti , že si to už budeš pamätať.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

X,Y rokov dodávam VšZP výpis z DP a poctivo platím. Pred troma rokmi sa stalo, že mi tvrdili, že nemám zaplatené za niekoľko rokov a dokonca, že som "na preskáčku" dva roky bola aj v SIDERII . Dodala som im kópie výpisov z účtu za niekoľko rokov ako dôkaz, že platím, ukázala som im nimi opečiatkované kópie oznámení poistenca za všetky roky. Čudovali sa, hlavičkami krútili a nakoniec pozreli do iného svojho kýblika v PC a zistili, že všetko je O.K.
Inak, mám v okolí prípady, že lekári skúšajú na čierne duše ťahať z poisťovní. Známej hrozil skoro súd, že využíva viacero poisťovní súčasne. Ona je z KE a lekárka z PO na ňu uplatňovala za ošetrenie u nemenovanej poisťovne. Za ošetrenie, na ktorom nikdy nebola, v živote v PO nebola, nikdy v nemenovanej poisťovni nebola prihlásená......
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
DanielaSĽ
Keby som vedela ako to treba urobiť , tak sa premenujem na znalkyňu - ináč som Daniela.
Ale verím Vlasti , že si to už budeš pamätať.
Ale veď ty si mala príspevok pod menom Znalec, tak som aj odpovedala! A ty si niekto iný? Alebo si zmenila meno?
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Moja mama sa bola osobne prihlásiť do VZP a dokonca jej aj potvrdili kópiu prihlášky,keď nastupovala do jednej firmy.

Po roku a pol prišiel mojej mame domov list, ževraj prečo si neplatí poistné a že tam má nedoplatok, že im do dnešného dňa nenahlásila či je dobrovoľne nezamestnaná, alebo či je živnostníčka a pod.

Skoro ju porazilo. Išla do VZP, ukázala im kópiu potvrdenej prihlášky. Ostali vyvalené ako sliepky. Ale vraj musí vypísať novú prihlášku, lebo oni ju nemajú.

No čo ju zahodili do koša ? Fakt je tam bordel.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Len sa premenovala. Znalec=DanielaSĽ.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak
Len sa premenovala. Znalec=DanielaSĽ.
Lenka až ma nepoučíš, tak si myslím, že nevidím dobre ani s okuliarmi! Zostala som v totálnom pomykove. Prajem pekný deň!
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Práve som v "Ohlasoch" čítala od Richarda, že nerád premenúva "starších" členov iba nových, môže to naozaj pliesť...

/mimochodom, na "znalca" sme už boli zvyknuté, škoda meniť obchodnú značku.../
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
pyton, tiež rozmýšľam o premenovaní sa na "anakonda" ale Richard je proti...
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Pán Mihál, to by bol totálny guláš! - Vy Anakonda-muž, a teraz som zistila, že Pyton je žena! Ešte dobre, že Richard Vás zabrzdil! Prajem pekný deň!
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Nezáleží na tom, ako sa kto volá, hlavne že je nám tu spolu dobre.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Aká je tu dobrá zábava, radosť čítať niektoré príspevky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať