Zavrieť

Porady

Whirpool -predlžená záruka

Čo si myslíte o využítí záruky na náhradné diely po dobu 8 rokov, alebo kompletnú záruku na 5 rokov -za príplatok nejakých 1500-2000 Sk, neviem presnú sumu. Využili ste ju? Prípadne ja si myslím že na práčku by som si ju mala dať určite, práčky sa veľmi ľúbia kaziť, ale myslíte že sa oplatí priplatiť za dlhoročnú záruku aj na umývačku riadu, chladničku a rúru? Poradte ako ste sa v prípade takejto ponuky rozhodovali vy. Alebo stačí mať len tie klasické 2 roky záruku a nechať si tie peniaze na prípadnú opravu, pretože nie je predpoklad že sa pokazia všetky štyri výrobky? Za každý vyjadrený názor vopred ďakujem. PS: servisák mi to velice odporúčal na všetky výrobky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    My sme si dali tú predĺženu na 5 rokov a práčka ako naschvál ju prežila bez poruchy.ja síce neperiem ale moja žena tvrdí Whirpol nikdy viac.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Máme Whirpool pračku už osem rokov, bez problémov. Ak sa rozhodnete pre predľženú záruku, treba si dôsledne preštudovať na čo sa vzťahuje, pretože to nie je na všetko. Ja osobne by som to nepredlžoval. Vývoj ide dopredu.

    Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

    Silvia123
    Aj mňa napadlo, že ak si kúpim štyri veci od Whirpoolu a napríklad na dve dám predlženú záruku pokazí sa mi tá tretia a akurát ma môže potom rozdrapiť.

    Jekyll je offline (nepripojený) Jekyll

    Jekyll
    Mám záruku 8 rokov na umývačku. Oplatilo sa. Po 5,5 rokoch "prirodzene odišlo" tesnenie na čerpadle. Vec odhadom do 100sk. Ale...
    Tesnenie je nalepené na hlavu čerpadla. Ako náhradný diel existuje len komplet za cca 3800Sk. Vymenili mi "zlú gumičku + dobré čerpadlo" za "dobrú gumičku + nové čerpadlo".
    Má to ten Whirlpool vykoumané, že?! Keby som nemal predĺženú záruku, tak by som to zbastlil z nejakej hadice - zadarmo.

    Nevýhoda 8 ročnej záruky je, že keby som chcel starú myčku vyhodiť len tak, tak v podstate vyhadzujem spotrebič ešte v záruke. A to mi pripadá prinajmenšom snobské.

    Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

    Silvia123
    Mimochodom som sa dozvedela že Whirpool nie je to čo býval, proste vyrobí sa na Slovensku, dovezie do Talianska, tam sa to preetikuje a už je to talianská práčka. Ževraj momentálne je najlepšia značka bielej techniky Elektrolux. Čo vy na to?

    Jekyll je offline (nepripojený) Jekyll

    Jekyll
    Aj momentálne, aj predtým, je bezkonkurenčne najlepšia značka Miele.
    Všetko ostatné je kompromis. Lepší alebo horší.

    Neviem prečo by Whirlpool vozil na prenálepkovanie spotrebiče do Talianska. Aký by to malo dôvod? Onálepkujú ich rovno na Slovensku. Takisto ako Bosch svoje onálepkuje už v Turecku. BTW Whirlpool nie je talianská značka. A v globálnom svete ťažko hovoriť o talianskej, slovenskej alebo tureckej značke. Je to dosť jedno. Dá sa hovoriť už len o značke ako takej. Je to jednoducho Whirlpool alebo Bosch alebo Electrolux (a mne osobne je jedno, kde to vyrobili). Sony tiež vyrába kamery v Číne, ale je to Sony. A čo ako?

    Kedysi som kupoval Whirlpool umývačku preto, lebo ako jediná mala plnú automatiku na presné dávkovanie soli (nič sa nenastavovalo podľa stupňov tvrdosti z vodárne - senzory to riešili automaticky - žiadne čísla na uzávere zásobníka pre soľ, ani v menu). Tento systém bol asi dosť drahý a tak to Whirlpool prestal montovať (má to už len Miele).

    Keby som išiel kupovať spotrebiče dnes, tak by som vyberal asi zo segmentu Electrolux-Zanussi-AEG (je to "jedna firma", jedna súčiastková základňa) alebo by som zostal u Whirlpoolu. Netreba zabúdať ani na Gorenje!

    Legendárne švédske ASKO už asi tiež nebude to pravé orechové, pretože to kúpil Merloni Group.
    MG je pre mňa synonymom pre dosť pochybné spotrebiče - z vlastnej zlej skúsenosti so značkou Ariston, aj Indesit. Ale možno táto fúzia Asku kvalitou neublíži. Vo svete ovšem zvdihla nedôveru. Asko bolo pokladané za také slabšie Miele, niekde na polceste medzi Miele a Electroluxom.

    Až raz budem mať na Miele, tak si určite kúpim Miele.
    Naposledy upravil Jekyll : 05.10.08 at 10:16

    Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

    Silvia123
    Jekyll diky za vyčerpávajúci názor. Myslím že som rozhodnutá pre Elektrolux všetci mi doporučujú práve túto značku a aj tu na porade je dosť vychválená. Najviac kritiky som sa dočítala na Gorenje a Moru, Whirpool tiež už moc nechvália. A čo sa týka Gorenje kúpili sme od nich digestor a hneď po zapnutí nám tam čosi zhorelo, len sa zadymilo a bolo po ňom, dostali sme nový a ten tiež zhorel, takže Gorenje nechcem ani vidieť, potom sme kúpili Elicu a ten je o.k.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Silvia123 Pozri príspevok
    Jekyll diky za vyčerpávajúci názor. Myslím že som rozhodnutá pre Elektrolux všetci mi doporučujú práve túto značku a aj tu na porade je dosť vychválená. Najviac kritiky som sa dočítala na Gorenje a Moru, Whirpool tiež už moc nechvália. A čo sa týka Gorenje kúpili sme od nich digestor a hneď po zapnutí nám tam čosi zhorelo, len sa zadymilo a bolo po ňom, dostali sme nový a ten tiež zhorel, takže Gorenje nechcem ani vidieť, potom sme kúpili Elicu a ten je o.k.
    Gorenie to už má v názve .

    ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

    ROBIN111
    Od kamaráta, ktorý servisuje práčky - kvalitatívne TOP3:
    1. Miele (drahá značka s drahými náhradnými dielami)
    2. Siemens, Bosch (tiež cenovo drahšie značky a diely, ale už nie tak ako Miele)
    3. AEG-Electrolux (kvalitná, ale cenovo dostupnejšia značka. Detto servis. Pozor - nemýliť si s Electrolux! )

    Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

    Silvia123
    Tak, keď sme boli v obchode, predavač nás presvedčil na práčku značky Bosch a nakoniec sme kúpili ešte ďalšie dva elektrospotrebiče tejto značky, urobil nám dobrú cenu a ešte bola aj akcia na dva z nich, takže v podstate najskôr som si myslela že kúpim Whirpool, potom som sa na porade presvedčila že dobrá značka je Elektrolux, (však niečo aj z tejto značky sme kúpili) a prídem do predajne a odídem s Boschkou, sranda čo? Ale predavač mi tvrdil že Boschku práčku sa ani nepamätá či vôbec niekedy niekto reklamoval, tak dúfam že všetko bude šlapať a tú predlženú záruku nebudem potrebovať .

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Ahoj, myslim ,ze sa oplati priplatit. Ja mam teraz s prackou problem, ale to je opisane v inej teme, pokazila sa tesne pred ukoncenim dvojrocnej zaruky, nastastie sme mali predlzenu zaruku, lebo po prvej oprave koniec nebol a nie je doteraz. Neviem ci zle vplyvam na spotrebice, alebo je Whirpool naozaj nanic znacka, ale v 07/09 nam konci zaruka za umyvacku a tiez mi teraz prestala umyvat. Takze k nam pride opravar na dva spotrebice naraz. A to som rozhodnuta predlzit zaruku na chladnicku, umyvacku a el.ruru. Mam pocit, ze v dnesnej dobe sa vyraba aby to vydrzalo par rokov a potom si mame kupit nove....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.